какво за подсечено дупе?

  • 5 462
  • 120
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 409
Преди 10 дена го имах този проблем и док ми изписа ХЛОРКИНАЛДОЛ Н само 4,50лв е а помага само с 2-3 намазвания. Hug

# 46
  • Мнения: 2 936
за вече подсечено дупе Бюбхен имат специален крем,а след него се слага другия....
същото е и при Мустела...
това че Бочко не е скъп и повечето могат да си го позволят и не са опитали други кремове не значи че е най-ефективен!

# 47
  • Мнения: 2 498
Преди 10 дена го имах този проблем и док ми изписа ХЛОРКИНАЛДОЛ Н само 4,50лв е а помага само с 2-3 намазвания. Hug

Хлорквиналдол-а не се препоръчва при малки деца, т.к. съд. кортикостероиди.....тези лекари са за разстрел #2gunfire....как може да изписват на дете такъв крем #Crazy...

А по въпроса Павлодерм  Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 630
Pavloderm
Състав:вода, чист вазелин, ланолин, бадемово олио, парафин,лайка(1%), невен (1%).
Изпитано след прилагане на мнооого известни марки козметика за бебе.
Евтино и никога не бих му обърнала внимание, ако не беше близка приятелка Stuck Out Tongue.

# 49
  • Мнения: 176
Учудвам се ,че Мустелата не е дала ефект . ThinkingХубаво е да оставяш бебо без памперс да диша дупето ,колкото може по-често . Peace

И при нас Мустела (колкото и прехвалена марка да бъде) не помогна. Но крема с ланолин е страхотен за подобни проблеми  Peace

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
За малката в момента ми помага Универтан.
При каката най-ефективно, след близо месечно подсичане и какви ли не кремове с временен ефект, се оказаха кремчетата Бочко и Здраве.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Пудренето всички лекари го забраняват, както и честото мокрене при възпалена кожа или гъбички  newsm78

Да, при последното ми посещение при дерматолог - лекарката каза, при такива обриви, максимално малко мокрене.   bouquet

# 52
  • Мнения: 678
няколко седмици след изписването дупето на беба се зачерви много и започна да се разранява даже при все ,че редовно я миех и преобувах,мазахме с какви ли не скъпи мазила вкл. и Мустела,нищо не помагаше,даже и Бочкото не свърши работа, та една педиатърка ми препоръча следното: при миене никакъв сапун или шампоан,само водичка, после 2 пъти на ден сутрин и вечер да мажа  на раничките с Пе/и/октанин (едно лилаво и много цапащо мазило), а също и  всяко подсушаване след миене да е със съвсем чиста,изгладена кърпа,резутата-веднага се оправи.
  PeaceПиоктанина е най - доброто средство за подсечено вече дупе ( дори огнено червено ) , от който и да е скъп и прехвален крем ! вярно е - цапа ужасно , но подсушава и много бързо настъпва подобрение ...В болниците - никой няма под ръка - скъп Крем и  цапа само с това мастило - вярвайте ефекта е забележим още след второто намазване.......

# 53
  • Мнения: 520
Използвам крем с ланолин. Правят го в аптеките.
Това е рецептата: http://bgphoto.net/photos/15243/o632792560595781250.jpg
Peace

# 54
  • Мнения: 1 117
При нас помагаше крем Здраве Simple Smile

# 55
  • Мнения: 447
И на нас Mustela Stelactiv не ни помага, а хем е за вече подсечено. Sudokrem-a ползвам за целта и съм доволна. А от известните Bubchen, Hipp, Bepanthen, Desitin, Penaten не получих желания резултат.

# 56
  • Мнения: 1 555
Учудвам се ,че Мустелата не е дала ефект . ThinkingХубаво е да оставяш бебо без памперс да диша дупето ,колкото може по-често . Peace
Peace

# 57
  • Мнения: 1 350
Пробвай с преварен(на водна баня) зехтин(качествен)-отлично средство....(казвам ти го като мама-аптекарка)....Само с това третирах дъщеря ми и никога не е била подсечена.... Peace

# 58
  • Мнения: 3 457
крем бейбитан струва един лев и нещо и действа безотказно Peace

Последна редакция: чт, 20 юли 2006, 10:38 от De Simone

# 59
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 Аз ползвам крем Пенатен но в кутииката от 100мл другия е много мазен и няма разлика с Бочко.Също така и на Клоран от бебешката козметика и двата вършат чудеса.Не бих ти препоръчала Клотримазол без лекар да е видял дупето и да е преценил че ти трябва, а за Певизона да не говорим това са силни лекарства, и са за гъбички не се мажи на своя глава когато стане проблема по-сериозен вече няма да ти вършат работа.Пробвай и Линола Фет предпазва от подсичане и съм много доволна когато го ползвах със първото ми дете на малката туба цената е около 10лв на голямата е около 15-16лв Peace

Общи условия

Активация на акаунт