Газова пе4ка или Витрокерамика

  • 7 904
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 636
С три ръце за керами4ната:

1. По4иства се супер лесно и бързо - с един замах (без да заобикаляш котлони). За надраскването, хм, досега не съм внимавала. Търкам с абразивен препарат и тел4е  Embarassed Драскотини няма.
2. Плота е тъмен. На бял плот и най-малкото петънце ли4и.
3. Когато готвя, само побутвам готовото ядене настрани. На обикн. котлон трябва да го вдигна с две ръце с ръкохватки.
4. По-красиво стои в кухнята.
5. Има светлинна индикация ако някой от котлоните е топъл. Няколко пъти съм се опарвала на пе4ка с котлони.

Против газовата имам само едно нещо: В слу4ай, 4е забравя вклю4ен котлон или фурна ... газта ... не ми се мисли. А такива неща се слу4ват. В момента се сещам за поне 3 слу4ая на забравен от мен котлон. Не мога да гарантирам, 4е няма да се слу4и пак.

Последна редакция: пт, 14 юли 2006, 00:13 от Gery R.

# 16
  • Мнения: 5 462
Керамика готвя cook на такава печка от 6 години и съм многоо  доволна newsm10 . Много лесно се подържа има си специални препарати и не се драска...и т.н.

# 17
  • Мнения: 4 399
Печка на газ никога не съм имала, но предпочитам категорично керамиката. А не съм имала печка на газ защото много категорично избягвам всеки досег до такива. Когато живеехме под наем за мен един от най-важния критерий беше печка с керамично покритие а апартаменти с газови печки не си правех труда да гледам. Много хора са се опитвали да ме убеждават че съвременните газови печки с обезопасени и няма никакви рискове, но аз изпитвам панически ужас от тия печки. И тъй като не желая да живея в перманентен ужас, си купих печка с керамичен плот. Wink

Чудя се как ги издрахте тия печки. Пък и да се издерат, какво от това. Аз чак с абразивен препарат и телче не чистя, но мисля че досега не съм издрала керамична печка. И защо подчертавате като недостатък на керамичните печки че трудно се чистят? А газовите не ги ли чистите? Не се заяждам, просто не съм много наясно и затова питам. newsm78

И да уточня че газовите печки съвсем не са на такава голяма почит в цяла Европа.

# 18
  • Мнения: 2 825
Ани, аз пека чушки, патладжан, царевица директно върху керамиката. Загрява страшно бързо и котлона е доста по-силен от планчата Simple Smile А като включа и 4-те котлона едновременно става още по-бързо Simple Smile  Като свърша, изчаквам да изстинат, забърсвам и готово. Досега не ми се е случвало да надраскам керамика или да ми се получат някакви щети.

# 19
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
в БГ е керамика, а тука сме на фа3....определно предпочитам га3та, по-бьр3о е и по лесно 3а почистване, поне 3а мен  Wink.....

# 20
  • Мнения: 1 630
Имала съм газова и електрическа.
От 2 години сме на керамична. Страшно ми е  удобно.
Предимствата според мен са :

- Загрява бързо
- може много точно да регулираш силата на котлона (което с газовата не става)
- понеже плота и копчетата са плоски се чисти много бързо (не виждам как чистите по-лесно газовите???)
- сина ми (11г) си работи с нея. Не би ми било спокойно, ако ползваше сам газова

Не виждам какви предимства би имала газова??? На времето, когато нямаше керамични беше по-удобно от котлоните защото загрява много по-бързо, но сега?  newsm78

# 21
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Гласувах за газовата понеже до сега само такава съм ползвала и нямам впе4атления от стъкло керами4ните.  newsm78
Аз съм супер доволна от газовата. Тук навсякъде има централизирана газ и вси4ки ( е,може би има малки изклЮ4ения  Wink ) така готвят.

# 22
  • Мнения: 11 307
Ползвала съм и двете. Ако е газ, както казаха и другите мамета - най-добре да е централно. И то само ако цената на газта си струва. При нас в Германия не е рентабилно заради високите цени на газта и наема за газомера.
Сега съм на керамичен плот - от 6 г го ползвам и не е издран. Почиствам със специален препарат за такъв плот и специално ножче. Ако искаш после мога да пусна снимка.
Нямам проблем с пръскане и цапане на тенджери и тигани. Готвя всеки ден, понякога и по 2 пъти на ден. Става бързо и едно друго предимство - котлоните изстиват бавно, което поддържа яденето дълго време топло. Ако е бърза манджа, просто като заври можеш да изключиш котлона и то си докъкря.
Един съвет - търси си печка, на която копчетата се прибират навътре. С малки деца си е опасно. Моята е такава и все още не са им хванали цаката как се изваждат, за да си играят с тях.

# 23
  • Мнения: 2 381

Чудя се как ги издрахте тия печки. Пък и да се издерат, какво от това. Аз чак с абразивен препарат и телче не чистя, но мисля че досега не съм издрала керамична печка. И защо подчертавате като недостатък на керамичните печки че трудно се чистят? А газовите не ги ли чистите? Не се заяждам, просто не съм много наясно и затова питам. newsm78


Ами да поясня какво имам предвид. Моята печка не е надрана. Ако е попаднало нещо докато съм отваряла капака и е загоряло на котлона минавам с гъба, а ако не се е почистло и с един препарат, който си върви с печката. Но печките на газ, които са тук са с едни нещо като решетки, просто махаш решетката и я слагаш в мивката да измиеш. Затова си мисля, че по -лесно се поддържат.
-------
Тел и абразивен препарат не ползвам, но не бих и експериментирала. Това трябва да е уникална печка, за да и няма нищо. Дано някой не се заблуди от прочетеното.
-------
Готвила съм и на 2-та вида. Не мога да кажа, че вкуса на яденето е различен или пък, че съдовете на газ са ми се захабили.
-------
Малко офф: Тандоори- с чистенето на реотаните. Вероятно не си забелязала, но паничките под реотана и самият реотан се свалят и могат да бъдат сменени, ако те дразни, че са много захабени. Струват около 4 долара в Уол Март броя.
------

Последна редакция: пт, 14 юли 2006, 17:26 от Niki1

# 24
  • Мнения: 636
Тел и абразивен препарат не ползвам, но не бих и експериментирала. Това трябва да е уникална печка, за да и няма нищо. Дано някой не се заблуди от прочетеното

Вие ме хвърлихте в размисъл. Наистина не съм знаела, 4е се 4истят само със специален препарат  ooooh! Търкам си аз, търкам, с каквото дойде под ръка. А на керамиката видимо нищо й няма  newsm78 Ще взема да вляза в крак да не я повредя нещо. Мерси за съвета.

# 25
  • Мнения: 2 381
GeryR, и аз ползвам телчето от опаката страна на гъбата много внимателно, обаче стоманена не. За абразивните материали пише изрично да не се ползват. Освен това има едни кърпички, напоени с разтвор, които добре почистват, но загорялото само с мнооооого малко количество от препарата, с който ти е дошла печката. Ще се поровя в интернет довечера и ще ти пусна това, което ползвам.

Извинявам на авторката се за голямото отклонение.

# 26
  • Мнения: 7 091
Малко офф: Тандоори- с чистенето на реотаните. Вероятно не си забелязала, но паничките под реотана и самият реотан се свалят и могат да бъдат сменени, ако те дразни, че са много захабени. Струват около 4 долара в Уол Март броя.

Напротив, забелязала съм го, проблема е, че нашите хазаи не дават да се пипа нищо по печка ( т.е ние да сменяме), да не говорим, че тези панички са ползвани от наемателите преди нас и можеш да си представиш в какво състояние ги получихме. Аз в момента просто не мога да си позволя от физическа гледна точка да търкам с препарати всеки път след готвене паничките отдолу. Чистя само печката отгоре и веднъж в седмицата паничките отдолу. Но нашата печка е такава, че на тези панички има и дупки и ако нещо кипне, всичко отива в печката отдолу и познай как се чисти от там. Сега, когато лежа повече нашия тати готви от време на време и познай дали кипналите неща не са повече  Laughing Laughing Sunglasses Ама ако навия хазаите ще ги сменим  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт