Работещи мами, кога намирате време за децата си?

  • 2 938
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
ами доста е трудничко - аз също работиа в университет, и като погледнеш отстрани - много свободно време но не е така - все уима какво да се прави , плюс писане на дисертация, участия в конференция и разни акедитации детовсе ги измислят.. Моето дете го гледа баба му - почти няма време да се занимавам.. но няма как - все си мисял че като си напиша диертацията и ще остане време - ама катоп гледма една моя колежка детое  е вече доктор а има син на моята взъраст и тя основно разчта на майка си - че иначе не става.

# 31
  • Мнения: 712
За съжаление, само в събота и неделя имам време. Добре, че има кой да готви и да подрежда. Скоро ми предстои да се преместя в собствено жилище и тогава ще бъде по-трудно.
Вечер не се занимавам с нищо друго освен с детето, а в събота и неделя гледам да сме навън и за домакинстване ми остава времето, докато спи следобед. Опитвам се да го включвам в чистенето и метенето и така става малко по-забавно.

# 32
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Много е трудно, напълно те разбирам. Аз съм се прибирам към 18.30-19.00 и имаме само около час-максимум два за игри и развлечения. Добре, че поне сутрин съм си вкъщи и излизам чак към 11 ч. Но пък гледам да се отдавам през уикенда максимално - ходим насам-натам с малката, глезим се. Осъзнавам, че това надали е достатъчно на детето, но няма друг начин.

# 33
  • Мнения: 772
и аз да добавя за работата в университет - май вече не бих могла да работя нещо друго, т.е. с фиксирано работно време, ама наистина и нашата ситуация не е толкова лесна - все има какво да се върши и дописва вкъщи, а вкъщи, дори да има кой друг да гледа детето, то иска да ти 'помага' и прелиства книгите и файловете и почти нищо не може да се свърши, а в нашите университети понятието 'свободен кабинет', където да си подготвиш часа, по-скоро не съществува, но това е друга тема... при мен е може би някак въпрос на организация и се ядосвам, че уж доста време съм вкъщи, но вместо да се занимавам с дребчо, по няколко часа довършвам нещо служебно, което може да свърши за половин час, но ако той е наблизо буден, се върши за два часа, ама аз не съм го свършила, след като той е заспал, защото съм била уморена, или съм мила чинии (а това мога да го правя заедно с него, без да го пренебрегвам така), или съм форумствала  Wink

# 34
  • sofia
  • Мнения: 8 936
След работа.
Много често няма сготвено и не е изчистено, ама......
За университетските труженици - щерката на една наша асистентка се пазареше, докато майка й изпитваше, със студентите да им подсказва срещу съответната сума Mr. Green Сега завърши втори клас, а майка й преподава икономическа статистика, няма майтап.

# 35
  • Мнения: 1 234
Честно казано, наистина е трудно, но не е невъзможно, стига човек да има желание. Синът ми го гледат бабите, с "работното време" на градините, в 17 ч. се прибира съпруга ми, аз половин час - до час - по-късно. Готвя веднъж на 2, максимум 3 дни, понякога слагам във фурната и излизаме на разходка да караме колело, пред блока... Честно казано, също си мисля, че е недостатъчно времето, не е същото, когато си бях в къщи по цял ден /гледахме се до 2 год. и 3 мес/, но трябва да се оправяме някак си. Не съм го лишила изобщо от разходки, даже успяваме и през седмицата да се разхождаме след работа в Морската градина, дори и за час. А иначе уикенда е изцяло отдаден на малкия господин в разходки. Не всеки ден имам ядене, което се нуждае от дълго приготвяне, залагаме и на по-бързите ястия, но иначе просто няма как...

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Аз съм с фиксирано работно време. С децата - след работа и през уикенда. И понеже времето ми с тях е малко, старая се уикенда да е посветен на тях. Не приемам работа през уикенда твърдо. Няма начин да пътувам някъде и да не са с мен. Скоро бяхме поканени на парти в Банкя. Казаха без деца. Имах на кой да ги оставя, не пожелах. Останах си тук, натоварих ги на колата и отидохме на вилата. На парти замина само баща им. И така. И през ваканцията са си тук. Не обичам да ги изпращам насам-натам. Сега ще са с мен през цялата ми отпуска, която е почти месец. Имат и едни максимум 10 дена с баба си, които пак със зор им ги отпускам.

И аз като Янита готвя през уикенда и това ми покрива 4 от вечерите през седмицата и така и с децата сме по-свободни. Вечер се занимаваме заедно, но за съжаление гледам да им наваксам заниманията или несвършените неща от деня. Баща им ги извежда за малко като разхожда кучето - мотаят се по люлки и разходки по около час. С мен са само "по задачи" през седмицата.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 348
Не знам дали има рабтоеща майка, която не страда от липсата на време с децата си  Sad
Аз се опитвам всяка минута - сутрин Ицко става в 6-6:30 - закусваме заедно, четем книжка, слушаме музика. Става татито и аз отивам на работа. Гледат се , докато дойде баба му, която  го гледа денем. Вечер след работно време 16:30 се втурвам към автобуса, и в 17:30 съм паркирана у дома, играем, излизаме навън, после пак у дома играем, хапваме. Готвенето , гладенето и разтребването остава за след 22:00, когато дребос си легне. Затова и вечно ми се спи, но се свиква.

# 38
  • Мнения: 844
Добре де, ама за да сготвите всичко това не ви ли отива цялата събота?
ми не,аз готвя от 7 до 10ам събота,на 3 котлона и фурна...ползвам доста миковеле-за варене и пр...а и явно готвя прости манджи..случва се да доварявам нещо следобед,ма като цяло по 30-40мин за едно нещо отиват..
друг трик е че пека 3 неща заедно (баница,огретен-тиквички и пържоли миналата седмица)

Абе чудно ми е как ставате в 7 ч. сутринта в събота и почвате да готвите. Първо, аз все още съм в страната на сънищата, пък и то само в събота и неделя може да поспи човек. Второ, вие не закусвате ли или на децата не правите ли закуска? Аз ако трябва да готвя за цяла седмица определено ще отиде цял ден. Макар, че и аз се опитвам да има ядене поне до сряда. Що се отнася до времето, гледам поне единия почивен ден да го прекарваме изцяло с деата си. Останалото са откраднати минути..

Общи условия

Активация на акаунт