Пука ли ви?

  • 5 350
  • 147
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 116
Пука ми !

Искат ми съвети, давам съвети и помагам колкото мога  Hug
Когато не ми искат съвети и виждам че има проблем, тактично давам съвет  Hug

Вчера едно детенце в парка удари дъщеря ми по главата съвсем умишлено, майката се направи че не вижда и въобще не реагира  Sick Е да, но удареното дете беше моето  Confused Е, пука ми как хората си възпитават децата  #Cussing out

За случайте на насилие, шамари и други подобни върху дечица, просто не ми се говори  Cry Старая се да избягам от такива ситуации, защото не знам дали гледката не травмира моето детенце, като виждам как го понасям аз  Confused И после седя и ги мисля тези дечица с дни, но какво можеш да направиш, нищо. Особено като са непознати  Sad

За избора на друга държава, аз избрах такава Sad Това е място където като те видят бременна или с детенце, хората ти се усмихват, радват, поздравяват ! Усещането е невероятно  Hug Надявам се след годинка-две да се върнем там тримката  Blush

Целувки момичета   Heart Eyes

# 46
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Вижте, тотално бъркате нещата, според мен...

Естествено, че ми пука, ако някое дете в парка удари моето. Естествено, че ми пука, ако някоя майка изведе болното си дете да играе с моето и утре то също е болно. Естествено, че ще ми пука, когато другарчето на моето дете го научи да псува още в яслата. И т.н.

Ама не ми пука кой кога яде ( и какво), кой кога спи ( и къде), кой кога сере (и какъв цвят) и т.н. Не обичам да си трОша нервите за неща, които не мога да променя...

# 47
  • Мнения: 7 474
Вижте, тотално бъркате нещата, според мен...

Естествено, че ми пука, ако някое дете в парка удари моето. Естествено, че ми пука, ако някоя майка изведе болното си дете да играе с моето и утре то също е болно. Естествено, че ще ми пука, когато другарчето на моето дете го научи да псува още в яслата. И т.н.

Ама не ми пука кой кога яде ( и какво), кой кога спи ( и къде), кой кога сере (и какъв цвят) и т.н. Не обичам да си трОша нервите за неща, които не мога да променя...

Напълно си права. Има голяма разлика!  Naughty

# 48
  • Мнения: 2 212
Да, разлика има и трябва да се уточни наистина, защото няма смисъл от заяждане само, ясно е, че едва ли при гледка на бой на някой не му трепва, а пък дали дадено дете е кърмено или не си е само въпрос на личен избор и да се лепят етикети е напълно излишно и некоректно, не е и до пукане дори  Peace

# 49
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Честно- не ми пука.
А много жалко. Трябва да ни пука. После се оплакваме от младежите, оплакваме се от управляващите. Оплакваме се- а къде е разковничето? Търсете го именно в детството и родителите. Общество не се гради така като нас, затова сме в това състояние. Работя с големи деца и имам наблюдения как се оказва възпитанието и културата на родителите върху децата. Така, че кое ти се струва крайно мнение? Ако това дете се отглежда да живее само- добре, да не ни пука кой кака го гледа. Но това дете пораства и може утре да работиш с него и да се възмущаваш от възпитанието му, дори да правиш "крайни" изводи са този човек.
За съжаление съзнанието ни като граждани и членове на обществото е под всякаква критика. А кой ли е виновен за това?

# 50
  • Мнения: 5 622
 Пука ми да, за детето  Wink

Иначе с безхаберие и незаинтересованост към това, което не е наше, до никъде няма да го докараме  Peace

# 51
  • Мнения: 4 473
Вижте, тотално бъркате нещата, според мен...

Естествено, че ми пука, ако някое дете в парка удари моето. Естествено, че ми пука, ако някоя майка изведе болното си дете да играе с моето и утре то също е болно. Естествено, че ще ми пука, когато другарчето на моето дете го научи да псува още в яслата. И т.н.

Ама не ми пука кой кога яде ( и какво), кой кога спи ( и къде), кой кога сере (и какъв цвят) и т.н. Не обичам да си трОша нервите за неща, които не мога да променя...

Това е и моето мнение!

п.п. някои хора перманентно си четат на диагонал Rolling Eyes

# 52
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Мисля, че в темата не става въпрос за случаи на насилие, безотговорно гледане на деца и т.н.
Но точно както аз мога да кажа на някоя майка "Как може да захранваш на 3 месеца", тя може да ми каже "Ти пък как може да не захранваш". Високомерно и нагло е да си мислим, че ние знаем най-добре какво е подходящо и за чуждите деца. (Дори да сме прави).
Затова- всеки да си гледа неговото според разбиранията и степента си на информираност.

# 53
  • Мнения: 495
пука ми, да
и обикновено от съвети се възмущават хора, дето на тях самите не им пука как си гледат децата

# 54
  • Варна
  • Мнения: 1 306
пука ми, да
и обикновено от съвети се възмущават хора, дето на тях самите не им пука как си гледат децата

Е тука изби рибата!  Grinning

# 55
  • София
  • Мнения: 7 020
Пука ми единствено за възпитанието на децата, защото те са бъдещото обкръжение на моето дете. Не ми пука кой, как и с какво храни, пои, преобува и т.н. детето си. Давам съвети и когато ме питат и понякога без да ми ги искат, защото не мога да се сдържа.

# 56
  • Мнения: 495
мерси, имам талант Grinning

# 57
  • Мнения: 677
естествено че ми ПУКА ...на мен ми пука за всичко свързано с децата,които за щастие или не-живеят в БГ...и не ми се сърдете,ама звучи отвратително,че на някой не му дреме за другите деца и му е се тая..звучи ми като-не ми ПУКА дали е мръсно във входа ми,важното е,че в къщи ми е чистичко...

# 58
  • Мнения: 42
естествено че ми ПУКА ...на мен ми пука за всичко свързано с децата,които за щастие или не-живеят в БГ...и не ми се сърдете,ама звучи отвратително,че на някой не му дреме за другите деца и му е се тая..звучи ми като-не ми ПУКА дали е мръсно във входа ми,важното е,че в къщи ми е чистичко...

Peace абсолютно съм съгласна

# 59
  • София
  • Мнения: 6 999
естествено че ми ПУКА ...на мен ми пука за всичко свързано с децата,които за щастие или не-живеят в БГ...и не ми се сърдете,ама звучи отвратително,че на някой не му дреме за другите деца и му е се тая..звучи ми като-не ми ПУКА дали е мръсно във входа ми,важното е,че в къщи ми е чистичко...

Ахъм - абсолютно.

Но съм забелязала, че на хората /не ми се ще да пиша изтърканото и банално: "нас Българите"/ тотално не им пука за съществените неща, но се вторачват в глупавите и несъществени.

Пример: Това, че ако изведа дъщеря ми със златна гривна събирам възмущението на квартала, но ако съседката ми пребие детето си в градинката всички гледат на другата страна. Ей това ме убива...

Общи условия

Активация на акаунт