Израждащ лекар - мъж или жена?

  • 3 294
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 079
Наивно е да правиш деление по полов признак и това да ти е критерий, по който да си правиш изводи за евентуални професионални качества! Всичко си и е до човека, а ако търсиш състрадание, ами... няма да го получиш, освен ако не те изражда много близък човек. Независимо от пола раждането си е рутинна дейност при всички лекари и те не му отдават значението, емоциите и уникалността, които  му приписваш ти!

# 16
  • Мнения: 4 621
За мен е малко наивно да избираш лекаря си по пол . Гледай да е добър специалист , да си гледа работата съвестно и да е в крак с времето , а дали е мъж или жена е без значение.
Peace

# 17
  • Русе
  • Мнения: 659
Най-добре е някой, който си разбира от работата, а дали е мъж или жена няма такова голямо значение

# 18
  • Мнения: 1 117
Избрах си лекар, с който се чувствам сигурна и спокойна и най-вече си разбира от работата. Дали е мъж или жена не ме интересува , в крайна сметка всички сме хора !

# 19
  • София
  • Мнения: 2 967
Като бях бременна използвах доста често една фраза: "По-злобно същество от жена-гинеколог няма!"

# 20
  • Мнения: 3 423
От скромния си опит мога да ти кажа, че като му дойде времето на
раждането, ти е все тая при кого раждаш. Единственият въпрос, дето
ти се мъдри в главата, е: "Айде, бе, няма ли да свършва вече тая
работа, искам да видя бебето и да се спася от болките."

На моето раждане имаше две лекарки (плюс анестезиолозите), после
дойде още някаква, дето държеше да види как съм, а накрая ме ши
главната лекарка. От цялата работа най кяреше мъжът ми - толкова
много жени, а той сам воинът е воин.

Та така. Не се притеснявай. Мъж, жена, педал, хермафродит, каквото и
да ти се падне, ще родиш. Природата си знае работата и сама
направлява пътя на бебо. Леко раждане и горе главата! Никое бебе не е
останало повече от 9 месеца в корема на мама.


# 21
  • Мнения: 8 917
За мен е малко наивно да избираш лекаря си по пол . Гледай да е добър специалист , да си гледа работата съвестно и да е в крак с времето , а дали е мъж или жена е без значение.

  Peace И леко раждане bouquet

# 22
  • Мнения: 176
Факт е, че независимо от пола ако един лекар е професионалист, той ще си върши работата съвестно и ще бъде внимателен с всичко.
Относно коментара, че само една жена би могла да ти влезе в положението и да ти съчувства - не съм съвсем съгласна  Naughty Аз раждах при мъж, но пък отношението на жените /визирам акушерките/ изобщо не беше чак толкова "разбиращо". Даже една от тях се обърна към моя "колежка по съдба и легло" с думите: "Я не се глези. Аз две деца съм родила и не съм искала обезболяващи". Ееее, въпрос на ситуация и конкретни личности разбира се...
Логиката, че мъжете са по-внимателни и състрадателни се крие в това, че те все пак не раждат, а когато човек не може лично да изпита всичко това се страхува да не нарани и старанието което влага е по-различно. Това поне е моето скромно мнение  Grinning
 

# 23
  • Мнения: 3 334
За мен е малко наивно да избираш лекаря си по пол . Гледай да е добър специалист , да си гледа работата съвестно и да е в крак с времето , а дали е мъж или жена е без значение.
на същото мнение съм! Peace

# 24
  • Мнения: 1 111
 Aз лично съм за жена, и жени гинеколози кадърни има, при мъж нещо ми е неудобно.

# 25
  • Мнения: 603
и при мъж и при жена съм раждала и не помня някакава разлика да е имало,
и в двата случая бяха много мили и еднакво съвестни,
с жената имах уговорка а мъжа не,но това не му попречи да си свърши добре работата Laughing
леко раждане и успех  bouquet

newsm53 Все едно аз съм го писала-и при мен беше така

# 26
  • софия
  • Мнения: 636
Аз също така като теб първоначално се чудех и мислех, че жените са по-състрадателни или че аз ще се чувствам по-добре, но сега вече като ми остават 2 месеца до раждането и като си избрах лекар, който е отличен професионалист, има много опит, гледа си работа както трябва и има лично отношение към пациентите си, мисля че полът няма значение. Гледай човека, отношението и качеството на работата му. Иначе, аз също по професия съм лекар и ще раждам със секцио, има един мит, който се носи в нашите среди - мъжете са по-хладнокръвни и по-добри оператори, реагират по-бързо, по-разумно и по-обмислено. Това обаче все пак е мит - всичко зависи от човека-казвам ти го като лекар.
Има един друг проблем според мен и той е в обслужването на акушерките - лекарят бил той жена или мъж ще си свърши работата - после обаче е много важна грижата на акушерката. Тук не знам на какво ще попаднем Praynig
Успех! И не се впрягай, а гледай напред!

# 27
  • Мнения: 1 272
Най-важни са уменията и знанията на лекаря, а не полът му. Леко раждане!

# 28
  • Мнения: 3 478
В нашата болница всички са мъже с изключение на една жена. Ама и тя още не е раждала, та незнам за какво състрадание може да става дума. Важното е, че и единия и другия пол си вършат работата еднакво добре. Успях да мина през всичките ( е не на раждането) и не мисля че пола има значение.

# 29
  • Мнения: 5 183
  Гледай да е добър специалист , да си гледа работата съвестно и да е в крак с времето , а дали е мъж или жена е без значение.


Абсолютно подкрепям.
Мен ли4но ме изражда мъж, но не беше през цялото време при мен. Предимно на акушерките раз4итах. Нямам оплаквания. Бяха адски мили с мен, даже едната ме галеше по 4елото и попиваше потта ... и ми говореше ... как имала дъщеря на моята възраст някъде си в Южна Африка и не я била виждала от доста време. Накрая така стана 4е беб4о излезе, а доки го нямаше, щото той след поставянето на епидурала, тръгна при други, а при мен минаваше периоди4но. Като дойде и се о4уди 4е ве4е имам бебе, 4ието идване на бял свят пропусна с 2-3 минути, но поне ме заши.

Общи условия

Активация на акаунт