Е хайде и аз да разкажа за деня....

  • 2 968
  • 56
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 551
.. от който слънцето започна да свети по-силно за мен, а небето стана едно такова синьо-о-о-о-о, синьо-о-о-о-о-о.
Та всичко започна на 01.10 (петък), звъни ми мобиларката и доктора вика – как си бе злато? Искаш ли утре да дойдеш в неделя да ги вадим или имаш други предпочитания. Какви придпочитания бе братче, коремът ми огромен – за да се почеша отпред по пъпа ръцетe ми трябва да са изправени в лактите – та му викам, ами хайде в неделя - хубав ден.
Звъня на мъжото и му казвам : ”Аз започвам да приготвям чантичката”, а отсреща едно мучене, после тишина, е най-накрая едно - ами щом трябва вече - Ду-у-у-уубре.
След малко пак докторът звъни – “Ама да си вземеш и синята книжка ( разбирай здравната), ама синята разбра ли ме имаш ли изобщо такава, щото аз зная, че жълта имаш ама синя имаш ли” . Викам споко, споко имам и синя имам.
Така мина петъка и ето ме в събота, с нагласена торбичка, прясно изкъпана и гладко избръсната ( не м питайте какво ми костваше) отивам в болницата.
Приемат ме попълвам един куп документи, мерят ме, записват тонове, идва кардиолог, алерголог – всичко с мен и момите е о.к. и започвам да драпам да си спя в къщи, а доктора, абе я си сядай (по-точно лягай) на трите букви, че вече си нахална, не стига, че с тез близнаци болница не си помирисала  - тук ще спиш – еми добре. Дойде мъжото донесе пица в 19.00 часа, повече няма да ям до операцията. Само ние дваманта знаем, че утре ще раждам – не ща манифестации и тръшкане.
И ето идна заветния ден – будят ме в 6.30 за клизма, но на мен и без това ми се ходи - знаете къде. А акушерката (един голям сладур) ми вика, не мога да не ти направя длъжна съм  - е добре – щом не може. Набутаха ми една системка в д...то, а аз вече едвам се сдържам, крещя “Махай я, че ей сега я оцацахме” и излитам в коридора, а там едни д-р ми вика “Спокойно бе Бранимирке, най-много да се изложиш, кво толкоз”.
Вече съм чиста и изпразнена отвсякъде, пробата за антибиотик е супер- готова съм за ГОЛЯМАТА СРЕЩА. Да ама не – чува се едно виу-виу-виу – в стаите ток има , но в операционните не - и агрегата сдал багажа (добре, че в момента тече нормално раждане, а не секцио)  - ами това си е аз съм си Госпожа Каръкова. Дойде д-ра и вика аз ще се върна в къщи, пък като дойде тока пак ще дойда – о.к. (имам ли избор). Звъня на съпругът, да не трамбова отпред рано рано, мама при него – усетила се и реве – успокоявам ги и двамата.
В това време идва акушерка – моме токът дойде – това говори ли ти нещо – ами говори ми.
Събирам багажа и бам в предродилна – тонове о.к. пускат ми системи някакви, виждат зор (много гадни вени имам), запознавам се с анестезиолога – и след 15 мин в операционната.
Бях голям герой и исках частчна упойка, но сега почти подскачам от радост, като ми казват пълна ще е – ами все пак 2 бебета са.
Всичик са в пълна бойна готовност , а моя д-р разправя вицове и ме олива с йод – мерят ми кръвното слагат ми маска – това е последното дето го помня. И има няма след 2-3 минути ( тогава така ми се стори) ме будят, брей толкова ми е топло  така сладко спя - какво пък искат тези – чувам “Две момичета – честито мамо”(усещам се за какво иде реч), абе аз това го зная, кажете ми имат ли коси – абе шашава работа.
Чувствам тъпа болка долу в корема, карат ме по коридора, а отгоре едни надвесени радостни глави на другите мами - явно ме поздравявят - не зная точно.
Вече съм в стаята и две акушерки ми носят два мъника, но с шапки и ококорени очи – плача, смея се, пак плача ... а те мигат ли мигат – светът вече не е същият за мен и правя всичко възможно, целят свят да разбере това – телефони, телефони телефони – и пак плач, и пак смях- ЩАСТЛИВА СЪМ, МНО-О-О-О-ООГО СЪМ ЩАСТЛИВА....
Идва докторът - виждам го малко двоен, но го боготворя, анестезиологът също, и всички от екипа - абе с две думи обичам ги всичките.
Оф, май много дълго стана .... дали някой ще го изчете до края ??? Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

