Сокове и едномесечно бебе

  • 3 431
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Здравейте,мами! Бебчо е на 27 дена,роди се 2200,сега вече 2930Днес бяхме на контролен преглед и лекарката каза да започна да му давам сокове и то доматен със захар.Не е ли много рано за сокове,при положение,че той се храни само със кърма.Моля,дайте съвет!

# 1
  • Мнения: 1 313
гледай само какво ще стане  тук! Mr. Green
повечето мами са противнички на соковете. Мисля, че тази лекарка е стояла повече на слънце

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
...  доматен със захар...

Е, това просто изби рибата... Дай си педиатърката да й връча Нобелова награда! Просто невероятно...

# 3
  • Мнения: 3 205
Много е рано. А за доматен сок, че и със захар, е съвсем прекалено рано. Доматите могат да предизвикат алергични реакции, освен това са прекалено кисели за малкото стомахче. Не помня точно, но май домат се дава след годинката. Ако приемаш съвет от немедицинско лице - по добре си го кърми само следващите няколко месеца, ще си спестиш куп главоболия и ще си гледаш здраво детенце.
Е те такава комбинация за сок на едномесечно за първи път чувам...

# 4
  • София
  • Мнения: 344
О нее.Какъв сок (и то домат със захар) на един месец. Mr. Green

# 5
# 6
  • Мнения: 1 313
Въпреки, че сина ми вече е почти на година и два месеца, още не съм му давала домат, а какво остава за съвсем малко бебе

# 7
  • Мнения: 1 182
 Naughty
Много сте малки за сокчета

# 8
  • Мнения: 2 242
 Shocked Shocked Shocked нямам думи направо  #Crazy
пусни търсачката на форума - има хиляди теми и сама си прецени Wink и си помисли дали да не си смениш педито - не знам слънце ли е пекло, газове ли е вдишвала ....  newsm78 ама я вземи я питай според нея кога бебешкият организъм започва да обработва скорбялата (примерно)

# 9
  • Мнения: 3 161
Лекарката ти е много права, но е забравила да ти каже за водката към доматения сок. Виж захарта в тази комбинация малко не ми се връзва, ама давай я отделно с лъжичка, на поискване и колкото поеме  - тя е много полезна за бебето.  Joy

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Лекарката ти е много права, но е забравила да ти каже за водката към доматения сок. Виж захарта в тази комбинация малко не ми се връзва, ама давай я отделно с лъжичка, на поискване и колкото поеме  - тя е много полезна за бебето.  Joy

А черния пипер го ограничи максимално в коктейла, че дразни стомахчето!

# 11
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Това майтап ли е - доматен сок #Crazy

# 12
  • Мнения: 422
Олее ужас това направо ме разби...........Сменяай лекарката,че е за убиване  bambam
До 6-я месец само и единствено на кърма Peace

# 13
  Ей тая лекарка наистина е за убиване #2gunfire!Сменяй я спешно!Да даваш  доматен сок на толкова малко бебе е не само безумно ,ненормално,вредно,но и направо опасно.Може да отключи алергии и да създаде ГОЛЕМИ проблеми.Дай й името ня тази идиотка да не се излъжат и други родители да запишат бебоците при нея.И изобщо даването на какъвто и да било сок и храна различна от кърма на тази възраст е неприемливо при наличие на здрава кърмеща майка.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 966
Какви са тези лекарки бре Whistling ooooh!

До 5 месец поне не давай нищо др.освен кърма.-съвет Wink

Общи условия

Активация на акаунт