"Безплатна" К.Кола - Лайт - вие ще дадете ли на детето си?

  • 3 983
  • 67
  •   1
Отговори
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 - Днес в една голяма верига магазини за хранителни стоки, черпеха с безплатна ККола-Лайт даже и със сламка в нея?!
 - "Лайт" се различава от обикновената, освен че има дежурните "безвредни" оцветител Е-150d,  Фосфорна киселина, аромати "идентични" с природните, кофеин, консервант - Натриев Бензоат, "новото" с което искат да ни зарадват, е че вместо натуралния глюкозо-фруктозен сироп, са сложили три изкуствени подсладители: Цикламат, Ацесулфам и Аспартам.
 - Но както предупреждава д-р Атанас Гълъбов в своята книга "Световната конспирация срещу здравето"  а и хиляди сайтове в интернет, тези "благинки" съвсем не са безопасни, особено за невинните деца.
 - Въпроса ми е: - Защо ли днес ни "зарибяваха"... smile3520

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
- Въпроса ми е: - Защо ли днес ни "зарибяваха"... smile3520
Аз ли да ти го казвам Shocked Извинявай, ако не знаеше до сега, но:
за да си продадат продукта.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 4 818
На детето таквиз гадости не давам, а аз пия понякога, щото да не си развалям НВД-то. Но на детенце няма да дам газирано такова, лайт. Блах!  Sick Пф.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Мъж ми като ходи да пазари в Пикадили с малката редовно попадат на разни промоции - естествено, детето иска да опита. Не мисля, че от 2-3 глътки кола веднъж в живота (кола не консумираме вкъщи) нещо ще  му стане.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Естественно, че при реклама ще кажат, че е безвредна!Има много риби които ще се хванат.Не, не бих дала в никакъв случай да тетето си!И аз не пия кола, винаги правя асоциация с ръждасалия пирон.

# 5
# 6
  • Мнения: 698
Не давам на детето никакви газирани гадости, да не говорим пък за Кока-Кола, да не говорим пък с подсладители.  Sick Безвредни... как не...  Crazy
Обикновено пие прясно изстискан сок или домашно приготвен компот.

# 7
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не разрешавам на Самуил да пие газирани напитки, каквито и да е.
Аз също не пия нищо газирано, много рядко - точно Кола лайт, защото не е толкова сладка. Но съм наясно с вредата от изкуствените подсладители и предпочитам продукти, които се правят със захар. Crossing Arms

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Как стана връзката между рекламата в магазина и децата, бре, хора?

# 9
  • Мнения: 7 837
Не чета книги, които имат в заглавието си "конспирация"  Laughing
И точно в момента пия Кола Лайт  Grinning
Не съм маниак, за да се отказвам от дребните наслади в живота  Grinning

Детето засега не пие газирано и ще гледам да го запозная с някои продукти, възножно най-късно. Но консумацията им е неизбежна...

# 10
  • Мнения: 3 153
Аз пък обичам да пия КОка-кола, защото е просто вкусна! Според мен е едно от най-вкусните неща правени някога, но обикновена-лайт не обичам, както и Пепси, миришат ми на лекарство Sick  На детето не съм давала, а и не смятам да му давам, защото съм на мнение, че децата трябва да консумират основно полезни неща, а колата не се вписва в това понятие.
Но аз си я пия Peace

# 11
  • Мнения: 3 153
Как стана връзката между рекламата в магазина и децата, бре, хора?
Е то в темата си пише....

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Как стана връзката между рекламата в магазина и децата, бре, хора?
Е то в темата си пише....
Не, не. В темата си пише как рекламирали Лайт-а и защо ги зарибявали, а там, че Гълъбов в книгата си предупреждавал, че тези напитки не са безопасни за деца, е съвсем друго нещо. Не мисля, че ще се намерят много хора, които да твърдят, че газираното е полезно за децата, невинни или не.
Човекът разказва как ги зарибявали и защо.

п.с. малко късно видях заглавието  Embarassed (допълнил ли си го, Алекс1?)
Но тъй или иначе, Алекс1 пита 'защо ни зарибяваха'. Ами за да си продадат продукта.

# 13
  • Мнения: 7 837
Аз не разбрах къде е зарибяването  newsm78 Никъде не пропагандират, 4е колата е полезна, удължава живота и пр.
Алекс1 ние тука трева не пасем, не мисли, че тепърва ми носиш огъня на просветлението  Grinning

# 14
  • Мнения: 46 478
Ще я изпия аз  Mr. Green
Детето ми е малко за кофеин.

Общи условия

Активация на акаунт