# 1
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз го изчетох!  Grinning Много хубаво и весело си го разказала!  Wink Дано и аз отида да раждам в такова страхотно настроение!  Laughing

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Браво Биби! Много хубав разказ! Grinning

# 3
  • Мнения: 2 489
Да са ти живи и здрави! Толкова вълнуващо си го написала!

# 4
  • Мнения: 4 358
Изчетох го  Grinning ... накрая вече със сълзи в очите  Grinning
Да са ви живи и здрави момите!

# 5
  • Мнения: 46 505
Супер! Това е първото раждане на близнаци, което чета! Всичко е по две! Страхотно! Да са ти живи и здрави дечицата!
 Grinning

# 6
  • Мнения: 5 370
Eх,Биби,ти си от мойта кръвна група бе,мила,ма аз нещо съм се шубелисала напоследък та,не знам дали ще ми е толко весело и майтапско в ДЕНЯ.Ще требе да ми проведеш психоуспокоителен курс напролет Sad

# 7
  • Мнения: 580
Яко  Laughing  Sunglasses ........
Да са ти живи и здрави дечицата.

# 8
  • Мнения: 3 777
Страхотно, разплаках се от радост..Да са ти живи и здрави малките принцеси

# 9
  • Мнения: X
Браво бе! Да вземеш да пропишеш - я как интересно разказваш  Laughing

# 10
  • Мнения: 948
Изчетох го до края и още искам Grinning
Много хубаво си го написала! Както се хихиках в началото, така изроних една сълзичка накрая Sunglasses

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Биби потекоха ми сълзи. Спомних си и моето раждене преди година и 5 месеца...пълната упойка, после честито имаш момче, а аз ги попитах всичко ли си има и заспах отново.

# 12
  • Мнения: 2 657
Про4етох го цялото.
Да са ти живи и здрави де4ицата.

Много добре си го разказала,та накрая се разплаках Laughing .

# 13
  • Мнения: 5 255
Цитат на: bibi
.. След малко пак докторът звъни – “Ама да си вземеш и синята книжка ( разбирай здравната), ама синята разбра ли ме имаш ли изобщо такава, щото аз зная, че жълта имаш ама синя имаш ли” ....


 newsm81  newsm62  Много весело е било  Heart Eyes.

# 14
  • Мнения: 507
Даа, прочетох го!Много увлекателно написано!Да са ти живи и здрави момите!

# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
И аз изчетох - много гот! Ей такива разкази обичам да чета за раждане! И мамата весела, и бебетата щастливи!
Нека всички майки да имат такива хубави спомени от раждането си.
Готова ли си за следващите 2? Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 2 851
и аз го прочетох цялото- живи и здрави моми Laughing

# 17
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Много хубаво си го написала!Прочетох го цялото! Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 040
Толкова вълнуващо си го написала, че ми се насълзиха очите!

Браво Биби, да сте живи и здрави и мнооого, мнооого щастливи!

Поздрави и целувки от мен и Никол!

