Изсветляване/избелване на плат деним

  • 2 815
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 164
Момичета, знам че преди време се обсъждаше подобно нещо, но не ми се рови Embarassed имам дънкова пола от време онО, необличана,понеже още тогава не ми хареса като цвят, а и все още.......много тъмно синя е и ми се иска да й променя поне малко цвета.....ако някой има идеи, моля.

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Идея, превърната в реалност от моите тийн години...

Накиснах я, но и 1-2ч. не спрях да я вадя и слагам обратно в легена пълен с белина. Да, точно така - белина. Стана почти бял денима.
Обаче съм яко покапала в кухнята и после като стана всичко на едни бели петна и точки... как не бе уби майка не знам. ooooh!

# 2
  • Мнения: 5 313
С белина ще стане. Peace

# 3
  • Мнения: 3 164
Шани, и аз за белина се замислих, а ти имаш ли спомен дали разтвора е бил по-слаб или по-силен Thinking а бяла категорично не искам Crossing Arms може да е шарена Grinning

# 4
  • Мнения: 1 666
Ако искаш да е шарена не я накисвай в разтвор на белина, а просто я напръскай на сухо с белината.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, и аз за белина се замислих, а ти имаш ли спомен дали разтвора е бил по-слаб или по-силен Thinking а бяла категорично не искам Crossing Arms може да е шарена Grinning

...ми нямам кой знае какъв спомен, че то преди 100-200г. си бях тийн  Blush,  ама като че ли не беше слаб р-ра?!  newsm78

Но ти можеш да посъкратиш времето за престой на дрехата в белината и ето ти не чак бял деним.

# 6
  • Мнения: 328
Пълниш една спринцовка с белина и си правиш шарки,каквито ти харесват.След това я изпираш цялата.Става супер.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 23 554
Пълниш една спринцовка с белина и си правиш шарки,каквито ти харесват.След това я изпираш цялата.Става супер.
Или пък преди да я накиснеш в легена с белина завържи стегнато (ама много стегнато) с връв няколко възелчета. Хващаш плата, събираш колкото искаш да е голям ефекта и връзваш стегнато.

# 8
  • Мнения: 3 164
Момичета, благодаря ви  bouquet  аз по принцип се чудя дали цялата да я избелвам или само на някои места newsm78

имаше преди и някакви идеи за търкане с камък или newsm78

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 23 554
Ако тръкаш с камък (или пила за крака) се разрошва самия плат. Създава се ефект на стар плат. Ако това ти е целта - действай bowuu

Общи условия

Активация на акаунт