Нуждая се от вашия съвет и мнение

  • 647
  • 5
  •   1
Отговори
ЗДравейте на всички бъдещи и настоящи майчета.
Имам много спешен въпрос и ще съм много благодарна ако ми помогнете.
Закъснява ми вече няколко дни, а като се замисля вероятността да съм бременна не е никак минимална.
Все още не съм си направила тест.
Но това, което особено ме притеснява е, че преди седмица прекарах тежък грип с много висока температура и ми предписаха антибиотици.
Наистина не знам какво да правя ако съм бременна.
То аналгин не се пие по време на бремеността, камо ли антибиотик.
Много съм изплашена.
Ако можете да ме посъветвате нещо, ще ви бъда наистина признателна.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 273
Ако пазиш още листовката на антибиотика, прочети я. Някои антибиотици не са чак толкова вредни. А и точно в първите две седмици мисля, че не е опасно. Какво искам да кажа. Ако е толкова вреден антибиотика, плодът ще бъде изхвърлен даже преди да ти дойде цикъла и няма да разбереш даже. Но ако много се притесняваш, звънни на личния си лекар и го питай.

# 2
  • Мнения: 2 120
Цитат
Ако пазиш още листовката на антибиотика, прочети я. Някои антибиотици не са чак толкова вредни. А и точно в първите две седмици мисля, че не е опасно

И аз мисля така. Успех.

# 3
  • Мнения: 4 806
щом ти закъснява няколко дни, можеш да пробваш и тест да направиш.
Вероятно е да няма проблеми. Добре е да потърсиш листовката, както са ти препоръчали момичетата.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 752
Спокойно, антибиотици се пия по време на бременност и още как. Wink
Дори да не пазиш листовката на лекарството, ако се сещаш името можеш да провериш в google дали няма информация, за доста от лекарствата има подробно инфо. И както са ти казали, ако плода е увреден, ще го изхвърлиш. А и първата седмица от оплождането,кажи речи още не се е закрепил за тебе, камо ли това, което пиеш/ядеш да му влияе. Споко  Peace.

# 5
Много ви благодаря.
Веднага след работа ще мина през някоя аптека да помоля за проспекта на антбиотика,
тъй като за съжаление не го пазя.

Общи условия

Активация на акаунт