ЗА или ПРОТИВ ранното захранване сте и ЗАЩО?

  • 6 013
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 765
 Писах , писах и ми спря нета и айде наново ! На въпроса - захраних на 4 и половина месеца , сокове дадох доста по-късно . При следващо дете ще захраня още по-късно , писна ми да мисля  "разнообразна"  храна и без това ще се занимавам с това години . Защо си усложняваш живота ? Мислиш че е полезно за бебо ли ? Ами не е ! Не знам колко вреди , но със сигурност не му помага с нищо в развитието . Споко и полека , такава е моята философия за захранването . Peace

# 46
  • Мнения: 3 098
Запо4нах захранването към 4етвъртия месец,а от втория давах сокове.
Доволна съм от резултатите.
Ако имаме второ дете,пак бих процедирала така.

# 47
  • Мнения: 2 587
Аз пък съм ЗА СРЕДНОТО захранване и така и постъпих.
Какво имам предвид-не съм изчаквала ултра крайни срокове за всичко, а просто се водих от детето. Долу-горе изместих сроковете по Бг стандарт с около месец във времето.

Против ранното захранване,но пък и как да мъча детенце само с мляко като го гледам как гладно гледа пържолата ми  Mr. Green

# 48
  • Мнения: 46 489
... Имам две баби столетници,дядо и баба,които на 75г са работливи като пчелички и съответно железни от към здраве ...

Ти сериозно ли говориш  Grinning Преди 70-те години на миналия век никой не е бил и чул за ранно захранване  Laughing предполагам, че бабите ти са родени доста преди това  Thinking

# 49
  • Мнения: 2 768
ЗА късното захранване!
А доводите на Никол мога да докажа с личен опит: поради запек (при кърмено бебе!) педката препоръчва да почна с плодовите пюрета  #2gunfire В резултат на което София направи такова жестоко разстройство, цяло чудо, че не й докара някаква алергия! След дълги перипетии и безсмислени изследвания, я заведох най-накрая при лекаря-хомеопат при когото всички се лекуваме, и той ми каза "Я си седни на д*то и  храни детето само с мляко!" И против всички изследвания, при които се установи, че има бактерии къде ли не (а то кой ли няма?) като минахме изключително на мляко всичко се оправи!

# 50
  • Мнения: 4 362
След 4 месец е късно захранване, преди 4 ранно, среден вариант няма  Rolling Eyes

И аз мисля да захраня след навършени 4-ри  месеца,мисля,че тогава и аз и най вече бебето ще сме готови за този период. Peace

# 51
  • Мнения: 5 391
ЗА късното захранване съм Peace

# 52
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
... Имам две баби столетници,дядо и баба,които на 75г са работливи като пчелички и съответно железни от към здраве ...

Ти сериозно ли говориш  Grinning Преди 70-те години на миналия век никой не е бил и чул за ранно захранване  Laughing предполагам, че бабите ти са родени доста преди това  Thinking

Аз също се почудих. Аз, макар да съм '76г., съм захранена късно( и то доста късно).

# 53
  • Мнения: 3 334
Захраних рано, НО тогава нямах никаква информация по въпроса. За късно захранване, даже не бях и чувала. Сега, след като прочетох доста неща, знам че второто си дете, живот и здраве, ще захраня късно, защото:
1. Защото е противоестествено.
2. Защото е лишено от смисъл.
3. Защото детето губи така необходимите ми хранителни вещества от кърмата/АМ.
4. Защото влияе отрицателно на процеса на кърмене.
5. Защото е резултат на експеримент от 70-те години.
6. Защото е въпросния експеримент е прекратен във всички държави, заради лошите резултати- храносмилателни проблеми, алергии, затлъстяване ...
7. Защото ензими за разграждане на такава храна има след 6-ти месец.

  202uu  202uu  202uu 

# 54
  • Мнения: 6 472
LaughingАз захраних рано и съм за ранното захранване!Нито за момент не смятам, че съм сгрешила.Ако пак ми се наложи да избирам, пак ще захраня така.А защо-наистина се разрови в темите, има много изписан материал.

