Снимка при кандидатстване за работа

  • 5 561
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
NaughtyЕ не съм казала ,че ще пращам тази от аватара Naughtyпросто пак да е направена непрофесионално,на някакъв едноцветен фон,и човека да е обхванат така-тоест не само лицето а и много малко надолу,незнам дали го обясних добре
Моята е такава, прилича на паспортен формат. НЕ се виждат разни чаши, просто поясних, че е правена в заведение, но това го знам само аз. Wink
В една агенция за подбор на персонала, където съм регистрирана, ми направиха директно снимка на фона на стената им.
Като цяло и аз не смятам за редно да се изисква снимка.

# 16
  • Мнения: 5 228
Някои ейчари казват, че така по-лесно свързват кандидатурата със съответния кандидат, но дари това е причината?

Това е причината. Обаче кофти снимка не може  да бъде причина да не бъдеш поканен на интервю, освен ако не е особен фрапираща. Аз съм получавала автобиография със снимка, на която мацката е в цял ръст, с ефирна черна туника с разголено рамо, леко приведена и гледаща предизвикателно в обектива като за Плейбой. А такова чудо не го каниш на интервю.

# 17
  • Мнения: 732
Паспортен формат. Другите импровизации не са за предпочитане.
Абсолютно съгласна Naughty Първите впечатления са най-важни и затова друг тип снимка говори за недостатъчна сериозност Thinking

# 18
  • Мнения: 1 153
И на мен ми е гадно с тези снимки  Crossing Armsединствено ако кандидатствам за работа ,която е свързана по някакъв начин с външноста няма да се дразня,но за другите #Cussing out

# 19
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
Ми, моята работа е "сериозна", ама ме извикаха на интервю, че ме е и взеха на работа. Просто нямах никаква снимка под ръка.

# 20
  • Мнения: 404
В момента работя в HR и по цял ден получавам резюмета и на нито едно няма снимка.  Не разбирам защо ще се иска снимка.  Миналата година у нас дойде една моя братовчедка която спечели зелена карта и останах много учудена като видях нейното резюме със снимка, но така го пращаше насам-натам за работа и хората повдигаха леко вежди. 

Току що говорих и с шефката ми, и тя каза че това въобще не е за препоръчване.  Даже ме попита: "Are the clothes optional?" Разбира се ако е изискване от работодателя, то тогава няма друг начин.  Каза ми че ако има снимка на едно резюме това почти винаги е в ущърб на кандидата: " Може да е много красив, или пък не достатъчно красив, да има грозна прическа и т.н."  Да не говорим че това е и въпрос, който опира до дискриминация.  Откъде на къде ще искат да знаят как изглежда човек, би трябвало квалификациите му да са на първо място, а и затова са интервютата, за да се срещне работодателя очи в очи с кандидата.  Аз казвам как стоят нещата в Америка, но бих искала да науча и за западна Европа.

# 21
  • Мнения: 25 589
Амииии... и аз не мога да си го обясня това със снимките. Но искат. Масово искат! Даже все по-често искат и ксерокопие на лична карта.
Най-големият куриоз - искат снимка при кандидатстване за работа на телефон - приемане на обяви за един вестник. Вместо приятен глас и правопис, искат приятна визия. newsm78 При положение, че сума ти пенсионерки работят на секс-телефоните, ха познайте за какво му е на работодателя красива и млада телефонистка? Wink

# 22
  • Мнения: 5 228
В момента работя в HR и по цял ден получавам резюмета и на нито едно няма снимка.  Не разбирам защо ще се иска снимка.  Миналата година у нас дойде една моя братовчедка която спечели зелена карта и останах много учудена като видях нейното резюме със снимка, но така го пращаше насам-натам за работа и хората повдигаха леко вежди. 


В Щатите и информация като пол, възраст, семейно положение се причислява обикновено към данните, които не влизат в автобиографията. Поне така съм чела.

# 23
  • Мнения: 2 013
За предпочитане паспортен формат.
Снимката ти от аватара е хубава, но не изглежда сериозна.

Наскоро получихме автобиографии за кандидатсване за работа при нас и категорично казвам, че точно заради снимките никой не взе насериозно тези кандидати, а можеха и да са по-добри от наетите(т.е. те си проиграха шансовете заради снимка).
Едната снимка беше на момиче много хубаво, но снимката в близък план, огромна, момичето с разпуснати разпилени коси, с една огромна червена роза зад ухото(тип кубинска певица). Е, много беше хубаво, но точно за кандидатсване не й трябваше тази снимка.
Друго момиче беше изпратило снимка от заведение - виждаха се чашите по масата - е това е още по-недопустимо.

А защо се искат въобще снимки при кандидатстване за работа???!!!!
Ако не кандидатстваш за модел или тв водещ, за какво е нужна снимка? Нали са важни квалификациите прави се шорт лист (не знам това как се казва добре на български), канят се хората на интервю и там ще им видиш физиономиите.

# 24
  • Мнения: 404
Точно така, макар че съм срещала и данни като семеино положение, ръст, тегло (наистина), но са много голяма рядкост и обикновено от чужденци.

Единствените дати са кога си завършил образованието си и датите на отделните работни места където си бил.

След това се прави background check при което кандидата е попълнил един формуляр с данни за образованието си, каква специалност, коя година е завършил, къде е работил, какви точно дати е работил и т.н.  Този формуляр се праща на отделна агенция която в рамките на 48 часа проверява цялата тази информация срещу $80 на човек и това е.  Проверяват също и за криминални прояви. Когато се обаждат на дадените фирми за да проверяват дали наистина човека е работил там, питат ако е уволнен каква е причината и пишат.  Например excessive tardiness - или вечно закъснял, или не си изпълнявал задълженията и т.н.  

Обикновено първо правим интервю по телефона, и след това се назначава интервю с 3 hiring managers и един от hr.

Ако са го харесали кандидата, се вика за второ интервю, с още 4-ма души, като се прави и ПП презентация и т.н.  

Нашата компания не е толкова голяма, около $600 души, но за сметка на това са много сериозни в това отношение.  И на никой не му пука как изглежда кандидата, на колко е години и т.н.  

Моя мъж се сдоби с една нова колежка, която а бяха нарекли Булката на Франкенщайн (толкова била грозна според тях).  Оказа се че жената е изключително умна, знае перфектно 6 езика, страхотен компютърен специалист и т.н.  Сега му е кеф да говори с нея, защото тя може във всеки един разговор да е много добър събеседник.  

Та така, за мен тук винаги се гледа по-скоро уменията, а не вида, ръстта, годините и т.н.

# 25
  • Мнения: 2 013
Точно така, макар че съм срещала и данни като семеино положение, ръст, тегло (наистина), но са много голяма рядкост и обикновено от чужденци.

Единствените дати са кога си завършил образованието си и датите на отделните работни места където си бил.

След това се прави background check при което кандидата е попълнил един формуляр с данни за образованието си, каква специалност, коя година е завършил, къде е работил, какви точно дати е работил и т.н.  Този формуляр се праща на отделна агенция която в рамките на 48 часа проверява цялата тази информация срещу $80 на човек и това е.  Проверяват също и за криминални прояви. Когато се обаждат на дадените фирми за да проверяват дали наистина човека е работил там, питат ако е уволнен каква е причината и пишат.  Например excessive tardiness - или вечно закъснял, или не си изпълнявал задълженията и т.н.  

Обикновено първо правим интервю по телефона, и след това се назначава интервю с 3 hiring managers и един от hr.

Ако са го харесали кандидата, се вика за второ интервю, с още 4-ма души, като се прави и ПП презентация и т.н.  

Нашата компания не е толкова голяма, около $600 души, но за сметка на това са много сериозни в това отношение.  И на никой не му пука как изглежда кандидата, на колко е години и т.н.  

Моя мъж се сдоби с една нова колежка, която а бяха нарекли Булката на Франкенщайн (толкова била грозна според тях).  Оказа се че жената е изключително умна, знае перфектно 6 езика, страхотен компютърен специалист и т.н.  Сега му е кеф да говори с нея, защото тя може във всеки един разговор да е много добър събеседник.  

Та така, за мен тук винаги се гледа по-скоро уменията, а не вида, ръстта, годините и т.н.

Ех, кога ли ще ги стигнем американците в това отношение...
Имам и лични впечатления, че при американците са важни квалификациите, а не чий приятел си. По разни причини наблюдавах как се вземат хора на работа с връзки в големи международни организации по света - съвсем мила родна картинка.

# 26
  • Мнения: 404
За връзките си права, навсякъде ги има тези неща, къде в по-голям, къде в по-малък мащаб.  Аз имах лош опит с предишната ми работа, където тази която ми беше колежка предната година, беше ходатайствала за племеннницата си и най-добрия и приятел, както и техния най-добър приятел.  Та тази ми колежка стана после шефка на този отдел (около 10) души и след около месец се оказа че племенницата е бременнна от най-добрия си приятел в 3 месец, и се заговори как сега на него трябва да му се търси постоянна позиция в компанията (всички бяхме с временни договори), за да има медицинска осигуровка и да има кой да плати раждането.  Грозна история. 

# 27
  • Мнения: 1 866
Точно така, макар че съм срещала и данни като семеино положение, ръст, тегло (наистина), но са много голяма рядкост и обикновено от чужденци.


В България не ми се е налагало още да кандидатствам за работа, но във Франция -да. Там също се изисква снимка (паспортна) и всяко СV започва с личните данни, които включват възраст, семейно положение, брой деца и даже националност (това последното го "пропусках", освен ако не беше в моя полза). Но съм съгласна, че снимката може да доведе до дискриминация. Аз лично не съм страдала от такава, но например мъжът ми е казвал, че е виждал с очите си как се изхвърлят в коша биографии още при първото поглеждане на снимката на която например има някой с по-мургава кожа.

# 28
  • Мнения: 1 153
Аз съм на мнение ,че от една снимка не може да се добие пълна представа за човека,защото и излъчването наживо е друго,виждала съм познати на снимки излизат супер, а в действителност не е така,а и държанието е важно,а не само да си хубава ,ама като си отвориш устата и  #CrazyПисна ми от тези снимки #Cussing outама няма как ще пращам ooooh!До сега не спазвах това и не са ми се обаждали ooooh!

# 29
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Аз съм на мнение ,че от една снимка не може да се добие пълна представа за човека,защото и излъчването наживо е друго,виждала съм познати на снимки излизат супер, а в действителност не е така,а и държанието е важно,а не само да си хубава ,ама като си отвориш устата и  #CrazyПисна ми от тези снимки #Cussing outама няма как ще пращам ooooh!До сега не спазвах това и не са ми се обаждали ooooh!

Каква работа търсиш бе, душа?

Общи условия

Активация на акаунт