Кой трябва да е глава на семейството

  • 3 643
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 495
Провокирана от темата за зависимостта, реших и да се допитам до хорското мнение Казвайте си мнението, че с мъжо само на тая тема спорим fight

# 1
  • Мнения: 1 150
Кой колко "глави" има, не е определящо Mr. Green

Винаги има един, който е водещия в семейството - трябва да има равноправие. А и в крайна сметка на където се завърти вратът - на там се върти и главата  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 6 155
Трябва да има равноправие  Flutter

# 3
  • Мнения: 6 167
мъжа е глава на семейстовто.
това не го прави деспот на семейството
тука е разликата.

доверявам се на силата, опита и зрелостта на съпруга си.
аз съм доста еманципирана, но съм в мир с това, че той  да носи
по-голям товар.  и съм супер доволна.

не чуствам, че трябва да влача един мъж - да съм майка, домакиня, да работя и
изкарвам пари , и вечер всичко да е на 6.  
или да взимам всички важни решения, защото той казва ' ами, както решиш!"

няма такава опера - в нашето сем. аз взимам малките решения, които правят живота и ежедневието, той големите.
това не означава. че не обсъждаме нещата или че неговата ( или моята ) дума е закон.

просто аз се чуствам добре да знам ,че имам мъж до себе си, а не възрастно детенце, което се премества от грижи при майка си към грижи при жена си.

# 4
  • Мнения: 193
 Съгласна съм за равноправието, но гласувах за жената, защото смятам, че единият трябва да държи нещата здраво в ръцете си. Жената е по-прецизна и последователна. Мъжете се разсейват много често Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 499
Аз съм твърдо за равноправие! newsm10

# 6
  • Мнения: 1 033
Мъжът е главата, а жената - шията Simple Smile  Mr. Green

А иначе във всяко семейство всичко трябва да се решава в диалог.>> равноправие

# 7
  • Мнения: 4 806
равноправие

и нямам какво да кажа повече... Simple Smile

# 8
  • Мнения: 4 965
Старите хора са го казали: "Мъжът е главата на семейството, но жената е вратът. Накъдето се завърти главата, натам гледа врата."
И в същото време моята интерпретация е, че е нужно двамата да са тандем (защото нито главата, нито вратът могат да функционират един без друг).
Вярно е, че жените са по-организирани, по-прецизни, ако щете и по-амбициозни и на тях се дължи много от постигнатото в семейството, но мъжете пък са по-силни, по-уравновесени и по-напористи.
Нещо като при машините - жената трябва да е двигателя, а мъжът - ходовата част. Това за мен са перфектните отношения - аз давам идеите, убеждавам кое е най-добро за нас, стимулирам, а той действа.
За ежедневните неща (какво да купим от пазара, какво да си направим за вечеря, къде да отидем и др.) решаваме всеки, според ситуацията и настроението. За големите неща (покупка на жилище, кола, прекарване на отпуската, смяна на работата, брояна децата и др.) винаги съгласуваме позициите си и тези решения задължително са общи.

# 9
  • Мнения: 7 837
Изобщо не си губим времето и нервите в такива безсмислени спорове  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 8 505
3.опция.
За мен няма друг вариант.

# 11
  • Мнения: 7 474
Равноправие  Mr. Green


Мъжът е главата, а жената - шията Simple Smile  Mr. Green


 smile3521

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Децата, особено най-малкото. Щото нямаме домашен любимец. Но сигурно ще си вземем папагал и тогава нещата ще се променят Hug

# 13
  • Мнения: 1 202
Аз съм за равноправие между мъжа и жената.Не мога да си помисля аз да командвам него или той мен!

# 14
  • Мнения: 5 317
Трябва да има равноправие. Peace

# 15
  • Мнения: 6 472
Гласувах за равноправието, но голата истина е че дребните ни въртят на малкия си пръст Joy

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Равноправие  Mr. Green


Мъжът е главата, а жената - шията Simple Smile  Mr. Green


 smile3521

И накъдето се завърти шията натам се обръща и главата Wink

# 17
  • Мнения: 25 600
няма такава опера - в нашето сем. аз взимам малките решения, които правят живота и ежедневието, той големите.
това не означава. че не обсъждаме нещата или че неговата ( или моята ) дума е закон.

