Спазвате ли ограниченията за скорост на движение

  • 3 488
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 3 731
В населените райони да, но извънградско се поувличам малко. Grinning

# 46
  • Мнения: 3 886
мъжът ми да абсолютно всичко спазва боже ако  бяха всички като него  нямаще да има глоби hahaha Joy

# 47
  • София
  • Мнения: 3 421
мъжът ми да абсолютно всичко спазва боже ако  бяха всички като него  нямаще да има глоби hahaha Joy

 И моят е така!
И все се ядосвам на разни отворковци, дето си мислят, че света е техен и карат без да мислят, че освен техният живот застрашават и на останалите Close

# 48
  • София
  • Мнения: 2 271
Не, специално ограниченията на скоростта изобщо не ги спазвам. На повечето места няма смисъл да има ограничение 40, но понеже сме в града, значи трябва да се тътрим. Познавам колата и възможностите си доста добре, така че сама преценявам къде с колко да карам. Единствено, ако се съмнявам, че някъде из храстите дебнат полицаи, се стремя да съм близо до ограничението, защото радарите им винаги са с по 20 км/ч. от горе.

# 49
  • Мнения: 2 292
да ! наслагали са камери със светкавица на входовете на градчето и иматъ също така една подвижна, която разнасят насам - натам и я поставят на различни места , после отиват да пият кафе и след няколко часа се връщат и я инсталират на друго място ... Понякога я виждам на едно място, като отивам да заведа Сашето и 6 часа по-късно е на друго  #Crazy Луднах.

# 50
  • Мнения: 3 886
Не, специално ограниченията на скоростта изобщо не ги спазвам. На повечето места няма смисъл да има ограничение 40, но понеже сме в града, значи трябва да се тътрим. Познавам колата и възможностите си доста добре, така че сама преценявам къде с колко да карам. Единствено, ако се съмнявам, че някъде из храстите дебнат полицаи, се стремя да съм близо до ограничението, защото радарите им винаги са с по 20 км/ч. от горе.
хихихи бих зела 1 целувчица може ли  bouquet hahaha Joy

# 51
  • София
  • Мнения: 2 271
Не, специално ограниченията на скоростта изобщо не ги спазвам. На повечето места няма смисъл да има ограничение 40, но понеже сме в града, значи трябва да се тътрим. Познавам колата и възможностите си доста добре, така че сама преценявам къде с колко да карам. Единствено, ако се съмнявам, че някъде из храстите дебнат полицаи, се стремя да съм близо до ограничението, защото радарите им винаги са с по 20 км/ч. от горе.
хихихи бих зела 1 целувчица може ли  bouquet hahaha Joy
  bouquet

# 52
  • София
  • Мнения: 2 271
да ! наслагали са камери със светкавица на входовете на градчето и иматъ също така една подвижна, която разнасят насам - натам и я поставят на различни места , после отиват да пият кафе и след няколко часа се връщат и я инсталират на друго място ... Понякога я виждам на едно място, като отивам да заведа Сашето и 6 часа по-късно е на друго  #Crazy Луднах.
Камерите снимат дали си без колан, дали минаваш на червено, такива работи.... Превишената скорост може да се определи само и единствено с радар!

# 53
  • Мнения: 2 292
да ! наслагали са камери със светкавица на входовете на градчето и иматъ също така една подвижна, която разнасят насам - натам и я поставят на различни места , после отиват да пият кафе и след няколко часа се връщат и я инсталират на друго място ... Понякога я виждам на едно място, като отивам да заведа Сашето и 6 часа по-късно е на друго  #Crazy Луднах.
Камерите снимат дали си без колан, дали минаваш на червено, такива работи.... Превишената скорост може да се определи само и единствено с радар!

Да даааааааааааааа  Joy камерите са с радар, който е инсталиран на около 5-10 метра пред камерата и я активира. Ако "имаш" късмета да я активираш и си БЕз колан или говориш по ГСМ или си в някакво друго нарушение - ти ги комбинират всичките ... Дори друга кола да е активирала светкавицата докато задминава например, ако са 2 коли в кадър, нямат право да те глобят за превишена скорост, защото не могат да докажат, коя от двете коли я е кативирала, но ако си БЕЗ колан и др- ти ги нартисат всичките  ooooh!
А ако кажеш, че не си карала ти .... след няколко дена получаваш по пощата една много прекрасна снимка на себе си във возилото с данните от радара отдолу  #Crazy
Спасение няма!

# 54
  • София
  • Мнения: 6 965
В повечето случаи спазвам, но има места, на които ако спазвам ограниченията риска да ме удари някой е огромен.

# 55
  • София
  • Мнения: 4 865
снощи на връщане от работа се опитах да се движа с 50. получи се, ама карах на трета, че иначе оборотите падаха под 1500 и звукът от двигателя беше отчайващ.
съгласете се, че дори и в населени места има участъци, където е редно човек да може да кара на четвърта или дори на пета предавка. особено ако и пешеходците започнат да пресичат когато и където трябва.

# 56
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 641
мъжът ми да абсолютно всичко спазва боже ако  бяха всички като него  нямаще да има глоби hahaha Joy

Е, то пък глобите ако бяха най-големия проблем...

# 57
  • Мнения: 3 334
често не Embarassed,но не прекалявам Wink

# 58
  • Мнения: 2 309
Защо правят толкова хубави и бързи коли?Къде е логиката колата ти да развива 300км/ч,да изпреварва за 3 сек.,да е 500 конски сили и накрая да се влачиш с 60 км извън града.
Яд ме е на това.Ама наистина.
По-точно,яд ме е че карат хората да се изкушават да развиват високи скорости и да си се кефят,а по пътя да стърчат табели 40   50   60   20   тук там 80   90  и то на магистрала.Май всичко е навързано на този свят.Монтьорите се кефят на дупките и не искат да се запълват,ченгетата се кефят на бързи коли......и така.

не съм много съгласна.
знаците са , за да се спазват. за да е сложен един знак има някаква ( макар и невидима за нас понякога) причина. Не ги бодват просто така.
на магистралата и 300 вдигни с мощтната си кола.
като си на второстепенен път обаче , спазвай знака.

аз ще ви кажа един случай. пътувам към морето тук в Италия.  излишно е да казвам какви коли отиват към курортите ( парад на Фераритата).  имаше доста завои.
бях напълно спокойна, че отсреща няма да изскочи някое такова червеничко.
всички спазваха ограничението на скоростта.  това да беше Петрохан, със сигурност няколко мачовци щяха да го взимат със 100 в насрещното при остър завой.

така че това каква кола караш, колко 'вдига' и тн няма никакво отношение към безопасността и отговорността на шофьора.
технологиите се развиват, скоростите също.
това не означава, че трябва да сме безотговорни.






Съгласна съм с теб,но като вземеш безотговорен шофьор в нова и бърза кола,комбинацията става страшна.
Защо закона позволява да произвеждат коли,развиващи високи скорости,така да го кажа...?

# 59
  • Мнения: 4 621
Общо взето не ги спазвам, но карам съобразено и разумно. Спазвам ги, единствено за пред лицата от КАТ, защото не обичам да им давам пари Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт