високо-мазнинно ниско-въглехидратно хранене - 7 част

  • 16 751
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 806
благодаря, Небесна, ще потърся. Досега никога не съм го виждала, ама не съм и търсела целенасочено.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ивайла, ъх, то не се дебелее за часове, нъл знайш? Какво сега?

# 17
  • Мнения: 86
Ивайла, ъх, то не се дебелее за часове, нъл знайш? Какво сега?
Нищо, много съм отчаяна Sad

# 18
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Няма страшен, ще се намерим да побъбрим. Хаде, адиос амигос!
Нямам се! Close-mas:

# 19
  • Мнения: 5 873
Сори за въпроса,но кажете нещо за пектина?Имаше нещо за него в някоя от темите,но в коя?-незнам... newsm78Я ме светнете по въпроса,че.... #CrazyЗа какво помагаше(май,че за храносмилането?)  и какъв да си взема?Май Мамиса знаеше нещо по въпроса? newsm78

# 20
  • Мнения: 13 512
Ленено семе продават в хапотека и в здравословен магазин, дрогерия, подправков магазин. Wink
Аз пък си купих от пазара- там,където продават храна за животни...смлях си  го в къщи и -готово!

# 21
  • Мнения: 1 951
Здравейте на всички   bouquet
Отдавна се заканвам да започна ВМ НВД, но с плодовете развалях всичко  Cry
Тъй като ми е невъзможно да изчета всички 6 теми преди това,стигнах до средата на втората, ще ме извините ако вече сте обсъждали моите питанки.А именно : мога ли да ям таратор на корем? Не пия сладки газирани напитки, но сега в горещините много обичам да пия газирана вода.Как се връзва тя с НВД-то? И последно,засега, в шопската салата мога ли да си слагам сирене отгоре или не?  Thinking
Искам да сваля 6-7 кг.  bowuu
Ами това е. Бройте и мен от днес в групичката на отслабващи с НВД  Hug


П.П. Сетих се да ви питам за ядките - фъстъци, бадеми могат ли да се ядат?

Последна редакция: пн, 31 юли 2006, 19:05 от diksi

# 22
  • Мнения: 2 013
Здравейте на всички   bouquet
Отдавна се заканвам да започна ВМ НВД, но с плодовете развалях всичко  Cry
Тъй като ми е невъзможно да изчета всички 6 теми преди това,стигнах до средата на втората, ще ме извините ако вече сте обсъждали моите питанки.А именно : мога ли да ям таратор на корем? Не пия сладки газирани напитки, но сега в горещините много обичам да пия газирана вода.Как се връзва тя с НВД-то? И последно,засега, в шопската салата мога ли да си слагам сирене отгоре или не?  Thinking
Искам да сваля 6-7 кг.  bowuu
Ами това е. Бройте и мен от днес в групичката на отслабващи с НВД  Hug

Таратор на корем - не, все пак млякото трябва да се ограничава, тъй като има въглехидрати.  Газираната вода е ОК, според мен. В шопската можеш да си слагаш сирене, да ядеш ядки също, но не по много.

П.П. Сетих се да ви питам за ядките - фъстъци, бадеми могат ли да се ядат?

# 23
  • Мнения: 1 951
Divana , благодя за отговорите  Hug  Таратор на корем е силно казано, защото  от 2 купички имам чувство, че ще се пръсна, но все пак ми е трудно да си изчислявам мляко - вода - порция и т.н. Затова питах за пустия му таратор, без който лятото не мога  Cry

# 24
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Кукуригу!
Ко прайте фе, живи ли сте? Grinning

Таратор 2 купи по обяд е възхитително. С орех. Много полезно и вкусно.
В шопската салата сирене може, ама ако не я ядеш за вечеря. От друга страна, понякога що да не туряш сирене? Ако не си твърде стриктен и ти е начин на хранене - яж си малко сирене за вечерята. Содата не я познавам, не виждам проблем, но принципно газираното не е препоръчително поради газировката въобще. Лед бълбукам аз и понякога се пропивам с тоник. Има захар, ама голям праз.  Crazy
Общо взето толкоз. Наслаждавам се на плодове по тия дни. Уча за изпит, но е и горещо, та викам да не прекалявам, ям в граници.

# 25
  • София
  • Мнения: 298
Привет!

Поизчетох де що намерих (и колкото време ми се остави) за ВМ НВД и реших да пробвам. Сигурно от утре. И поради това имам 2 основни питания, които ще отправя към корифея. И тъй, Небесна КрасТавичке, моля те, кажи:

1. Доколкото схващам, НВ НВД е по-скоро начин на хранене, а не диета. Като постигнеш целта си, ако си решил да отслабваш, продължаваш да се храниш, верен на тези принципи, така ли? Значи ли това, че се отказваш от неща като картофена яхния, мусака, сарми, и знам ли там още какво (което се тачи от семейството), или просто си ги хапваш от време на време и ги наричаш прегрешения. Абе, въпросът ми е - след като сваля килограмите (което при мен ще е съвсем скоро, щото са 1-2), доколко трябва да съм стриктна, за да поддържам резултата?

2. Не можах да открия какво трябва да се яде на обяд и какво на вечеря. Има ли някакви ограничения? Гледам, сиренето не било хубаво за вечеря. А за кога е хубаво? И кое е добре за вечеря? И на млечните с добро око ли се гледа, или с леко примижаване и махване с ръка?

Голе-е-ми питанки сътворих, дано ми отговорите до утре!
И благодаря  bouquet

# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Тряба пак да ходиш да четеш в първия постинг разни работи, но най-общо мога да споделя, че:
 -  е добре, ако ти понася и ти харесва да си продължиш с този вид хранене. Полезно, здравословно, и т.н, като понякога си хапваш в граници разни изкушения.  Този вид хранене ми помага да се контролирам, свикнах му и така я карам. Напоследък си позволявам да ям повече плодове, кефя им се и поглъщам витамини. Не съм стриктен, но се придържам към това хранене.
 - по обяд или вечеря можеш да ядеш едни и същи работи, но във вечернята не е препоръчително да имаш въглехидрати в повече, никак дори млечни. Например за обяд ще си направиш шопска салата, а за вечеря ще е без сиренето. Печени тиквички с млечен сос за обяд, за вечеря без сос. По късна доба, най-общо казано - месо (яйца, риби) и салата (спанак, брокола, лапад и т.н). Е, понякога може настъргано сирене, кисело мляко, мъничко кашкавал, но в малки дози. Това не е кой знай колко стриктен диетизъм, залага на бавно и постепенно отслабване и стабилно хранене.
 - млечните ги ядеш до следобяд, обикновено.

# 27
  • София
  • Мнения: 298
Мерси, изясни ми се!
Когато имам време, още ще се образовам, засега ще пробвам по основните точки + интуиция.

# 28
  • Мнения: 2 950
Предварително се извинявам, ако сте обсъждали този въпрос, но наистина срещам различни мнения и се чудя - ядки могат ли да се ядат по време на НВД?

# 29
  • Мнения: 5 873
Един килограм вече отлетя.... HugНе съм вечно гладна,дори бих казала,че съм вечно сита...Ям насила,докъде я докарах #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт