Палачинкова лазаня със зеленчуци

  • 1 320
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 228
Просто не мога да не споделя какво сътворих днес за обяд. Исках да направя пълнени палачинки на фурна, но се оказа, че през нощта палачинките мистериозно са изчезнали и са останали само три  Simple Smile, та измислих следното, много вкусно, нещо:
Задушава се в малко олио 1 глава лук и 2 моркова на ситно, 1 тиквичка, пак на ситно, и като се задушат, се прибавят 2 домата, и те на ситно. Добавя се сол и или Маги Вълшебен вкус, както направих аз в случая. В намазнена тавичка се слага една палачинка, отгоре се изсипва половината зеленчукова смес, нарязва се щедро пушено сирене. Слага се втората палачинка и се повтаря същата процедура, като може да се сложи и топено сирене.  Отгоре се слага третата палачинка и се настъргва обилно кашкавал, нарязва се на четири (като торта) и се пече. Стана много вкусно и красиво.
http://images09.snimka.bg/000926326.jpg
Да ви е сладко!

Последна редакция: нд, 16 юли 2006, 13:39 от Арлина

# 1
  • Мнения: 5 183
Ммммммммммммм, благодаря 4е сподели!   bouquet

# 2
  • Мнения: 9 583
Довечера ще го направя. Благодаря за идеята!!!

# 3
  • Мнения: 1 403
Много вкусно изглежда  Peace и аз ще пробвам тези дни

# 4
  • Мнения: 364
страхотна идея - задължително ще пробвам, а търпи и вариации...   bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 708
Поздравления за идеята, изглежда великолепно, но аз нали съм Мара подробната, я разкажи това чудо какво е
  пълнени палачинки на фурна..

  chef и по възможност с рецепта..  bouquet

# 6
  • Мнения: 3 034
Много хубава импровизация, мерси, ще я пробвам. Peace
/а снимката не трябваше да отварям - мигом огладнях.. Sunglasses/

# 7
  • Мнения: 5 228
Радвам се, че ви харесва рецептата. Наистина е много вкусно.
А пълнените палачинки се правят със същата плънка - тиквички и т.н., пушено сирене, завиват се от четирите страни и се прави нещо като пликче, което се захваща с клечки за зъби. Поръсва се с настърган кашкавал и се пече.

# 8
  • Мнения: 9 583
Арлина, благодаря пак за идеята! Снощи проготвих лазанята за вечеря и стана супер! За съжаление всички бяха изгладнели вече и не ме оставиха да снимам.

Общи условия

Активация на акаунт