# 19
  • София
  • Мнения: 39 754
и аз го прочетох цялото Wink
ама какви сме ревливи майките а? Wink
да сте живи и здрави, и много да те радват малките красавици Wink

# 20
  • Мнения: 6 155
Биби, супер си го разказала.  Hug
 Много здраве и късмет  Flowers Four Leaf Clover желая на цялото ви семейство  family

# 21
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Браво за расказа! Мъниците са едни големи сладури, ако можеше ей сегичка да ги погушкааам! Да са ти здрави принцесите, мамо! Tada

# 22
  • Мнения: 1 807
Как да не изчетеш такъв труд  Grinning  Страхотен разказ, направо се разплаках  Confused
Просто невероятно, да са ти живи и здрави двете малки сладки борболинчета  Grinning

# 23
  • София
  • Мнения: 2 958
bibi
много трогателен разказ!Да сте живи и здрави!Радвам се за вас! Grinning

# 24
  • Мнения: 444
Много ме развълнува този разказ.Да са живи и здрави и малките принцески, и тяхната прекрасна майка! Flowers Rose

# 25
  • Мнения: 2 498
Биби, да са ви живи и здрави принцесите!!!

# 26
  • Мнения: 317
Браво , Биби !!!
Да си ти живи и здрави малките куклички...
Много радост да ти носят!

# 27
  • Мнения: 2 051
Цитат на: bibi
....в стаите ток има , но в операционните не - и агрегата сдал багажа (добре, че в момента тече нормално раждане, а не секцио)  - ами това си е аз съм си Госпожа Каръкова.

А стига бе!
И при мен спря тока, точно между едното и другото бебе. Беше за 20-тина секунди, докато агрегатът зацепи. Добре че в момента нямаше някоя мама да ражда за първи път Rolling Eyes
Ех, караш ме да си спомня събитието и ми се разтупка сърцето  Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 173
Eй, Биби, върна ме 1г.и 8м. назад. Още ме обливат ледени вълни и едва виждам буквите. Добре, че пиша, а не трябва да говоря. Невероятно вълнение е.
Много щастие и радост с малките принцеси от цялото ни семейство!

# 29
  • София
  • Мнения: 6 551
Ей, момичета благодаря за пожеланията, трогнахте ме.
А към бъдещите мами, колкото и да го описвам, то трябва да се изживее - ще видите какво е ...

# 30
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Само така, Биби, по-догодина - още 2!  Wink

# 31
  • София
  • Мнения: 1 121
Ама то ако е така, аз и 4 мога да родя! Прекрасен разказ! Simple Smile Да са ти живи и здрави!

# 32
  • София
  • Мнения: 6 551
Цитат на: boo
Само така, Биби, по-догодина - още 2!  Wink

ами както казва мъжа ми - вече всичко си имаме, а в леглата ще ти слагаме по едно голямо и по едно малко, за да не се ритат  Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil . Ама, дано 2-рия път имам кърма, щото всички трябва от мен да цицаме - щото няма да сме особено фанансово решителни  Laughing  Laughing  Laughing

# 33
  • Мнения: 4 406
така като го разказваш, много весело звучи, ама тогава  до смях ли ти беше?
а пък  по- голям смях ще падне ако мъжът ти разкаже как те е чакал да родиш...

# 34
  • София
  • Мнения: 2 952
Да сте живи и здрави! Другият път в калабалъка и едно момче!

# 35
  • Германия
  • Мнения: 8 099
леле да са ти толкова сладкодумни рожбетата като теб! Ти все едно си била на комедийно представление там, а не да раждаш! Честито и бъдете здрави Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 703
Браво Биби,да са ти живи и здрави мъничетата.Страхотни сладурки са!!!  Simple Smile
 А явно си ни просълзила всички с разказа си Wink

# 37
  • София
  • Мнения: 6 551
Цитат на: Deni
така като го разказваш, много весело звучи, ама тогава  до смях ли ти беше?
а пък  по- голям смях ще падне ако мъжът ти разкаже как те е чакал да родиш...

