как давате Вигантол

  • 10 390
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 967
До юни т.г. давахме по 2 капки, преди това миналото лята, заради бърз растеж по 1.

# 46
  • Мнения: 5 391
давам винаги преди ядене, по 3 капки с лъжичка вода.

# 47
  • Мнения: 1 503
Аз давам по 2 капки.Първо с кърма,после с 2-3 капки вода ,след това само 2 капки,а сега 2-3 дни не съм давала и се чувствам гузна.Има ли инфо на бг за вит.Д?

# 48
  • Мнения: 949
Сутрин един час преди хранене по 1 капка.

# 49
  • Мнения: 24
Сутрин по една капка , направо в устата.

# 50
  • Мнения: 20
Педиатъра ни обясни, че Вигантол-а е мастно-разтворим и за това да го давам в лъжичка с кърма 30 мин преди ядене, но понеже и ние бяхме на свободен режим го давах когато мога.  А преди ядене се дава защото може детето да го повърне, така че ако вече не повръща може да го давате когато и да е.

# 51
2 капки в устата преди лягане и сученето, веднага след това се слагаме на кърма...

# 52
  • Мнения: 156
Сутрин преди първото хранене накапвам директно в устата  определения брои капки .

# 53
  • Мнения: 535
Аз не давам Вигантол Naughty В такова хубаво слънчево време просто си е безсмислено, поне според мен. Иначе съм давала само месеца-два и то съвсем отначало, докато бяхме още само на 2 месеца.

# 54
  • Мнения: 64
от 2-ия месец докторката каза да давам сутрин 10мин преди ядене по една капка. На последния преглед каза да увелича дозата на 2 капки. нещо опипваше фонтанелката на моята маслинка и явно й се стори много мека... newsm78

# 55
  • Мнения: 6 164
Докато реве от глад капвам 2 капки в зяпналата устичка и готово! Wink

# 56
  • Варна
  • Мнения: 398
Преди го давах с кърма и лъжичка ,сега направо му го капвам в устата преди хранене.

# 57
  • Мнения: 5 140
Директно си го капвах в устата.

# 58
  • Мнения: 1 288
капя капката в лъжичка. не смея направо в устата, за да не предозирам. знам, че е по-добре да има лек недостиг на витамин д, отколкото предозиране. освен това го давах винаги вечер, за да не стане много и със слънчевите лъчи.поне така педито ми обясни.

# 59
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Давам по 2 капки, заради бърз растеж на височина. Давам го сутрин, ако може, поне 5 минутки преди хранене. Сипвам го директно в устата, като се стремя капките да попаднат под езика - там са слюнните жлези и витамините, както и някои лекарства, се усвояват най-добре.

Общи условия

Активация на акаунт