И аз така Simple SmileВсичките ми познати,включая и роднини са ранно захранени.Имам две баби столетници,дядо и баба,които на 75г са работливи като пчелички и съответно железни от към здраве ...Самата аз също рядко боледувам,а алергия не знам какво е Grinning СЗО да ме хване за..... Grinning

Ей не се умори да ръсиш глупости ooooh! Дай първо малко по- културно и второ вземи се замисли малко. Ако баба ти столетницата е захранена на 2 месеца живо ме вълнува по какво точно технология са приготвили храната. Връм с пасатора или ..... Joy Може пък вие да сте от някакво специално генетично подобрено семейство, да ви никнат зъби рано и бабите ти на 1 месец вече да са можели да дъвчат непасирана храна newsm78
Мойте баби не са били толкова облагодетелствани от природата и са захранени късно, също както и мама и тате.

Това да не се приеме като заяждане към всички ранно захранилите  bouquet Няма лошо, това е решение, което сте си взели и сте си се ръководели от вашите деца  bouquet Само да не се ръсят глупости и да не се излиза от рамките на добрия тон Grinning

# 55
  • Мнения: 330


Ако баба ти столетницата е захранена на 2 месеца живо ме вълнува по какво точно технология са приготвили храната. Връм с пасатора или ..... Joy

Виж,относно добрия ми тон,забележка могат да ми правят единствено и само модераторите!Така че,всяка жаба да си знае....!А относно захранването на бабите ми-и двете от раждането си са били на козе мляко Simple SmileНе с пасатора,цеди се направо от вимето на козата!Кашички са яли под формата на препечено брашанце,а братовчед ми който е най-здравият мъж,който познавам е "закърмен"с кисело мляко със захар,а на 6 месеца си е похапвал кюфтенца LaughingНикой не се е превземал,то не са глутени,страхове от кисели млека,пък алергии...И аз съм толкова генетично подобрен вид Grinning,колкото ще бъде дъщеря ми и  всичките ми роднини и познати от така наречените грешки на болния експериментален ум на цивилизацията,тоест(да те подсетя Crazy)- ранно захранените Joy

# 56
  • София
  • Мнения: 15 215
Luluto , Usmivchica ,
Хайде стига. Нека в тази тема има смислени аргументи, а не лични разправии.
Не ми се яха метлата Laughing, моля ви!  Peace

# 57
# 58
  • Варна
  • Мнения: 758
Ние започнахме да "опитваме" преди 15-20 дена. Казвам опитваме защото от тогава насам съм и дала 3 ч.л. пюре от моркови, 1ч. л. зърнена каша, 1 ч.л. настъргана ябълка и 2 ч.л. сок, 2 ч.л. сок от диня и парче пъпеш.
За късното захранване съм не заради научни доводи, които прилагат защитниците му, защото човек не може да вярва толкова на науката - през 10 г. идеите се менят драматично.
Не вярвам, че ранното или късно захранване е най-важното за развитието на човека. Също толкова важни са гените и условията в които расте и пр.
Реших да захраня късно защото обичам да следвам "пътя на логиката". Майката природа мисли за неща, за които дори не подозираме, че съществуват и след като е направила човешките бебета толкова "бавноразвиващи се" (в сравнение с останалите бозайници и животни въобще) сигурно си има причина. В този ред на мисли - хората са си бозайници и следователно е редно да бозаят докато не са готови самостоятелно или с малко помощ да приемат нещо друго.

# 59
  • София
  • Мнения: 3 669
Мисля, че си е твоя работа кога и какво ще даваш на детето си. Мисля, че е добре човек да чете, да се информира и тогава да прави преценка.

Като цяло съм за нещо средно между ранното и късното захранване, защото напоследък почна да се спекулира и с късното захранване и се появиха поредните "ултраси", които изпадат в другата крайност.
Точно така постъпвам и аз- дадох сокче с 1месец по-късно, пюрета също,кисело мляко на 10месеца, жълтък давам когато се сетя- поне веднъж седмично,прясно мляко- не ,ама яде макарони на фурна с него Winkсамо с Детската кухня сме в унисон- от 10 месеца/от толкова е при нас/....

Общи условия

Активация на акаунт