Ами учудващо и за самата себе си - коремът ми беше толкова голям и така ми тежеше, че гледах по-скоро да свърши всичко и не можах баш да се уплаша.
Вече, като ме вързаха малко се разтреперих, но после ми казаха, че било от упойката  Rolling Eyes  Rolling Eyes

# 38
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Биби, много забавен разказ. Страхотно изживяване вашето рождение. Разкошни сте! Ще ги ям онези мънинките!!!
Поздрави

# 39
  • Мнения: 689
Супер разказче Биби, много ми хареса, да ти са живи и здрави малките моми!

# 40
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Е, как да не го прочетеш целия. Simple Smile .Чак се просълзих.Те твоите моми са колкото моя син,та емоциите около раждането са ми познати. Flutter

# 41
  • Мнения: 43
Страхотен разказ! Би трябвало да го прочетат всички мами, които очакват своите бебчовци!Да са живи и здрави всички дечица!

# 42
  • София
  • Мнения: 13 204
Биби, страхотен разказ.... бе то си е цяла действителност... Mr. Green
Да са ти живи и здрави момите!!!! Grinning

# 43
  • Мнения: 444
И аз стигнах до финала на писанието ти и то без да се усетя! Много весело ми стана! Да са ти живи и здрави малките бонбони! Много са сладки на снимките и 2 на брой, направо ти завиждам!!! Laughing

# 44
  • Мнения: 2 529
В рода имаме близнаци и ако е вярно това, че са през поколение, ще умра от щастие да си имам и аз такива прекрасни принцеси и да мога да напиша такъв един хубав разказ за раждането Grinning  Grinning  Grinning

Да са ти живи и здрави! Sunglasses

# 45
  • Мнения: 5 250
Много се смях ,ама така забавно разказваш  Laughing
Да са ти живи и здрави принцесите  newsm06

# 46
Mnogo trogatelno!!!
Azsy syvsem nova byde6ta mama i syvsem otskoro sy mpri vas.
No tova mnogo me razvylnuva.
Bravo bibi - dai boje vsekimu da izpita tova ,koeto s izpitala ti ...

# 47
  • Мнения: 6 315
Страхотно си го разказала! Да са ти живи и здрави принцесите!

# 48
  • Мнения: 98
И аз го изчетох на един дъх до край!Браво Биби  Hands Clap ,моите поздравления за това колко трогателно си разказала своята "приказка"!
Да са ти живи и здрави и мноооого,много да те радват!

# 49
  • Мнения: 144
Страхотен разказ  Grinning  Grinning  Grinning Да са ти живи и здрави принцесите newsm06

# 50
  • Мнения: 734
аз го изчетох;) Това е последния разказ за раждане който ще чета през следващите 6 месеца.
Супер интересно си го написала, но накрая като се развълнувах, като ревнах;)) сега ще отида да си хапна нещо да се успокоя. Аз чакам едно а си представям ти как си реагирала като са ти сложили в ръцете две! ДА СА ТИ ЖИВИ И ЗДРАВИ и да им порастнат дълги лъскави коси;) на твоите принцески!

# 51
  • Мнения: 5 468
И аз го изчетох:). Дори и сълза пуснах накрая. Да са ти живи и здрави!!!

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 694
Цитат на: tedi_b
Изчетох го  Grinning ... накрая вече със сълзи в очите  Grinning


И аз така!

Бъдете здрави и щастливи!!!!!!!!!!!!!!!

# 53
# 54
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Биби, страхотен разказ:applauseuu:
Ама и много се разчувствах и аз - едни сълзи, едни сополи... малий, мъжо се притесни к'во й стана пак на жената   33uu
Страхотни беборанки си имаш! twin_neutral
Да са ти живи и здрави!

# 55
  • София
  • Мнения: 6 551
Цитат на: mecho
bibi kak da se svyrja s teb ?


ами, ако искаш пиши ми на лични

# 56
  • Мнения: 3 926
И на мен ми се насълзиха очите Grinning  Ама такива са сладурани бебочките... чак и на мен ми се приискаха две Embarassed  Дай боже всекиму такова раждане и такива емоции Praynig

Общи условия

Активация на акаунт