Хомеопатия Boiron (монопрепарати) !

  • 28 116
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 116
Хайде всеки да пише какво е ползвал и за какво ,( каква потенция ), че всичко да е събрано в една тема.Аз ще започна с някои:

Podophyllum peltatum – против диария
Kalcarea phosphorica – за зарастване на счупена кост
Hypericum perforatum – за облекчаване на болката
Belladonna - против температура

 newsm78

# 1
  • Мнения: 1 655
Ей такава тема само фармацефт може да пусне  Rolling Eyes
Хомеопатичните препарати не са на принципа на алопатичните (болест-лекарство). Хомеопатичните лекарства имат огромни картини, ако някой е използвал калкареа фосфорика при счупена кост, на друг може да му е помогнала при диария, на трети при нещо съвсем различно...
За всяка болежка има поне по 5-6 възможни лекарства.
Ако темата е да се направи списък за бързо реагиране с хомеопатични лекарства, тогава по-може. И да се използва само докато човек успее да се добере до хомеопат. Иначе ,прилагането на какви да е хом.лекарства е опасно.

# 2
  • Мнения: 1 116
Ми пиши де.Писал съм кой какво и за какво го ползва.Чети фнимателно мила.

# 3
  • Мнения: 1 655
Ми пиши де.Писал съм кой какво и за какво го ползва.Чети фнимателно мила.

Не си писал, ама айде. Пиша:
За гневни изблици, подобни на твоя - falco peregrinus  Wink

# 4
# 5
  • Мнения: 1 680
При удар, особено ако детето се захласне преди да заплаче или при претоварване с опасност от мускулна треска - Арника Монтана 30СН.

# 6
  • Мнения: 1 655
При удар, особено ако детето се захласне преди да заплаче или при претоварване с опасност от мускулна треска - Арника Монтана 30СН.
Ето така трябва да се описва приложението на дадено лекарство  Peace
Ако травмата е на участък богато снабден с нервни окончания - хиперикум;
При изгаряния от първа и втора степен - кантарис или каустикум;
Счупвания - симфитум или калкареа фосфорика (използват се след като счупената кост е добре наместена);
Разтеглено сухожилие - Рута;
Възстановяване след секцио - Стафизагрия, Арника;
Удар на главата - Арника (особено ако се захласне), ако има проблеми  в следствие на удара (сътресение, повръщане) - Натрум Сулфурикум;

Последна редакция: пн, 17 юли 2006, 16:18 от Svetla1

# 7
  • Мнения: 1 116
xa xa.  a Taka.
Хайде всеки да пише какво е ползвал и за какво

a3 npoбBax Podophyllum 3a pa3cTpoйcTBo, aMa cTaHa no-3/\e   
 hahaha
kakTo u ga e , a3 cbM u3BbH3eMeH  Mr. Green

# 8
  • софия
  • Мнения: 432
хамомила /лайка / - при колики, неспокоен сън, растене на зъби. според възрастта и разреждането

# 9
  • Мнения: 326
Ей такава тема само фармацефт може да пусне  Rolling Eyes
Хомеопатичните препарати не са на принципа на алопатичните (болест-лекарство). Хомеопатичните лекарства имат огромни картини, ако някой е използвал калкареа фосфорика при счупена кост, на друг може да му е помогнала при диария, на трети при нещо съвсем различно...
За всяка болежка има поне по 5-6 възможни лекарства.
Ако темата е да се направи списък за бързо реагиране с хомеопатични лекарства, тогава по-може. И да се използва само докато човек успее да се добере до хомеопат. Иначе ,прилагането на какви да е хом.лекарства е опасно.
 202uu 202uu 202uu
И непременно да добавя.
Дори за спешни случаи не е редно да се взема каквото и да е лекарство, без да ти е предписано от лекар. Имайте предвид, че ако аз съм определена конституция, то и острите ми състояния ще са точно определен тип, а не друг. Така че ако аз сега напиша при грип вземай еди-какво си, щото то помогна на моето дете, това може и да не помогне на твоето, защото то е друга конституция.
Извинявай, ХиТко, но ми се струва напълно безсмислена тази тема  Peace

# 10
  • Мнения: 1 116
чe B cneшeH c/\yчaй c xoMeonaTuя /\ ще geйcTBaш ?
 202uu 202uu 202uu
И непременно да добавя.
Дори за спешни случаи не е редно да се взема каквото и да е лекарство, без да ти е предписано от лекар. Имайте предвид, че ако аз съм определена конституция, то и острите ми състояния ще са точно определен тип, а не друг.
Tu HanpaBu egHa aHaфu/\akTuчHa peakция,nbk чakaй /\ekap ToraBa  hahaha a kakBa e Ta3u KoHcTuTyцuя geTo щe я uMaш ? Tu Hanuшu kakBo cu no/\3Ba/\a, a xopaTa Ще peшaT ga/\u ca cbc cbщaTa guagHo3a. 

# 11
  • Мнения: 326
Хитко, сподели с нас какво знаеш за хомеопатията.
Разбира се, че в почти всеки случай ще работя с хомеопатия.
Термина "конституция" явно, че нищо не ти говори, но и нямам намерение да те просвещавам - чети си книжки.
Лекар (при това хомеопат) си имам вкъщи, редовно ме преглежда (във всякакъв смисъл на думата), така че не се притеснявам нито за физическото, нито за душевното си здраве.
Диагноза в хомеопатията няма. Там има симптоми и конституция. По тях се определя лекарството. Аз и ти можем да сме с едно и също заболяване, но да взимаме съвсем различни лекарства.
Бъди здрав! Ако пуснеш друга тема (смислена) ще се включа с удоволствие. В тази няма сми.

# 12
  • Мнения: 1 116
3a gpyro cbM я nycHa/\ Ta3u TeMa.aKo щe nuшeш koe c kakBo cu /\ekyBa/\a gaBaй,aKo He MHoro 3gpaBe   Hug

Последна редакция: пн, 17 юли 2006, 18:44 от XuTkO

# 13
  • Мнения: 3 356
хамомила /лайка / - при колики, неспокоен сън, растене на зъби. според възрастта и разреждането
И аз,всичките разреждания, но не помогна .

# 14
  • Мнения: 1 116
Ha/\u ?! u npu MeH Taka ce no/\yчaBa    hahaha

Общи условия

Активация на акаунт