Леле, това като във вица - мъжът е главата на семейството, защото взима важните решения - кой да бъде президент на страната, каква да е политиката на правителството, дали да се промени някой закон...
А за жената остават второстепенните - как да харчат парите, къде ще ходят на почивка, къде ще учат децата...  Joy

Гласувах за домашния любимец! Mr. Green

# 18
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Аз също гласувах с трета опция. ЗА равноправието в семейството. При нас е почти така. Важните и големите неща винаги се обсъждат помежду ни, или аз поне се опитвам да е така. Понякога много се дразня, когато момчето ми реши нещо без мен. Добре, че се случва рядко  Laughing , и не за големи неща. Но понякога ми е кеф да видя, че ТОЙ има мнение, което отстоява, случва му се рядко. По-често аз съм тази, която води нещата, въпреки че не ми се иска съвсем, ама ... по-добре така отколкото на самотек  Wink

# 19
  • Мнения: 104
Аз съм твърдо за равноправие! newsm10

И аз също Peace

# 20
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
трета опция-равноправие  Peace

# 21
  • Мнения: 220
За равноправие- гласувах 1dating

# 22
  • Мнения: 7 914
Равноправие...

# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Какво значи глава на семейството?
Какви задължения включва ?
Ако не е вдигане на тежести- този който възпитава децата е глава на семейството........

# 24
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Трябва да има равноправие Peace 

# 25
  • Мнения: 1 364
И аз съм за равноправие

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
За мен тази тема е бъзик (като чета анкетата), но като гледам колко са сериозни отговорите- да си кажа и аз.

Провокирана от темата за зависимостта, реших и да се допитам до хорското мнение Казвайте си мнението, че с мъжо само на тая тема спорим fight
А уточнихте ли каква е ролята на "семейния глава"?

Аз предпочитам мъжа ми да е главатар и той да взима важните решения. По-умен е и разчитам на неговият избор, аз правя гафове. Пък и така той носи отговорността. Много ми е трудно когато каже "ти реши", защото правилното решение е често много относително.

# 27
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Равноправие  Peace
За да има мир вси4ко обсъждаме заедно, но като цяло мъжа ми ми гласува голямо доверие и ме оставя да правя много от нещата както аз реша. Но когато той каже нещо...няма 6 - 5...Лошото е 4е ако не съм го послушала винаги съм бъркала... после има "нали ти казах  Twisted Evil "

# 28
  • Мнения: 54
Решенията в едно семейство трябва да се обсъждат между всичките му членове, ако семейството се състои само от мъж и жена - от тях, а ако има и дечица, смятам, че те всъщост имат право да имат мнение и взимат отношение. Смятам обаче, че мъжът е този, който може да взима решения по-прагматично (е, не винаги, но поне в моя случай аз съм много по-емоционалната, много по-лесно паля от него), мъжът има физическите сили да работи повече и ако всичко си е по реда (работиш много - плащат ти много), изкарва повече пари; мъжът е този, който защитава семейството; когато има проблеми той го представлява. Жената може да се поглези и да каже "не ми се занимава, сега съм уморена", докато на мъжа много често му се налага да забрави за чувствата си. Поради тези причини аз гласувах за това, че мъжът трябва да е главата в семейството, но пак да си кажа с уговорката, че нещата се объждат и не се взимат еднолични решения, без да изслушва и вниква в мнението и позицията на другия. Разбира се много важно условие за такива дискусии и за такова съжителство е всеки да знае какво иска и да уважава вижданият и чувствата на другия.

