Кой орган се намира...?

  • 12 543
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Някой запознат с медицинската анатомия би ли ми казал кой орган се намира малко под ребрата, но не централно, а леко вдясно?
И какво би означавало, ако при лек натиск това място боли?  newsm78

# 1
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
нямам медицинско образование и не вярвам в знанията си, но това не е ли далакът-боли от пренатоварване  newsm78

# 2
  • Мнения: 619
Благодаря ти!
Ще чакам и други мнения...
А какви функции имаше далакът?  newsm78
И може ли да боли от претоварване чрез фитнес?

# 3
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Еф, далакът има функции, подпомагащи черния дроб (малиии, какви ли глупости пиша  Embarassed Rolling Eyes). Мен ме е болял далакът при дълго ходене, така че в такъв смисъл е възможно-като вдишвам, ме присвива. Почивка и минава

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На мен ми се е случвало да ме боли когато остана без дъх- тичане, аеробика... За далака знам, че е орган на имунната система (но не съм много в час с тая част  newsm78).

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Извинете, но леко вдясно не се ли намира черният дроб?! А далакът е леко вляво...

# 6
  • Мнения: 6 315
Извинете, но леко вдясно не се ли намира черният дроб?! А далакът е леко вляво...

Да Simple Smile.

# 7
  • Мнения: 2 732
Извинете, но леко вдясно не се ли намира черният дроб?! А далакът е леко вляво...
Peace

# 8
  • Мнения: 3 447
Извинете, но леко вдясно не се ли намира черният дроб?! А далакът е леко вляво...
Така е.

# 9
  • Мнения: 544
Определено е черен дроб!
Но защо боли това само при лекарски преглед може да се каже. Мен ме е болял когато бях болна от хепатит и доста след това  Sad

# 10
  • Мнения: 1 116
Далакът по принцип е резервоар на кръв, през него преминава кръвта и се пречиства.Може да боли при натравяния , хепатити , преумора и още какво ли не

Леко вдясно обаче е черния дроб.В него се метаболизират по-голямата част от лекарствата , токсини и т.н. ,  затова не пиеш стероиди за фитнеса нали ? С алкохола и лекарствата как си ?

# 11
  • Мнения: 4 150
Може да е част от дебелото черво....едно zаседнало ако в таzи част на 4ервото може да предиzвиква сьЩо болки..

# 12
  • Мнения: 1 116
ха ха.Може и да е преял   Simple Smile

# 13
  • Мнения: 291
Не е смешно,
Черният дроб има пряко отношение към храносмилането и едно преяждане може да го пренатовари. Също приема на различни медикаменти и алкохол. Понякога е трудно да се разграничи чернодробна от жлъчна болка, но жлъчката също може да боли от преяждане.
Спомни си какво си ял вчера и днес - пърженото и тлъстото са особено рискови фактор за такава болка.

# 14
  • Мнения: 619
Далакът по принцип е резервоар на кръв, през него преминава кръвта и се пречиства.Може да боли при натравяния , хепатити , преумора и още какво ли не

Леко вдясно обаче е черния дроб.В него се метаболизират по-голямата част от лекарствата , токсини и т.н. ,  затова не пиеш стероиди за фитнеса нали ? С алкохола и лекарствата как си ?

Първо, жена съм бре, защо решихте, че съм мъж  Laughing
Не пия стероиди и нищо подобно, но тренирам силно  Wink
Алкохол - предимно бира и то по1-2 чашки, защото кърмя....лекарства също не пия, поне отдавна не съм....За преяждане - не помня....но хапвам месце!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт