Кофа за пелени?

  • 2 359
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 947
   Ами... стигнах дотам да се чудя и затова. newsm78 Не намерих нищо конкретно из темите.
Та, питам се, а и вас, нужно ли е да се купува такава примамлива кофа за пелени
за еднократна употреба, която ги пакетира нагъсто и не пропуска миризми? В E-Bay
виждам, че основно са 3 марки - Sangenic, Angelcare и Diapers Champ. Много ме мами,
защото тук ни взимат боклука само в понеделник, макар и да е навън голямата кофа,
едва ли ще е приятно да ухае на акита Laughing, а и сме се ограничили до 40 литра. А ако
това чудо ги вакуумира, ще ми спести много нерви. От друга страна, нямам представа
дали няма да ми свърши работа и обикновена кофа за пелени с капак (пак става дума
за пари Confused). И понеже има форум, защо да си ползвам главата!? Joy Моля за мненийца!   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 393
Личен опит нямам (още), но всички досега ми препоръчват горещо изполването на подобна "кофа".
Регистрирала съм се точно за една от марките, която ти споменаваш, Diapers Champ.

# 2
  • Мнения: 3 478
Ами аз чух какви ли не отзиви за тези кофи. Ще ти кажа че аз ползвам Дайпър Джини и съм много доволна. Моя позната пък ми я оплю, но предполагам защото така и не са могли да разберат как работи. Ние нямаме проблеми, много сме доволни от нашата, не мирише наистина. Самата кофа не е скъпа, торбите за нея ще ти излязат по-скъпо. Обаче ние ползваме нашата само за нааканите пампи и това спестява много. Една кутия с торби изкарва 6 седмици ако ги ползваш само така. Изпразваме кофата най-много веднъж седмично. Да и обокновенна кофа би свършила работа, но не и за миризмата си мисля аз освен ако не сложиш някакъв ароматизатор в нея.

# 3
  • Мнения: 3 367
аз не препоръчвам;имаме,ползваме си я като нормална кофа,мерише си като за световно;1 полза е че е под ръка и не тичам до долу на всяко преобуване,но ако сме долу си ползваме общата кофа и толкоз..
заема място;
пликовете са пари;
не бих си купила ,таз ни е харизана
мяташ ги в един отделен плик,хрърляш го всеки ден,не е биги
докато ядат само кърма не мерише.ако ще на хола на масата да е памперса..после виж не може да те  спаси и космическа кофа:)
Анна

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Продават пликове за памперси.100бр. са 0.40£.Ароматизирани са и вършат чудесна работа.Мисля, че така е по-изгодно от купуването на кофа и след това допълнителни специални пликове.
 Само споделям мнение, лично аз не бих ползвала такава кофа.

# 5
  • Мнения: 384
Аз имах, препоръчвам ти я.Струва 20$ и за мен е много удобна. Проблемът е, че в горещините се появяват едни гадни бели червеи които пъплят от дайперсите и само туй е спасението. Според мен не мирише,пликовете са ароматизирани, а и се притискат здраво в кофата.

# 6
  • Мнения: 7 091
   Ами... стигнах дотам да се чудя и затова. newsm78 Не намерих нищо конкретно из темите.
Та, питам се, а и вас, нужно ли е да се купува такава примамлива кофа за пелени
за еднократна употреба, която ги пакетира нагъсто и не пропуска миризми? В E-Bay
виждам, че основно са 3 марки - Sangenic, Angelcare и Diapers Champ. Много ме мами,
защото тук ни взимат боклука само в понеделник, макар и да е навън голямата кофа,
едва ли ще е приятно да ухае на акита Laughing, а и сме се ограничили до 40 литра. А ако
това чудо ги вакуумира, ще ми спести много нерви. От друга страна, нямам представа
дали няма да ми свърши работа и обикновена кофа за пелени с капак (пак става дума
за пари Confused). И понеже има форум, защо да си ползвам главата!? Joy Моля за мненийца!   bouquet

Ние имаме от другите, които не пакетират, но уж пак не миришат, защото са със специален отвор. Питай ме обаче каква марка беше...преди 2 години я купувахме и хич не си спомням.
Да ти кажа, докато бебето е малко не мирише така. Аз в Бг си ползвах обикновена кофа и никога не съм имала проблеми с миризма, обаче по-нататъка Simple Smile след като се захрани детето няма спасение.
Сега това, което правихме с баткото ( той вече не ползва памперси) е, че ползвахме ароматизираните торби, кофата стои в банята и след всяко изхвърляне на кофата се измива с препарат. Така не сме имали проблеми с миризмата.
А за другите, които пакетират единично, ами за мен си е излишен разход.  Предпочитам да измия кофата, отколкото да плащам скъпите торбички. Предвид, че докато Калин беше малък на ден съм изхвърляла цяла кофа с памперси, просто не виждам смисъл.