# 29
  • Мнения: 1 403
Трябва да има равноправие   Peace

# 30
  • Мнения: 3 360
Равноправие!  Peace

# 31
  • Linz
  • Мнения: 11 619
mirence, и аз това имам предвид... Мъжа е физически по-издържлив и по правило има по-логична мисъл. Докато жените сме по-капризни, повече се оплакваме и мрънкаме. Нас повече ни вълнуват детайлите, които за мъжете остават скрити; но с големите, важните неща мъжете се оправят по-добре.

# 32
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За мен - този, който възпитава отношенията вкъщи и прави така, че у дома да има мир и любов......Т.Е. майката управлява семейството.......Решенията трябва да се взимат семейно.........
С превес на родителските тела........Такткото за мен трябва да оправлява финансите........и да върти парите..........Така, че семейната машина да работи

# 33
  • Мнения: 193
 Като чета отговорите ви, всички са за равноправие! Няма ли във вашите семейства някой, който да не умее да взема правилните решения?Все един от двамата не го умее това добре! Моят мъж не може да вземе много  от решенията сам. Винаги ме пита! В нашите отношения, още от едно време, ако не взимам нещата в свои ръце нищо не става! Предполагам, че в други семейства жената е пасивната.  Thinking

# 34
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз пиша, за мен как трябва да бъде, а не как е в действителност..........нали за това е темата.......Всъщност май дори  не съм сигурна , че така искам да бъде......незнам защо пиша тук......изсмуквам си от пръстите разни работи

# 35
  • Мнения: 4 546
трябва да има равноправие. но това е малко идеалистично понятие, така че гласувах с жената - защото по-ми изнася.  Mr. Green
всъщност, тъй като е невъзможно мнението на двама души винаги да съвпада по всички въпроси, ту единият, ту другият надделява. това разбирам под равноправие.
семействата, в които единият е безгласна буква не ги разбирам. и не одобрявам потъпкването на правото на някой да взима решения и да изкаже мнение по въпрос, който пряко го засяга. защото щом последствията от решенията се понасят заедно, редно е и да се взимат заедно.

# 36
  • Мнения: 1 446
Аз съм за равноправие , но мъжа ми още живее в друго време. Та той е главата , а аз мозъка.

# 37
  • Linz
  • Мнения: 11 619
всъщност, тъй като е невъзможно мнението на двама души винаги да съвпада по всички въпроси, ту единият, ту другият надделява. това разбирам под равноправие.
Тамън се чудех какво разбирате под равноправие, че всички гласуват за него. Ако е това- и у нас е равноправие.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 2 576
мъжа е глава на семейстовто.
това не го прави деспот на семейството
тука е разликата.

доверявам се на силата, опита и зрелостта на съпруга си.
аз съм доста еманципирана, но съм в мир с това, че той  да носи
по-голям товар.  и съм супер доволна.

не чуствам, че трябва да влача един мъж - да съм майка, домакиня, да работя и
изкарвам пари , и вечер всичко да е на 6. 
или да взимам всички важни решения, защото той казва ' ами, както решиш!"

няма такава опера - в нашето сем. аз взимам малките решения, които правят живота и ежедневието, той големите.
това не означава. че не обсъждаме нещата или че неговата ( или моята ) дума е закон.

просто аз се чуствам добре да знам ,че имам мъж до себе си, а не възрастно детенце, което се премества от грижи при майка си към грижи при жена си.
Peace

# 39
  • Мнения: 3 334
И според мен трябва да има равноправие Peace и в къщи съществува такова,затова и други варианти не са ми познати! Wink

# 40
  • София
  • Мнения: 18 679
Дефинирай "глава на семейство" Rolling EyesУ нас е така:
-детето го гледаме заедно, но повече аз
-важните решения взимаме заедно, но предложенията изхождат от мен
-дребните неща ги решавам направо самостоятелно, не се допитвам
-инициативите за големите неща винаги за мои
-парите ги изкарва на 85% той, 5-6 пъти повече са от моята заплата/що тъй стана, като аз бях по-силната студентка, не знам Mr. Green/
-секс правим по взаимно съгласие Flutter

