"Безплатна" К.Кола - Лайт - вие ще дадете ли на детето си?

  • 3 989
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
...но аз пак ще пия Кола, макат и не Лайт Mr. Green

# 46
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Наздраве! beer3
 - Аз също пия понякога Не-Лайт, защото съдържа Глюкозо-фруктозен сироп Peace

# 47
  • Мнения: 14 133
Не, още е малък.

# 48
Вкъщи не пием газирано. Наясно съм, че Малкия няма да пропусне "газирания" период, но ще се опитам да го отдалеча колкото се може повече във времето.

# 49
  • Мнения: 4 150
Цитат
По принцип и аспартатът и глутаматът (в сухите супи) са нормално съществуващи невромедиатори в мозъка, които улесняват провеждането на информация от една нервна клетка към друга. Но когато нивата им се повишат, това води до смърт на невроните поради навлизането на много калций в тях. Именно затова тези съединения спадат към групата на екситоксините - защото те "стимулират" прекалено нервните клетки и водят до унищожаването им.
 - Все повече учени и клиницисти са на мнение, че екситоксините играят много важна роля за появата на някои ендокринни и особено на дегенеративни неврологични заболявания, като амиотрофична латерална склероза (АЛС), Паркинсонова болест, болест на Алцхаймер и някои други,


Действието на аспартама и натр.глутамат си ли4ат дори в раzсьжденията на хората по форумите...Не конкретиzирам таzи тема.

# 50
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Ето още един сайт относно изкуствените "природно-идентични" подсладители:
 
http://tutrakanci.com/gotvim/news.php?readmore=9

Изкуствени подсладители:

 - Аспартам – съдържа токсични киселини, които могат да причинят мозъчни проблеми. Много хора съобщават за замаяност, главоболия, пристъпи, подобни на епилептични и менструални проблеми след употребата на този химикал. Аспартамът съдържа метанол, който се освобождава в дебелите черва, където се преобразува във формалдехид, доказан канцероген. Хроничното излагане на много ниски дози от формалдехид се свързва с повреди в имунната и нервната системи, както и главоболия, общо влошаване на здравето, перманентни имунни увреждания и поредица от други сериозни здравни проблеми (Източник: Aspartame (Nutrasweet) slow death?)
 - Цикламат – през 50-те години диетичните напитки включваха смесица от захарин и цикламат. През 1969 г. изследване на хроничната токсичност показва, че тази смесица причинява рак на лабораторни плъхове. През 1970 г. цикламатът е забранен за употребата в храни, напитки и лекарства в САЩ. Въпреки това, обаче, днес повече от 55 страни все още одобряват неговата употреба - за съжаление и България е между тях!?...
 - Ацесулфам К – тестовете показват, че тази добавка причинява рак в животните, което показва, че може да повиши рака при хората.

Последна редакция: пн, 17 юли 2006, 13:49 от Alex 1

# 51
  • Мнения: 4 150
Цитат
формалдехид, доказана канцероген. Хроничното излагане на много ниски дози от формалдехид се свързва с повреди в имунната и нервната системи, както и главоболия, общо влошаване на здравето, перманенти имунни увреждания и поредица от други сериозни здравни проблеми

В всяка ваксина има "хубава" доzа от това 4удно веЩество...С формалдехид се умьртвяват днес zьби(преди беШе с арсен Mr. Green),балсамират се трупове,правят се паркети и ламинати,гуми,в коzметиката и тн....
В някои хранителни продукти не е zадьлжително дори неговото описание на опаковката.

Оби4ам Кока Кола,но не пия.Пил сьм.Учудва ме,колко лесно е да не я пия. Grinning
И в подобна мисьл на Сталин,който сьм цитирал и тук важи следното..
"Има Кола,има проблеми,няма Кола,няма проблеми" Peace Mr. Green

# 52
  • Мнения: 6 167
Не бих учила детето си да пие Кока Кола, както и всякакви други газирани напитки.
ако мога, бих го научила да се отвращава от тез напитки
аз съм пристрастена към колата и това ми е донесло доста проблеми.

# 53
  • Мнения: 7 837
Алекс, разбрахме за аспартама и другите отрови, а как си с консумацията на маргарин, който поголовно ти слагат в продуктуте, а с нитратите и другите отрови...
И какво мислиш, че съдържа този глюкозно-фруктозен сироп, та това си е чиста бяла рафинирана захар - ето ти още една отрова  Grinning

Консумирайте с мярка и толкоз. Проблемът не е само при Кола Лайт, а и при всички останали производители на газирани и негазирани напитки.
Аз лично ще си купя кислородна камера, ще се заселя в планината, където ще си отглеждам екологични продукти, ще си пия биволското мляко и ще живеч 150 г. Е..ти живота ще бъде...  Grinning

# 54
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Не виждам проблем щом ме черпят с кола да си взема и да дам на детето да я пробва. ДАНО ТОВА ДА Е ЕДИНСТВЕНОТО ВРЕДНО НЕЩО КОЕТО ПОЕМА ОРГАНИЗМА МУ! Като гледам какво ядем със саламите и месата, как каймата ми прави супата розова а от салама стърчат косми, какви бонбони продават от каква ли не химия направени, смятам че колата му е най-малкия проблем.
А специално за Алекс 1 и болестите ще кажа че свекър ми (лека му пръст) беше болен от тежък диабет с всичките му производни болести и години наред всички криеха от него сладкишите и безалкохолното а той гледаше жално сладоледите по улиците и накрая умря за 10 минути от инсулт така че дали ще ме умори колата или цигарите дето ги пушат колегите ми или пушека от колите по улиците или нещо друго ми е все тая. По-добре да ме умори нещо дето ми е доставяло удоволствие цял живот отколкото мъката по нещо бленувано и неопитано!

# 55
  • Мнения: 4 806
ами не, не бих дала... даже и заради това, да не се учи на аванта Simple Smile

# 56
  • UK
  • Мнения: 3 959
Оу, плийз, избройте ми десет продукта, които се продават в магазина, и които са напълно безвредни. Дори плодовете не са. Така че - мерси, не съм цвете в саксия, че да не пия Кола била тя и Лайт, ако ми се пие. И на децата си ще давам. И не ми изкарвайте пак старата история "като имаш деца ще видиш". Просто не върви в случая. Смятам да отглеждам деца, както вече казах, не цветя в саксия.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Оу, плийз, избройте ми десет продукта, които се продават в магазина, и които са напълно безвредни. Дори плодовете не са. Така че - мерси, не съм цвете в саксия, че да не пия Кола била тя и Лайт, ако ми се пие. И на децата си ще давам. И не ми изкарвайте пак старата история "като имаш деца ще видиш". Просто не върви в случая. Смятам да отглеждам деца, както вече казах, не цветя в саксия.

Ще изкарам.  Mr. Green Като родиш собствено дете, много или малко си променяш мисленето.  Peace

# 58
  • UK
  • Мнения: 3 959
Сигурно. Но не вярвам да тръгна да се обвинявам че съм най лошата майка, защото детето ми паднало или защото ядяло вафла. Wink

# 59
  • Мнения: 704
Но не вярвам да тръгна да се обвинявам че съм най лошата майка, защото детето ми паднало или защото ядяло вафла. Wink

"Падането е по-добрият вариант" от предложените - това като несполучлива шега Simple Smile.

А сериозно - в темата не става въпрос за обвинения.

Общи условия

Активация на акаунт