Много съм объркана

  • 1 958
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 983
Със свеки сме в перфектни отношения, винаги много ми помага и не се меси, дори доста често ме защитава мен, а не сина си, има си работа, но й предлагат да замине за чужбина и да работи за повечко парички, всички я подкрепяме, Но! тя има куче, което гледа от доста години (някъде 10) много го обича, но не може да го вземе със себе си и ще трябва ние да го гледаме, много обичам животни, не искам да ми се изтълкува мнението грешно, но нейното кученце (Рошко) е болно, в смисъл задните му крачета са почти неподвижни и много трудно ходи, ще трябва да си върши нещата на балкона, а сутрин трябва да се извежда на ръце и тя го пуска малко да потича пред блока и обратно, много ми се иска да й помогна и да го взмемем, но пък на моята майка й предстои операция септември (ще й махат яйчниците и матката, откриха й рак на гърдата мин. септември), отделно ходя на работа, малката на ясла, и ми се искаше да помогна на майка ми след операцията, а не съм сигурна дали ще смогна Cry, но пък искам и на свеки да помогна, дайте ми акъл, моля ви Praynig

# 1
  • Мнения: 5 228
Не може ли мъжът ти да поеме основно този ангажимент? Или свекърва ти да си вземе кучето в чужбина?

# 2
  • Мнения: 1 983
по принцип тя не може да го вземе, а мъж ми ще поеме задълженията, най-ме притеснява факта че ще лае, скимти и тъгува по свеки, когато живеехме при нея си спомням, че доста често лаеше, дори когато съседите се прибираха, а отделно, че и заради проблема с крачетата си не може да ходи по паркет и плочки, и ще трябва да слагаме килим, ох незнам, раздвоена съм newsm78

# 3
  • Мнения: 5 228
А каква е алтернативата? Можеш би да откажеш?

# 4
  • София
  • Мнения: 5 289
Неможе ли на някой близък роднина да го дадете да го гледа или някой с къща и двор,пак близък? newsm78

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Уф, много сложна ситуация newsm78
Никак няма да ти е леко да се справяш и с животинчето на всичко отгоре, от друга страна и то душичка носи, а и явно е много обичано от свеки, как да го изоставиш? Тя задълго ли заминава?

# 6
  • София
  • Мнения: 5 079
Едно куче не е чак такава грижа, както много хора го изкарват... А щом е старо вече има изградени навици и характер и по - лесно се гледа, не е като да вземеш кученце и то да вършее... Crazy
Чистенето си е чистене, с това, че ще хвърляш по още един парцал на ден, едва ли ще се промени нещо, и без това предполагам че чистиш предостатъчно с малко дете.
А и щом това животинче значи толкова много за човек, на който държиш, човешко еда го вземеш, все пак не му остава много живот и на бедното животинче и заслужава да изживее остатъка от дните си достойно, като другар на някого, а не да го изхвърлят като ненужна вещ!
С всичко се свиква и можем да се справим - въпросът е да имаме желание и да сме позитивно настроени! Помисли колко хубави емоции те очакват с дете и кутре /въпреки чистенето!/ Laughing

# 7
  • Мнения: 53
Щом мъжът ти ще ти помага ще се справите  Hug
Кучето е възрастно и ще спи по цял ден и няма да ти се пречка вкъщи. Скимтенето по свекито ще отмине за 2-3 дни (като може би е добре да го вземете вие от нейния дом, вместо тя да го доведе и да си тръгне - така няма да се чувства изоставено).
За лаенето на знам  Thinking при родителите ми кучето се скъсва да лае, а при мен е тихо защото знае, че е забранено, така че може и при вас да е по-тихо от обикновеното, не знам...
В краен случай може да потърсите някоя приятелка на свекито и да й плащате, за да го гледа, ама може би така свекито ще остане разочарована Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 1 983
Неможе ли на някой близък роднина да го дадете да го гледа или някой с къща и двор,пак близък? newsm78

заради болестта си няма как, единствено мъж ми може да се оправи с него[quote


author=plameni_p link=topic=114395.msg2064878#msg2064878 date=1152816788]
Уф, много сложна ситуация newsm78
Никак няма да ти е леко да се справяш и с животинчето на всичко отгоре, от друга страна и то душичка носи, а и явно е много обичано от свеки, как да го изоставиш? Тя задълго ли заминава?
[/quote]

ами ако всичко е ок мисли да се установи там, но все още нищо не е сигурно, силно се надявам нещата да се наредят както тя самата ги желае, защото наистина го заслужава

# 9
  • Мнения: 945
Едно куче не е чак такава грижа, както много хора го изкарват... А щом е старо вече има изградени навици и характер и по - лесно се гледа, не е като да вземеш кученце и то да вършее... Crazy
Чистенето си е чистене, с това, че ще хвърляш по още един парцал на ден, едва ли ще се промени нещо, и без това предполагам че чистиш предостатъчно с малко дете.
А и щом това животинче значи толкова много за човек, на който държиш, човешко еда го вземеш, все пак не му остава много живот и на бедното животинче и заслужава да изживее остатъка от дните си достойно, като другар на някого, а не да го изхвърлят като ненужна вещ!
С всичко се свиква и можем да се справим - въпросът е да имаме желание и да сме позитивно настроени! Помисли колко хубави емоции те очакват с дете и кутре /въпреки чистенето!/ Laughing

Подкрепям с 2 ръце

# 10
  • На едно ветровито място...
  • Мнения: 153
сложна ситуация но мисля че ol4eto е права - и след месец вече ще се забавлявате !Така че щом мъжа ще ти помага ... Hug

# 11
  • Мнения: 7 914
Защо не го вземете за няколко дни преди свекито да е заминала...за да видите как точно стоят нещата! newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 1 444
Моето мнение е, че просто нямаш избор, трябва да вземеш Рошко колкото и трудно да ти бъде Аз имам куче, винаги съм гледала куче и зная каква е привързаността към животното, все едно ти е дете Жената няма да ти прости ако изоставиш вече изнемощялото и и остаряло животинче на нечии други грижи, ще си развалите отношенията ако откажеш, така че моят съвет е да не отказваш а да понесеш още един товар на раменете си
Успех!  bouquet

# 13
  • Мнения: 8 917
Защо не го вземете за няколко дни преди свекито да е заминала...за да видите как точно стоят нещата! newsm78
Това е добра идея - да пробвате и ще разберете. Съйалявам за майка ти, миличка, наистина ще имаш доста тревоги покрай нея и грижи, но пък съпругът ти ще обгрижва кученцето Peace

# 14
  • Мнения: 17
И аз бих те посъветвала да го вземете пробно у вас за няколко дни, да видиш как ще потръгнат нещата.Щом мъжът ти ще ти помага мисля, че ще се справиш.

Общи условия

Активация на акаунт