# 7
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
На нас ни подариха такава кофа, така и не я отворихме и я върнах. И аз се бях много притеснила, че ще мирише и т.н. - тук също веднъж в седмицата събират боклук.
Хвърляме в общата кофа, не мирише, всички казват, че ще замирише, като се захрани - тогава смятам да ползвам кофата на терасата.
За мен е излишно, особено ако живееш в град и нямаш много място за "неща" вкъщи.
Но пък идеята на МисЗ за използването й само за наакани памперси е много добра, така разхода е много малък.  Peace

# 8
  • Мнения: 3 423
Зависи как ти е организиран боклукът вкъщи и по-скоро изхвърлянето
му. Ние изхвърляме всеки ден, памперсите ги сгъвам и залепвам, така
че нацапаната страна да е отвътре. Не ползваме специална кофа, но и
апартаментът ни не мирише на наакано бебе. Засега не ни е нужна такава
кофа. Както не ни е нужна и лампа за над масата за повиване.

Съвет от мен. Не купувайте излишни неща. Като дойде бебето, сами
ще се убедите какво ви трябва и какво не. А иначе на пазара е пълно
с какви ли не заебавки. На маркетинговите специалисти това им е
работата - да пълнят главите на хората с новите си продукти.

Виж, ако някой изненадващо ви подари, кажете по едно данке.
Но не се пънете да купувате излишни вещи.


# 9
  • Мнения: 236
Подкрепям това, което казва Liska.
На мен кофата ми се оказа излишна и я подарих. Само дето дадох толкова пари. Слагам памперсите в един плик и всяка сутрин, а понякога и по 2 пъти на ден ги хвърлям на боклука вън.
Освен това честно да ви кажа разделението на булуците тук ми идва малко на нагорно. Вкъщи освен кофата за общия боклук, събираме отделно пластмасови бутилки и тетрапак-опаковки, а на терасата - и стъклени отпадъци. Е, ами писна ми вече. На тоя ужас само ми липсва и кофа за мръсни пелени...

# 10
  • Мнения: 1 947
...Обаче ние ползваме нашата само за нааканите пампи и това спестява много...
   Идеята е добра! Simple Smile

Продават пликове за памперси.100бр. са 0.40£.Ароматизирани са и вършат чудесна работа.Мисля, че така е по-изгодно от купуването на кофа и след това допълнителни специални пликове...
   Какви са тези ароматизирани пликове, можеш ли да ги покажеш с линк някъде?

...Съвет от мен. Не купувайте излишни неща. Като дойде бебето, сами
ще се убедите какво ви трябва и какво не. А иначе на пазара е пълно
с какви ли не заебавки. На маркетинговите специалисти това им е
работата - да пълнят главите на хората с новите си продукти...
   Така де, затова питам.  Wink Забелязах, че имя няколко вида и работят само с определени торбички...  Crossing Arms Пък кой да ни подари - няма.  Sunglasses

...Освен това честно да ви кажа разделението на булуците тук ми идва малко на нагорно...
   С това свикнах лесно, макар и още да бъркам опаковките, ама карай.  Laughing Може ли да слагам памперсите при пластмасите?  Joy

   Благодаря за мненията! Grinning

# 11
  • Мнения: 636
Аз бих те посъветвала да не купуваш нищо предварително. Когато се роди детето, сама ще усетиш от какво имаш нужда и кое би било излишно. Можеш да си набележиш модели и марки и при нужда - бързо се купува  Wink

Аз не си купих такава кофа и засега се справяме отли4но. Боклука ни събират веднъж седми4но. До тогава го държа в гаража  ooooh! Ако го изкарам навън, ще го разпилеят ракуни  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire При 30 градусова жега в гаража мирише на вси4ко друго, но не и на памперси. Засега. След захранването ще видим.

На този принцип не съм си купила разни люл4ици, дрънкул4ици, възглавни4ки, специални маси за повиване, приспиване и какви ли не още щуротии. Виж, масата за повиване е много ценна, но аз имам скрин на същата висо4ина и си купих само меката подложка.

# 12
  • Мнения: 7 430
По едно време още с Вики се бях замислила да купувам, но ми казаха, че никаква работа не върши и се отказах..Не мисля и сега да купувам Peace

# 13
  • Мнения: 7 803
много удобно нещо, изобщо не мирише и побира повече от нормална кофа  Hug

# 14
  • Мнения: 1 465
Хич не исках аз такава преди, ама ела ме питай сега, след като му разнообразихме яденето Sick Sick Sick
Само като я отворя и ми се завива свят. Аз като сменя памперс го/старият/ затварям хубаво, та да не пропуска зловонни миризми Crazy, ама на татето не му пука, та после ... ужас Sick Sick Sick

Общи условия

Активация на акаунт