оризова каша + пюре от моркови = запек?

  • 4 113
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 331
От миналата седмица захранвам Вики - започнах с оризова каша - безмлечна, на Милупа. Давам му я всеки ден - досега е хапвал не повече от три-четири-пет лъжички на хранене.
Вчера, на четвъртия ден от захранването, му дадох и пюре от морков/на Хип "Ранни моркови"/. Хапна не повече от две-три лъжички.
Следващата храна, която мислих да му дам, е пюре от тиква, защото знам, че и оризът, и морковите са от запичащите храни. Предварителната схема, която си изградих и която мислех да следвам, е да давам нова храна през 4-5 дни. Добре, но мъникът вчера не се изака, а по принцип ака поне веднъж на ден.
Та въпросът ми е дали да спра някоя от храните, които съм въвела, или да му дам по-рано някоя разхлабваща храна? newsm78
Страхувам се да не го запека...
Мога ли днес или утре, ако не се изака, да му дам пюре от тиква или от сини сливи? Дали няма да е малък интервалът между новите храни?
Уточнявам, че от всичко му давам по съвсем малко/първите месеци целта ми е просто да го запозная с храните/ и едва седми-осми месец ще искам да замествам хранене...
Освен това поне засега проблеми с алергии към храни няма/когато се е налагало, съм му давала АМ, реакции към оризовата каша и моркова - няма/, в семейството нямаме алергични, батко му е захранен по българската схема/ужасно рано #Cussing out/ - отново проблеми с алергии не сме имали...

# 1
  • Мнения: 47 890
можеш или да дадеш нова храна(разхлабваща),или да спреш захранването и да минете само на кърма
имай впредвид,че новите храни по принцип запичат,така че по-добре минете няколко дни само на кърма,като ти хапваш по-разхлабващи неща

# 2
  • Мнения: 3 331
така че по-добре минете няколко дни само на кърма,като ти хапваш по-разхлабващи неща

И аз обмислях този вариант.
Въпросът е дали, когато отново възобновим захранването, няма пак да се запече/ако изобщо е запечен всъщност/...
Според мен - почти сигурно е, докато не му въведа някаква разхлабваща храна.

# 3
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Може да редуваш въвеждане на запичащи с разхлабващи храни,ако видиш,че детето не ака 1-2 дни,остави го 1 ден на кърма и ще се оправи.Нормално е да ака по-рядко, докато му привикне стомахчето с новите храни.Успешно захранване.

# 4
  • Мнения: 750
Тони, моят съвет е да останете 2-3 дни само на кърма. Не въвеждай нова храна. Изчакай да си свърши работата, а после с новите опити.

# 5
  • Мнения: 3 331
Май ще спра кашата - и без това я броя за вече въведена храна.
От пюрето от моркови може би ще му дам и днес/за да съм сигурна, че и към морковите няма да прояви някаква алергична реакция/ и да мога да ги считам и тях за въведени. След това/ако все още не е направил "голямата работа"/ ще направим почивка само на кърма.  А няколко дни по-късно може да му дам да опита и тиква.

# 6
  • Мнения: 47 890
аз слагам пюре от круша или череши на кашата,така ориза не му действа запичащо
тиквата ни беше 2рата храна,но не му действа разхлабващо(давала съм и тиква на хип и домашна) newsm78

# 7
  • Мнения: 3 331
аз слагам пюре от круша или череши на кашата,така ориза не му действа запичащо
тиквата ни беше 2рата храна,но не му действа разхлабващо(давала съм и тиква на хип и домашна) newsm78

Иска ми се да въведа плодовете на поне шест навършени месеца, тоест следващия месец...
Но ще видим как ще реагира бебчо на захранването с кашите и зеленчуците.

# 8
  • Мнения: 598
Имам въпрос като се отвори дума за оризова каша ... може ли да се приготвя от сварен ориз или трябва да е някаква специална  Thinking

# 9
  • Мнения: 3 331
Имам въпрос като се отвори дума за оризова каша ... може ли да се приготвя от сварен ориз или трябва да е някаква специална  Thinking

Тани, ето ти линк към библиотеката за това как да си приготвиш домашна оризова каша:

рецепти за домашни пюрета и каши

А ако не ти се занимава като мен - има и готови.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 648
Гледах днес - оризовата каша на Нестле е от 6 месеца, а ако човек иска да пробва слез 5-тия какво?

# 11
  • Мнения: 3 331
Гледах днес - оризовата каша на Нестле е от 6 месеца, а ако човек иска да пробва слез 5-тия какво?

С ето тази например:

# 12
  • Мнения: 270
аз доколкото знам морковите са едни от разхлабващите храни newsm78 какво пише на бурканчето като влияние върху стомаха? може да не е "вършило" детето работа заради по-малко приети течности или заради времето, а може просто да навлиза в такъв период (: не знам
успех!

# 13
  • Мнения: 385
Пак ако решиш можеш да оставиш маника само на кърма 2-3 дена. После въведи круша. Аз я слагах в оризовата каша и всъщност след първият опит с оризова каша 3-4 дена, така и не съм давала само оризова каша, а каша с нещо друго. Комбинатции с вече опитаните храни.

Мисля, че трябва да внимаваш с количествата. От личен опит зная, че детето, което суче на поискване трудно може да изяде повече 3-4 чаени лъжички друга храна за деня. Поне моето не изяждаше и беше така до към годинка, че и някой друг месец отгоре. Та количествата, които се дават в много от книгите са неадекватни, т.е. по-големи от действителния размер на детското стомахче, да не говорим, че в повечето случаи се подценява хранителността на кърмата.

# 14
  • Мнения: 532
Тони,

браво на теб за захранването, само че карай нови храни на по-голям срок - 2 седмици поне.

Понякога храносмилателната система не може да понесе толкова "бързо представяне" и от запек да не се обърне в разстройство.

Да, и оризът и морковът действат запичащо, но има деца, които се подрискват от моркова, защото не могат да го храносмелят.

както и да е. Наистина мини само на кърма няколко дни, а после наистина пробвай тиква, бебоците направо се побъркват по нея - много им е вкусна. И редувай - ден 2-3 лъжички морков, на другия 2-3 лъжички тиква и някъде в дните пък дай само ориз. Наистина недей да прекаляваш много с твърдата храна, нито пък измествай хранене с цяла порция, е, някога може и да се случи, ако искаш време за себе си, но като цяло е добре основно на кърма до годинка и само опитване на нови храни  Mr. Green

Тоз урок сигурно го знаеш, като те гледам как добре се ориентираш в храните за захранване - само гледай през 2 седмици нова храна.

Сега да те попитам нещо за мен. Аз съм от Варна и по принцип ползвам за моето дете Хип ориз безмлечна - това е кашата, която ми идва да разцелувам - Йони е с АБКМ и цялата й храносмилателна система се стабилизира с тази каша /иначе бяхме доста диарийни/ и въведохме куп нови храни с нея, разтворени или пасирани с Хип ориза.

Но Хип ориза нещо изчезна от бебе борсите във Варна, а за тази на Милупа въобще и не са чували. Ти откъде си я набавяш? Много ще ми е ценно да знам.

Общи условия

Активация на акаунт