Отговори
# 285
  • Мнения: 1 303
Ирини трябва да подготви нова темичка скоро..Simple Smile
За раждането при късогледство-има си строги показания за секцио заради риска от отлепяне на ретината,така че няма голям избор..То и двте раждания си имат предимства и недостатъци,но понякога няма избор..и като че ли по-добре,да не се чудиш-както съм аз:)А за прилежанието на бебето-има време да се върти...

# 286
  • Мнения: 4 451
tonitta, лекарите казват, че до -5 диоптъра е възможно да родиш нормално без никакви последствия. И действително, една приятелка преди 3 години роди нормално точно с такъв диоптър (-5). Остана много доволна, че избра нормалното раждане, а в началото и при нея голямо чудене падна... Аз също съм с диоптър (-4) и ако преди 4 години дъщеря ми не беше седалищно, лекарите нямаха нищо против да раждам нормално. Точно от тогава зная, че до -5 диоптъра разрешават нормално раждане, но наистина правят някакви изследвания на очните дъна преди това.
Честит рожден ден на нашите три рожденнички днес! Момичета пожелавам ви това, което зная, че и трите най-истински желаете - да родите здрави бебоци!  bouquet
Е, от днес вече официално съм в майчинство. Черпя ви по този повод с по едно мъничко питиенце Mr. Green Върнах се от консултация преди малко. На входа на медицинския център, в който ходя на консултации винаги има охрана, която те спира и пита къде отиваш. Ами то от
километър си личи, точно така му отговорих. А той ми вика: "Абе, аз да питам, пък..." hahaha
Взеха ми вагинален и анален секрет Sick и ми пуснаха изследвания за ПКК и урина. Тях обаче ще ги правя утре, че трябвало на гладно. Бебока ми тежи около 2200г и всичко с него изглежда наред (дай Боже да е така  Praynig), но си е все така седалищно и май ще раждам секцио пак Thinking Пък съм една страхлива, нали вече знам какво е... И май ще ходя да раждам в частната клиника "Здравец" в Пазарджик при моя си гинеколог. Предлагат прекрасни условия и ми предложиха, ако искам да отида да я разгледам. Операциите ги правят със спинална упойка, каквато и аз исках. Но нали съм бъзла, питам доктора; "ама, да не усещам цялата процедура, че вече се наслушах на майки, които са усещали болка по време на секцио?', а доки ми се смее и вика:" Е, нали ще си кажеш, ако те боли, има си хиляди начини да те обезболим допълнително". После ми обяснява, че в тази болница имало специално стая за близките, които могат да наблюдават цялата операция на монитор и таткото можел да гледа (пък ни се гласихме той направо да присъства). И аз пак се размрънках: "Ама как така, а аз с кой ще си говоря докато ме оперирате?" Той пак ми се смее: "Това ли ти е дерта? Ами ще си говориш с нас." Обаче аз настоявам, че с таткото като си говоря ще ми е по-спокойно. И накрая доки казва: "Е, добре де, ще го вкараме вътре тогава." То с мен на глава излиза ли се?!

# 287
  • Мнения: 252
Честит рожден ден на Ирини, Яни и Дони  Hug   bouquet
Да сте  живи и здрави и много много щастливи. Нека се сбъднат всичките  ви  желания, леко раждане и здрави сладки бебчовци  Grinning

Аз днес минах през магазина  на  Премаман , има разпродажба на бебешките  и детските дрехи от  10 до  50 процента намаление  Simple Smile
Но вече  почти нищо интересно не е  останало за  новородените. Само от  дрешките в  розаво и синио има по нещо  Simple Smile Хората  предпочитат  другите  цветове явно Wink Аз  си взех едно комплектче в  розаво Simple Smile

Леси, ако искаш мини да  го видиш магазина, защото там продават  мебели за стаята  на бебето. Има много  красиви неща и хубавото е  че  ако го  имат  на  склад го  доставят  веднага, ако не чака се  1 месец. Аз много  харесах едно легълце, имат  го в  наличност, така, че ще ни го доставят до 24 часа  след  поръчване Simple Smile
Имат  много хубави  пухкави  одеала за  бебета, все в светли цветове и чаршафите им харесах, долните  чаршафи са с  ластик, който  обвива матрака така  бебо дори и да се  върти, няма да го събира  Wink
Хайде  направих им малко реклама  Mr. Green но наистина  имат много хубави  и качествени неща, само дето цените  им са за като  белгийци  Grinning

# 288
  • Мнения: 731
Честит рожден ден на Ирини, Яни, Дони и Светлодара (макар и на патерици)! Пожелавам ви всичко най-прекрасно и 4 здрави и послушни бебчета през септември!

Денис и на мъжа ти да е честит сертификатът!

Добре дошли на новите майчета!

Тази тема е на приключване, а аз още не съм напечатала последната лекция. Може и да не е първия пост в следващата тема, но ще я напечатам - обещавам. Напоследък излизам в 8 и се прибирам в 17 часа - после не съм в настроение за печатане...

На всички ви поздрави от нас с Бебо и до скоро!

# 289
  • Мнения: 46
irinii, yany, doni972 - честит рожден ден! svetlodara - честит рожден ден на патерици. Момичета, пожелавам ви да сте много здрави, обичани и ценени. И разбира се много леко и безпроблемно доизносване и раждане на най-сладките и здрави бебчета.

Добре дошли на новите попълнения в нашия прекрасена септемврийска групичка!

Денис - честито за изпита на мъжа ти. Хубаво да почерпи! Laughing

# 290
  • Мнения: 318
Като се заговори за нормално раждане или секцио сега се сещам, че исках да питам нещо- защо когато напъваме при нормалното раждане трябва да сме със затворени очи? Ако не се лъжа на варненската срещичка някой го беше споменал тва, ама така и не ми стана ясна причината? newsm78 newsm78

# 291
  • Мнения: 45
newsm59 , Ирини, Яни и Дони!
Много здраве, щастие и късмет! Бъдете най-лъчезарните, най-обичани и най-усмихнати днес! Много положителни емоции! Нека оставащите дни до появата на малките бебоци бъдат съвсем безгрижни!
Другото е ясно - леко раждане и най-сладките мъници на света newsm07!
Весело изкарване довечера!

# 292
  • Мнения: 2 123
мацки....
много много ви благодаря и ви черпя с най-вкусния кетеринг насвета!
Само ще копи-пейстна новата тема, защото сег аще ни заключат, а довечера или утре ще ви чета и ще я украсявам!!!
ЦЕЛУВАМ ВИ!!!

# 293
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 709
Walentin, много ти благодаря за отговора!   bouquet
Ох, миличка голям късмет сте извадили с вашата роднина! На мен направо ми изтекоха очичките по тази кошарка - толкова ми хареса. Ако е удобно я попитай от къде са я взели! Grinning



Последна редакция: чт, 27 юли 2006, 17:21 от Picky

Общи условия

Активация на акаунт