Случвало ли се е и при друга майка това?

  • 648
  • 12
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Мили момичета, не знам какво му става на моето мъниче. До днес си се кърмехме напълно нормално, но днес ми прави едни фасони и номера. Изсуква това, което се е събрало и после почва неистово да се дере. Предлагам му втората гърда и прави същото. След 5 минути, като се успокои, му предложих пак гърда, но само при допира на устичката му до зърното почна пак неистово да реве. Случвало ли се е при някоя друга така и на какво може да се дължи. Според мен кърма имам. Да допълня само че му давам чай против колики с шише. Може ли да се дължи на това, че шишето винаги пуска лесно, а при кърменето трябва да си положи малко повече усилия. Дайте съвет какво да правя.

# 1
  • Мнения: 1 503
Това май прилича на стачка newsm78Най-добре ,докато ти отговорят опитните майки ,влез в Библиотека и прегледай какво пише по въпроса за стачки,кризи на растежа и т.н.
Бебчо е много сладък
Успех  bouquet

# 2
  • Мнения: 49
и при мен е горе долу същото, но не всеки път. суче, суче, спре и започва да реве. според мен има колики и то точно по време на
кърмене. като я изправя спира да плаче, и само леко да я наклоня към гърдата и започва отново и така се повтаря няколко пъти, след което продължава да суче..
мисля че трябва да го изправяш да си почине и да "забрави" след известно време отново да я слагаш.

# 3
  • София
  • Мнения: 630
Нямам опит с това, но от форума разбрах, че не е добре да се дава биберон, за да не се обърка кърмачето. Ако много държиш на чая за колики (който по мое мнение няма ефект - при бебата нищо не помогна в този гаден период Mr. Green) можеш да го даваш по друг начин- например чашка. Успех и дано бързо преминат коликите Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 3 648
Днес точно питах една опопитните майки какво е стачка и тя ми описа точно вашите симптоми! Успокои ме, че минава за няколко ддни! дано само да не ми се случи, че много изнервящо звучи! ние пък нещо разсеяно го даваме - върти глава и гледа, обръща се към гърдата смуква веднъж и пак се върти и гледа?!

# 5
  • Мнения: 455
1 вариант - Засилени колики - чая едва ли ще помогне,даването на биберон,не е толкова фатално в случая,щом не става въпрос за хранене с него,а само за даване на чая. Ако толкова те притеснява пробвай да даваш чая с лъжичка,но по моя 4 месечен опит в борбата с коликите няма ефект от него,даже и от капките
2 вариант - Провери в устичката за млечница(афтички), доста е болезнено и неприятно за бебоците
3 вариант - Стачка - решението е търпение и често предлагане - в полусънено състояние,със смяна на пози,на тъмно,търсиш подходящия за вас вариант
Ако се сетя за други възможни причини ще пиша,за сега това се сетих. Най-важно е да не се поддаваш на притеснение и да си сигурна,че всичко отминава. Успех    Hug

# 6
  • Мнения: 5 026
 Ние сме така от втория месец.Неизбежно ни се случва при поне 1 хранене на ден. Като го махна от гърдата се оригва и реве, докато не му дам бибата.После е спокоен.От начало се притеснявах,че не ми стига кърмата,но с течение на времето се успокоих.Мисля,че след като е спокоен и огладнява след не по-малко от 2,5-3 часа има мляко.Изнервящо е,но няма начин.

# 7
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Днес точно питах една опопитните майки какво е стачка и тя ми описа точно вашите симптоми! Успокои ме, че минава за няколко ддни! дано само да не ми се случи, че много изнервящо звучи! ние пък нещо разсеяно го даваме - върти глава и гледа, обръща се към гърдата смуква веднъж и пак се върти и гледа?!

Вени, и ние сме така. И всичко това е придружено от едно дъвчене и джвакане - страшна работа. Точно се чудех дали не сме в стачка.  newsm78

# 8
  • Мнения: 766
Не съм от много информираните мами, карам го повече на инстинкт и не знам дали е стачка.
Но на нас ни се е случвало и ето какво правя: пробвам кърмене права леко полюшвайки я, ако не стане оригвам и пак предлагам, ако и това не помогне просто я оставям да огладнее пак.
Провери и нослето все пак да не е запушено и ушичките да не са възпалени.

# 9
Не съм от много информираните мами, карам го повече на инстинкт и не знам дали е стачка.
Но на нас ни се е случвало и ето какво правя: пробвам кърмене права леко полюшвайки я, ако не стане оригвам и пак предлагам, ако и това не помогне просто я оставям да огладнее пак.
Провери и нослето все пак да не е запушено и ушичките да не са възпалени.
Peace

# 10
Като прочетох "симптомите" се върнах 4-5 м. назад, когато имахме ужасни колики. Гери ревеше от глад, но отказваше да суче и пиеше само вода и копър. Ядеше АМ само заспала и така докато не стана на 3 м. и коликите свършиха.

# 11
  • на село
  • Мнения: 1 028
Предполагам че е стачка. Няма страшно! Минава за няколко дни. При нас толкова често се  е случвало, че вече въобще не ми прави впечатление. Аз прилагам трика със заспиването - когато и се приспи и започне да се унася, бутам гърдата и така си засуква.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Мамчета много ви благодаря за отговорите
Мисля че пак ни подхвана кризата на растежа. До вчера се наяждаше от едната гърда, а днес редуваме защото не му стига. Дано бързо отмине, ако не, пак ще ви питам какво да правя.

Общи условия

Активация на акаунт