А сега ми кажете кой е глава на семейството newsm78

# 41
   Мъжът, защото той действа повече с ума си.Повече премисля, докато жената разчита на чувствата, а те често подвеждат.Но те пък затова са "едно цяло", защото се допълват един-друг и в това е красотата.
   Но крайната дума има мъжа.На мен така ми харесва да си призная, че никак не обичам да вземам важни решения Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 4 473
Трябва да има равноправие! Crossing Arms

# 43
  • Мнения: 3 248
И аз съм за равноправието! Peace

# 44
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 387
Равноправие. Всички решения в семейството трябва да се вземат с консенсос  Laughing, нали за това са се събрали мъжът и жената. Всякакви подчинени позициии са неприемливи и неестествени, а и отживелица ... Mr. Green

# 45
  • Мнения: 4 621
Принципно мъжа е глава на семейството, но  това не означава едноличен лидер и деспот. Аз по скоро го приемам, за човека, на когото мога да разчитам и на който да се упра в труден момент.  За всичко решенията се взимат от двамата и двамата съпрузи са равноправни във всяко едно отношение. Няма подчинение и ръководство има едно семейство, в което и мъжът и жената са на равни начала  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 534
има една поговорка-мъжът е главата на семейството ,но жената е шията.мисля че е достатъчно красноречиво  newsm03

# 47
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
точка трета.

# 48
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Засега семейната ламя е триглава. Домашният любимец предстои.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 621
Мъжът е главата, а жената - шията Simple Smile  Mr. Green

Равноправие. Mr. Green Peace

# 50
  • Мнения: 5 475
Трябва да има равноправие  Peace

# 51
  • Мнения: 2 818
Домашния любимец!  smile3521

# 52
  • Мнения: 115
В едни ситуации може мъжът да вземе правилното решение, а в други жената. Затова винаги обсъждаме нещата и стигаме до консенсус. Нямаме глава на семейството, защото и двамата имаме глави на раменете си.

# 53
Равноправието не води до нищо добро!
Заедно да се обсъждат проблемите е едно, да се вземат решения друго. Всяка жаба да си знае гьола. Жена ми се справя много по-добре от мен с дома и семейството и много по-лошо с всичко останало. Така че за различните работи глава на семейството е различен човек.

# 54
  • София
  • Мнения: 8 280
този с по-голямата глава Simple Smile
иначе нямам идея не сме поставяли въпроса

# 55
  • Мнения: 704
-секс правим по взаимно съгласие Flutter

Това ми хареса! Simple Smile

При нас - всеки взема решенията за себе си Sunglasses, а решенията отнасящи се до детето - след постигане на взаимното съгласие.  Simple Smile

# 56
  • Мнения: 834
Ами според мен няма такъв филм равноправие. Винаги единият е доминанта и в живота е така

# 57
# 58
  • Мнения: 53
Леле, това като във вица - мъжът е главата на семейството, защото взима важните решения - кой да бъде президент на страната, каква да е политиката на правителството, дали да се промени някой закон...
А за жената остават второстепенните - как да харчат парите, къде ще ходят на почивка, къде ще учат децата...  Joy
rotfImbo Късно го прочетох тоя виц, иначе щях да гласувам за мъжа  Grinning

Гласувах за равноправие - най-важните неща ги решаваме заедно. По различните въпроси може да се случи само единият от двамата да взима решението, но това е начин да си разпределяме отговорностите и задълженията и не се налага само единият да носи семейното бреме на плещите си.

# 59
  • Мнения: 619

и аз ,и аз   Peace Peace

# 60
  • София
  • Мнения: 562
Мъжът (поне да си мисли, че еWhistling

# 61
  • Мнения: 483
Според мен тук не става дума за права и задължения.
Тук според мен зависи кой какво разбира под "глава на семейството"  newsm78
Главата на семейството според мен е основната фигура.

Общи условия

Активация на акаунт