Да се махнат ли високоговорителите на Джамията?

  • 7 205
  • 164
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 792
Как да се намалят, на какво основание, вие знаете ли, както пиша н-ти път, колко по-силен е звука на камбаните на Католическата църква и доста по-начесто, като трае около половин минута, може и повече. Ако се настоява за намаляването на високоговорителите е директно демонстриране на двоен стандарт.
  И ако наистина силния звук е основния мотив, тогава същите претенции трябва да се предявят и към Католическата църква, да намерят начин да си заглушат камбаните.
  Не разбирате ли, че изразявайки съгласие за допускането на намаляване, вие самите  толерирате двойния стандарт.

# 151
  • Мнения: 193
Досега не пречеха на Атака, но явно поспадналият им рейтинг има нужда от помощ. Съгласна съм с всички, които говорят за толерантност.

# 152
  • Мнения: 2 978
Да срутим всички храмове май, за да има мир и лИбоф!

Ами то това е най- добрата идея според мен. Peace

Тези религии само напрежение между хората създават. Колко хора умират заради тях newsm78

# 153
  • София
  • Мнения: 725
Не!
За мен това е поредната провокация на Атака - явно много му пречи етническия мир на този човек или това е поредната политическа поръчка която изпълнява newsm78.

# 154
  • Мнения: 2 818
Не! Това би било определено дискриминация. А Атака са ....  Sick Целият свят върви към обединение, те наобратно hahaha

# 155
  • Мнения: 2 792
Интересно 70 човека, до сега са гласували с Да, но нито един не се е обосновал или отговорил на аргументите против, защо така толкова необяснимо ли е това желание  newsm78.

# 156
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Много кофти това, защото 90 % от потребителите са жени - вишистки....според разни анкети.......

# 157
  • Мнения: 1 150
Интересно 70 човека, до сега са гласували с Да, но нито един не се е обосновал или отговорил на аргументите против, защо така толкова необяснимо ли е това желание  newsm78.

Аз си го обяснявам така, както го казах и по-горе.
Страх ли кво ли да си изкажат мнението, важното е да са в масата. Повечето са  "за" и аз ще гласувам така.
Един повежда стадото и то върви без да се отделя  Peace

Ако на някой му се сторя груба - грешката е в неговото ТВ  Peace

# 158
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
никой ли не знае къде пише, че сме християнска държава?

Чл. 13. (1) Вероизповеданията са свободни.

(2) Религиозните институции са отделени от държавата.

(3) Традиционна религия в Република България е източноправославното вероизповедание.

(4) Религиозните общности и институции, както и верските убеждения не могат да се използват за политически цели.
(От Конституцията на РБ)

Добре де, никъде не виждам, че България е Християнска Република! Simple Smile

# 159
  • Мнения: 1 150
никой ли не знае къде пише, че сме християнска държава?

Чл. 13. (1) Вероизповеданията са свободни.

(2) Религиозните институции са отделени от държавата.

(3) Традиционна религия в Република България е източноправославното вероизповедание.

(4) Религиозните общности и институции, както и верските убеждения не могат да се използват за политически цели.
(От Конституцията на РБ)

Добре де, никъде не виждам, че България е Християнска Република! Simple Smile

Ето
"....Актът е извършен през 988 г. - повече от един век, след като България става християнска държава. "

Ето и линка, чети си - всичко е история  Simple Smile

http://www.pravoslavieto.com/2/prez_vekovete/bulg_history.htm

# 160
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Благодаря!   bouquet В последно време , ако имам време Simple Smile, си чета история, че доста години минаха откакто завърших Embarassed

# 161
  • София
  • Мнения: 18 679
Айде, много моля, историята да не я закачате CloseДа не си припомняме как точно сме станали християни и по силата на какви сметки сме именно православни, а не католици.Защото нямат нищо общо с религията, но виж с политиката са си направо лика-прилика.Сега е същото.
А гласувах за намаляване на звука не защото съм фен на двойните стандарти, а защото този изкуствено създаден проблем, очевидно/колкото и нелогично да е/ съзадава обществено напрежение.В такива случаи, по такива важни и сложни теми, е по-добре да се лавира и малко по йезуитски да се реши проблемът, отколкото да си седим тъпо и упорито всеки зад своето и в резултат да се избием.Компромис му е майката Peace

# 162
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Много кофти това, защото 90 % от потребителите са жени - вишистки....според разни анкети.......

ами ей на- всичките ми приятели са "висшисти" - и до ден днешен съм сама в спора за джамията в Пловдив. И са умни, и са разумни, и все им пречи тая сграда, все им се вре в очите, да не говорим, ако улучим пеенето.
Онзи ден минавахме от там, ремонтират я нещо, и като се почна" ама представяте ли си, сигурно общината я ремонтира, тоест с наши пари, УЖАС!" след което веднага се разказа за някакъв познат, който влязъл и изпотрошил нещо си в джамията, та евала и на него.
мъка ми е, че това са хора, които обичам и че не не съгласяват с мен. какво да се съгласяват, те не искат да ме слушат.

# 163
  • Мнения: 18 542
Би трябвало да ги намалят. Да ги махнат изцяло ще е непосилна задача, а и излишно конфронтиране, а и не е много справедливо, защото на Александър Невски и другите църкви не им забраняват да бият кабманите.

# 164
  • Мнения: 1 327
аз, като живуща вблизост до джамията, да кажа още веднъж, че от новата католическа църква звука от камбаните е много по-силен.....

Общи условия

Активация на акаунт