Върнах се на работа, МОЛЯ ЗА СЪВЕТ !!!

  • 736
  • 12
  •   1
Отговори
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
Здравейте майчета, въпреки че бебка е много малка, само на 3 месеца, се върнах на работа Cry . Кърмя е още, и смятам да продължавам да я кърмя, но тъй като нямам замразена кърма, се налага едно хранене да се замени с адаптирано мляко.
Много ви моля посъветвайте ме, какво мляко да взема.
Благодаря ви предварително

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Mariely, здравей! Ние пием Фризолак! На бебка много й харесва и нямаме никакви проблеми. Но от майките във форума знам, че Аптамил е много добро и най-близо до майчината кърма! Успех в службата! Много целувки на Анджи от Мими!

# 2
  • Мнения: 3 334
Аптамил-и аз започнах работа когато малката беше на 3м. и Аптамила много й хареса!

# 3
  • Мнения: 6 243
по темата не мога да ти помогна, но защо не пробваш следното: В зависимост от продължителността на работното ти време и другите условия в работата ти, да се изцеждаш в работно време 1 - 2 пъти. Аз кърмя в 8, а се изцеждам в 11 и 14. Ако съм много заета - само веднъж, в обедната почивка, но от двете гърди. Така имам достатъчен запас кърма. Пробвай - сигурно ще се получи, а и така ще стимулираш гърдите, за да не намалява млякото.

Правя го вече от месец и засега системата работи добре. Изцеждам горе - долу толкова, колкото би изсукало бебето, дори се учудих, че не ми намалява кърмата, като се има предвид, че нямам време за ядене и все съм под пара...

Успех в работата и не се притеснявай за малкото слънце - всичко ще бъде наред...

# 4
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
Не се изцеждам, но на обяд тичам до къщи, за да мога да си я накърмя. Мисля, че няма да имам проблеми с намаляването на млякото, просто ще има нужда от едно заместително хапване с адаптилано мляко. А на работата няма как да се изцеждам. Затова питам, за да взема нещо, което мъника ще яде

# 5
  • Мнения: 2 641
Майчета ще ми кажете ли какво работите, та може да оставите 3 -месечно бебе без вас, да си трагвате от работа и да се грижите и за гърдите си в работата???

# 6
  • Мнения: 830
Аптамил е за мен най-доброто ! Успех и на двете ви !

# 7
  • Мнения: 1 366
Цитат на: Anaise
Майчета ще ми кажете ли какво работите, та може да оставите 3 -месечно бебе без вас, да си трагвате от работа и да се грижите и за гърдите си в работата???


Ami az, naprimer, sxm glaven schetovoditel na golqma komputxrna firma i mi se naloji da se vxrna sled 3 meseca (prez koito sxshto raboteh ot kxshti) na rabota. Samo che az imam shtastieto da imam svoi kabinet i mojeh da se cedq, no tova za sxjalenie ne beshe mnogo efektivno i okolo 6-tiq mesec veche taka mi namalq kxrmata, che se naloji da minem na pureta i kashi.

# 8
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
Цитат на: Anaise
Майчета ще ми кажете ли какво работите, та може да оставите 3 -месечно бебе без вас, да си трагвате от работа и да се грижите и за гърдите си в работата???


Ти случайно да си чувала за обедна почивка? Предпочитам вместо аз да ям, да отида да си нахраня детето

# 9
  • Мнения: 2 641
Благодариа за отговорите. В фирмата дето работех последно - беше минестерство -  имаше 1/2 час  обедна почивка която стига точно да слезеш да си купиш сандвич и пак да се качиш. Ако закаснееш 3 мин. и вече става проблем За съжаление бях единствената без връзки и не ми подновиха договора. Но ако работех там нямаше начин да сам 3 месеца само отпуска за бебето.

# 10
  • Мнения: 2 641
Цитат на: Mariely
Цитат на: Anaise
Майчета ще ми кажете ли какво работите, та може да оставите 3 -месечно бебе без вас, да си трагвате от работа и да се грижите и за гърдите си в работата???


Ти случайно да си чувала за обедна почивка? Предпочитам вместо аз да ям, да отида да си нахраня детето

Сега виждам че с и от Пловдив:-) Ако беше в София щеше да видиш че е невъжможно тва дето го правиш ти щото само патя в едната посока ми беше 1 час.

# 11
  • Мнения: 185
Цитат на: Mariely
Здравейте майчета, въпреки че бебка е много малка, само на 3 месеца, се върнах на работа Cry . Кърмя е още, и смятам да продължавам да я кърмя, но тъй като нямам замразена кърма, се налага едно хранене да се замени с адаптирано мляко.
Много ви моля посъветвайте ме, какво мляко да взема.
Благодаря ви предварително


Здравей, все едно, че прочетох мислите и тревогите си в твоя постинг ...
Аз ще тръгвам на работа точно след 4-тия месец на Нина. Май и на нас ще ни се наложи 1 бутилка адаптирано мляко на ден Sad

Аз смятам да направя така: да отида при педиатърката ни да претегли и премери детето и според резултатите, както и според личното й мнение да избера млякото.
Работата ми е далече от вкъщи и връщане за кърмене в обедната почивка е немислимо, за съжаление Sad А и с изцеждането нещо изобщо не мога да се справя ... Иначе като вариант ми харесва най-много.

Искам и аз да попитам има ли майки, които са успяли да съчетаят кърмене с работа (далече от къщи) и колко време? Аз с първото си дете едва успях 1 месец да кърмя и ходя по стажове, практики и изпити ... и го отбих на 6 месеца Sad

# 12
  • София
  • Мнения: 10 291
Ех... това ми е болна тема  Twisted Evil  аз след около два месеца се връщам на работа и нямам условия за изцеждане в офиса, нито пък ще мога да се прибирам в обедната почивка..... Искам не искам, ще минем на варианта с кърмене м/у 19ч. вечерта и 8 сутринта  ooooh!
И по темата  Laughing препоръчвам ти Аптамил. Мен ме вкараха за 5 дена в болница и бебка беше на Аптамил, не сме имали проблеми!

Общи условия

Активация на акаунт