Племенника ми не иска да яде

  • 369
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 832
Здравейте!Пиша ви за съвет,тъй като сме притеснени от това че племенника не иска да яде.Той е на 9мес и скоро му изникна първото зъбче.Мисля си да не би да е от това.Пие само сутрин и вечер млякото си.Какво да правим?майка му е разтревожена.И ако можете да дадете информация къде при кой лекар да отиде на консултация,че тяхната лекарка явно не става.Ние сме от Варна.Посъветвайте ме,моля ви.Блягодаря

# 1
  • Мнения: 4 915
Нормално е при растеж на зъбки децата да отказват твърда храна и да искат повече да сучат.

Нека майката се води по детето си и да му дава по-често мляко /кърма или АМ?/, не само сутрин и вечер.
Детето до годинката трябва да приема преобладаващо мляко в дневното си меню, така че изобщо не е страшно, че на неговата възраст от 9 месеца отказва друга храна. Това ще продължи няколко дни, не се плашете.

За консултация във Варна нищо не мога да посъветвам.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 966
Подкрепям Free Soul .
И наистина-Да замени твърдата храна с млекце.

# 3
  • Мнения: 832
Моят племенник беше болен преди почти 2мес и оттогава сякаш се отврати от яденето.И оттогава е така.С малки периоди на изключение,когато си е ял нормално.Май е притеснително вече.

# 4
  • Мнения: 4 915
А отслабнал ли е? Игрив ли е, има ли настроение, изглежда ли весел и свеж?

Освен съветът ми да давате мляко и през деня, не само сутрин и вечер, предлагайте му храна на малки парченца - нека сам си я взима и да се храни.

Примерно парченца меки плодове, които обича /банан, пъпеш/, топчета от сварени моркови, или от сварен и пюриран грах/царевица, бебешки бисквитки /ако е въведен глутен/, топчета хляб и т.н.

Слагайте ги в близост до него, да посяга сам, или ги предлагайте по време на игра, когато е в настроение, или по време на разходка. Или когато родителите се хранят, да го сложат в столчето до тяхната маса с чинийка отпред. Предлагайте и вкусна каша, нека сам да гребе, дори с ръце и да се хлепоти - къде ще се омаца, къде ще хапне.

Важното е да му се събуди интересът към храната. Направете яденето по-интересно и забавно. Храната да изглежда красива и цветна, шарена - кубчета различни по цвят зеленчуци и т.н.
Да "храни" кукли, играчки или гълъбите навън.
Предлагайте му храна и навън, когато и други деца ядат около него.

П.П.
Виж тези теми за идеи /"Храни за ядене с пръсти"/:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1323
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24491.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=25633.0

Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 14:35 от Free Soul

# 5
  • Мнения: 832
Благодаря за информацията.Детето е жизнено,игриво.Не е да стои цял ден на едно място.Постоянно е в движение-я в проходилка,я на двора,прави и опити за стъпчици.И на разходки ходят често.Иначе мисля че не е отслабнало,но не е и наддало много.Може би и да е от горещините.Не се кърмят от доста време-на АМ са.Него винаги го е пиел.А и храна му дават през деня сам да се мъчи-бисквитки,сухарчета,хляб.

# 6
  • Мнения: 4 915
Ами възможно е да е с намален апетит и покрай жегите.
Разнообразете му менюто с плодове и зеленчуци, както съм писала по-горе и му давайте по-често мляко.
Успех.

Общи условия

Активация на акаунт