Кой трябва да е глава на семейството

  • 3 641
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 495
Провокирана от темата за зависимостта, реших и да се допитам до хорското мнение Казвайте си мнението, че с мъжо само на тая тема спорим fight

# 1
  • Мнения: 1 150
Кой колко "глави" има, не е определящо Mr. Green

Винаги има един, който е водещия в семейството - трябва да има равноправие. А и в крайна сметка на където се завърти вратът - на там се върти и главата  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 6 155
Трябва да има равноправие  Flutter

# 3
  • Мнения: 6 167
мъжа е глава на семейстовто.
това не го прави деспот на семейството
тука е разликата.

доверявам се на силата, опита и зрелостта на съпруга си.
аз съм доста еманципирана, но съм в мир с това, че той  да носи
по-голям товар.  и съм супер доволна.

не чуствам, че трябва да влача един мъж - да съм майка, домакиня, да работя и
изкарвам пари , и вечер всичко да е на 6.  
или да взимам всички важни решения, защото той казва ' ами, както решиш!"

няма такава опера - в нашето сем. аз взимам малките решения, които правят живота и ежедневието, той големите.
това не означава. че не обсъждаме нещата или че неговата ( или моята ) дума е закон.

просто аз се чуствам добре да знам ,че имам мъж до себе си, а не възрастно детенце, което се премества от грижи при майка си към грижи при жена си.

# 4
  • Мнения: 193
 Съгласна съм за равноправието, но гласувах за жената, защото смятам, че единият трябва да държи нещата здраво в ръцете си. Жената е по-прецизна и последователна. Мъжете се разсейват много често Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 499
Аз съм твърдо за равноправие! newsm10

# 6
  • Мнения: 1 033
Мъжът е главата, а жената - шията Simple Smile  Mr. Green

А иначе във всяко семейство всичко трябва да се решава в диалог.>> равноправие

# 7
  • Мнения: 4 806
равноправие

и нямам какво да кажа повече... Simple Smile

# 8
  • Мнения: 4 965
Старите хора са го казали: "Мъжът е главата на семейството, но жената е вратът. Накъдето се завърти главата, натам гледа врата."
И в същото време моята интерпретация е, че е нужно двамата да са тандем (защото нито главата, нито вратът могат да функционират един без друг).
Вярно е, че жените са по-организирани, по-прецизни, ако щете и по-амбициозни и на тях се дължи много от постигнатото в семейството, но мъжете пък са по-силни, по-уравновесени и по-напористи.
Нещо като при машините - жената трябва да е двигателя, а мъжът - ходовата част. Това за мен са перфектните отношения - аз давам идеите, убеждавам кое е най-добро за нас, стимулирам, а той действа.
За ежедневните неща (какво да купим от пазара, какво да си направим за вечеря, къде да отидем и др.) решаваме всеки, според ситуацията и настроението. За големите неща (покупка на жилище, кола, прекарване на отпуската, смяна на работата, брояна децата и др.) винаги съгласуваме позициите си и тези решения задължително са общи.

# 9
  • Мнения: 7 837
Изобщо не си губим времето и нервите в такива безсмислени спорове  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 8 505
3.опция.
За мен няма друг вариант.

# 11
  • Мнения: 7 474
Равноправие  Mr. Green


Мъжът е главата, а жената - шията Simple Smile  Mr. Green


 smile3521

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Децата, особено най-малкото. Щото нямаме домашен любимец. Но сигурно ще си вземем папагал и тогава нещата ще се променят Hug

# 13
  • Мнения: 1 202
Аз съм за равноправие между мъжа и жената.Не мога да си помисля аз да командвам него или той мен!

# 14
  • Мнения: 5 317
Трябва да има равноправие. Peace

Общи условия

Активация на акаунт