Отговори
# 15
  • Мнения: 534
От моята свекърва не мога да се оплача.Държи се супер с мен  Simple Smile ,мога да говоря с нея за всичко и досега(почти 1год.) не ми е казала крива дума.Но знам много истории за гадни жени на които все едно целта на живота им е да вгорчават този на снахите си.А какво е вашето мнение по въпроса?
Много зависи от това на какво разстояние живеете. И също дали смята възпитанието на децата ти за своя отговорност.
Процесът е двустранен, не са виновни само свекървите.
Моята не ми беше казвала крива дума доста повече от 1 г.- докато не родих. Тогава взе да ми се качва на главата Close
Същото и при нас, когато забременях всички ми казваха да се изнасяме , а аз им казвах"ама тя моята свеки е много добра, една дума не ми е казала на криво".Дори не ме изчака да родя, и се започнаха проблемите.След като малкия се роди направо стана кошмар.Не ми дава детето , взима ми го от ръцете, да не говорим, че не даваше на синът си да се доближава до малкия.В момента в който реших, че сама ще си къпя детето не ми говори около 1 седмица  Close
Сега се виждаме рядко, не живеем заедно и мога да кажа, че се понасяме, но все още не е имало момент в който да се видим и тя да не се опита да се намеси за нещо или просто да ми противоречи.Пример: аз:лекарката каза така но няма да я слушам тя:е как няма да я слушаш тя ти е казала и трябва да я слушаш.аз:лекарката каза така и смятам, че е права и ще я послушам, тя:абе кво ще ги слушаш тея лекари бе те нищо не разбират, слушай мен Twisted Evil
Та така, изобщо не се отнася като, че аз съм нейно дете, а все едно синът ми е нейно дете ooooh!
е това е направо страшно и аз се опасявам именно от това-тя е отгледала детето на дъщеря си и се притеснявам да не вземе да иска и мойто,защото тогава добрите ни отношения ще се развалят.

# 16
  • Мнения: 2 274
хайде да попитам и нещо друго-имали ли сте чувството че колкото и добре да се държи свекърва ви с вас понякога ревнува сина си? newsm78
   Никога!
   За отглеждането на вашето дете всичко зависи от мъжа ти - дали ще защити твоята позиция или ще застане на страната на майка си! Моята свеки много ми помагаше в началото като се роди малкия и до 2 месец беше при нас в София! Една вечер в леглото, след...  Blush си поговорих много нежно с мъж ми, колко много обичам и уважавам майка му и колко много ми помага, но в крайна сметка ние сме си семейство и смятам, че трябва сами да си се справяме! Той се съгласи и след 2 дни майка му си замина! Свеки просто е наясно още от самото начало, че мъж ми винаги е зад мен, но тя по принцип е на мнение, че когато някой се меси в едно семейство, нещата се развалят и за това не го и прави!

# 17
  • Мнения: 5 475
Мисля, че колкото и добре да се държи, никога няма да ме приеме като свое дете

Аз пък си мисля,че това не е необходимо,достатъчно е да те уважава и цени...трудно е някой да те приеме като свое дете... Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Третират ме като свое дете и както каза някой по-горе - като глезеното си дете LaughingНе ми правят забележките, които инак биха направили на сина си.След раждането на детето отношението не се е променило.Свеки никога не се е опитвала да ми налага мнение - напротив, съобразява се на 100% са моето.Слуша ме повече от майка ми LaughingСвекър ми се опита 1-2 пъти в началото да се направи на глава на семейство, но видя, че няма да мине и бързо кандиса Mr. Green
За ревността - ми не, сякаш не съм усетила такова нещо Rolling Eyes
Но - има един много важен ключ към нашите добри отношения.Никога не сме живели заедно Peace

# 19
  • Мнения: 8 505
Нямам оплаквания.Добре се държи с мен,съвсем нормално бих казала.Това за мен е идеално,не бих понесла да ме глези,никога не са ме глезили и не е в мой стил.
Много свестен човек е (както и друг път съм писала).

# 20
  • Мнения: 182
Аз нямам вече нито сили , нито желание да коментирам майка и син Sad Това моето е ненормална работа  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Странно ми е само как все в мен е вината и как м*** му да *** все аз съм лиглата ???? На всичкото отгоре и симулант ме изкараха последния път #Cussing out #2gunfire #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 21
  • Мнения: 3 334
Моята не ми беше казвала крива дума доста повече от 1 г.- докато не родих. Тогава взе да ми се качва на главата Close
и при мен така,въпреки,че имаме периоди на затишие...........пред буря Laughing

# 22
  • Мнения: 10 975
Третират ме като свое дете и както каза някой по-горе - като глезеното си дете LaughingНе ми правят забележките, които инак биха направили на сина си.След раждането на детето отношението не се е променило.Свеки никога не се е опитвала да ми налага мнение - напротив, съобразява се на 100% са моето.Слуша ме повече от майка ми Laughing
...
Но - има един много важен ключ към нашите добри отношения.Никога не сме живели заедно Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 771
... Но - има един много важен ключ към нашите добри отношения.Никога не сме живели заедно Peace...

Е, при нас и тоя ключ не сработи. Както се вижда от десетките теми за свекъри и свекърви, има и много свестни и много лоши. Мисля си, че ключът към добрите взаимоотношение е в това и младото семейство и родителите да са възпитани, адекватни, здравомислещи, съвременни и толернатни хора.

# 24
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Свекърва ми се държи нормално с мен, даже май малко се старае повечко Wink....след уточняване на позициите от началото Mr. Green....не искам да се отнася към мен като към свое дете, достатъчно ми е, че обича мъжа ми и обожава детето ми Heart Eyes.

# 25
  • Мнения: 534
като чета мненията от форума стигам до заключението че от голяма важност е и това да отстояваш позициите си и мъжа ти да е на твоя страна,вземеш ли им веднъж страха ще започнат да те гледат с уважение и ще спрат да ти се качват на главата  newsm11 smile3513

# 26
  • Мнения: 6 155
Държи все едно съм й снаха  Sunglasses

# 27
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
като чета мненията от форума стигам до заключението че от голяма важност е и това да отстояваш позициите си и мъжа ти да е на твоя страна,вземеш ли им веднъж страха ще започнат да те гледат с уважение и ще спрат да ти се качват на главата  newsm11 smile3513
Горе-долу е така, но всичко си зависи и от въпросната свекърва, рода, зълва и прочее близки Wink....

# 28
  • Мнения: 534
а на какво не е готова една жена в името на любовта,семейството и детето си-на всичко   smile3529

# 29
  • Мнения: 534
като чета мненията от форума стигам до заключението че от голяма важност е и това да отстояваш позициите си и мъжа ти да е на твоя страна,вземеш ли им веднъж страха ще започнат да те гледат с уважение и ще спрат да ти се качват на главата  newsm11 smile3513
Горе-долу е така, но всичко си зависи и от въпросната свекърва, рода, зълва и прочее близки Wink....
да има някои които не подлежат на дресировка

Общи условия

Активация на акаунт