Израждащ лекар - мъж или жена?

  • 3 297
  • 64
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 82
ИЗБЕРИ СИ ДОБЪР ЛЕКАР БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ ОТ ПОЛА. ЛЕКО РАЖДАНЕ И  УСПЕХ

# 61
  • Мнения: 639
Първо - интересно как разбра , че ти викам  newsm78
Второ - аз си раждах нормално , и лекарят ми водеше раждането и пое бебето в ръце , къде ли е била акушерката ???
Трето - как пък си толкова наясно , че навсякъде е така , ей това ме дразни - поставянето под общ знаменател
Четвърто - продължавам да твърдя , че това което пишеш НЕ Е ВЯРНО
Явно по твоите критерии моят лекар е ненормален щом е стоял нон - стоп при мен

Седем годишната ми дъщеря изброява така и ще ти отговарям по реда на въпросите ти.
Удебелен шрифт в комбинация с големи букви и три удивителни = викане.
Раждала си нормално в Окръжна болница, акушерката е била между краката ти, а не до теб и е подавала командите "напъни" и "дишай", поддържала е перинеума ти ( т.е. ръцете й са били на дупето ти) и го е предпазвала от разкъсване. В този момент лекаря е до теб, след всяка контракция слуша тоновете на бебето, натиска евентуално отгоре ( експресия по Кристелер) и след раждането оглежда заедно с акушерката плацентата , извършва оглед на меките родови пътища и при евентуални разкъсвания шие. И никъде не съм казала, че твоят лекар е "ненормален" - така трябва да се държи лекар, който е загрижен за пациента си.
Наясно съм, защото навсякъде, независимо в коя болница раждането се акушира от акушерка. Не е трудно да се провери, дори и нета е пълен с филми.  Дали в БГ или извън страната няма разлика.  Не случайно се празнува 8 януари - Бабин ден, на тези които бабуват т.е. акушират - празник на всички акушерки и 21 януари - ден на родилната помощ, празнуват всички, които взимат участие в раждането - акушер-гинеколози, акушерки, неонатолози, анестезиолози в АГ.
Съжалявам, но колкото и да не ти се вярва е вярно, че акушерка изражда. Лекар и акушерка работят в екип. Ни най-малко не искам да омаловажа ролята на лекаря ти, но това, че е бил през цялото време до теб не го прави по-добър или по-лош специалист. Факт е, че добрата акушерка може да направи раждането ти по-леко, с възможно най-малко травми и също така е факт, че добрият акушер-гинеколог независимо от пола си е способен да изведе раждането до край и в случай на нужда да се намеси за да бъде раждането с щастлив финал..
Трудно е да се каже отстрани кой е добър специалист и кой не - и на най-добрите са се случвали лоши усложнения и на най-лошия са му се случвали леки раждания. И ако попиташ пациентките те ще ти дадат оценка само за тяхното раждане, а не пълноценна и адекватна оценка. Например познавам лекар, чийто пациентки го оценяват като много добър и внимателен, но на практика повече от половината водени от него раждания завършват с форцепс и усложнения. Паникьосва се в критични ситуации и не прави адекватна преценка. За мен това не е добър специалист за раждане. Виждаш ли, разминават се оценките. Затова и личното ми мнение е , че жената трябва да ражда с този лекар на когото има доверие и се чувства спокойна, че дори и в труден момент ще се вземат мерки раждането да завърши благоприятно.

# 62
  • Мнения: 2 655
Жана да следи бременността -ДА. Тога ва е необходимо разбиране и състрадателност.
За раждането предспочитам МЪЖ. И двете ми деца са изродени от мъже. Те с апо решителни и бързо действат в соблимния момент. По добри са за израждащи. Д-р Атанасов от АГ-Варна, дори задържа раждането въпреки болките, така не получих разкъсване и всичко мина по часовник. Една жена не би постъпила така.

Гласувам с две ръца за МЪЖ. Thinking

# 63
  • Мнения: 3 069
Важното е да е добър професионалист.

# 64
  • София
  • Мнения: 13 204
Nani_ подкрепям напълно!!!
на въпроса ... абе какво значение има пола.. то вече и по крастота ще вземем да ги избираме тез доктори... Mr. Green
И мнения, че жените били не знам какви си и мъжете действали еди как си хич не ми допада... припомня ми мнение на мъж, че трябвало да се забрани на жените да стават инженери... Mr. Green

Изхора от раждането е комплекс от професионализъм и късмет!!!

Общи условия

Активация на акаунт