Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 19 юли 2006, 12:23 ч.

ВИДИН-4

• 17 773
  • 288
  •   1
Отговори
Хайде на новата тема Wink

Да ни е 4естита Laughing

# 1
  • София
Йоанке ти нещо да не си ми сърдита,писах ти на лични?Ще идвам във Видин утре и искам да се видим,ама да не си ми сърдите нещо Rolling Eyes.

# 2
Не съм ти сърдита,не съм се засядала на компа-щот нямам много време Confused
Оф,а как ще се свържема-щот в момента съм без телефон Confused
ако искаш драсни на ли4ни кога тръгваш за на сам и до кога ще си тук Wink-става ли newsm78

# 3
Така,казвам ви на вси4ки:

КАРЧЕВА СИ ИДВА УТРЕ!

п.п.Да не кажете,4е пак не съм ви казала PeaceАко искате да се видим с нея-казвайте,да не стане после така па ина4е.

# 4
Аз ще мога да излезна чак събота сутрин. Всеки ден до обяд се преселвам при нашите и уча за дипломната, но в събота мисля да дам малко почивка на бабата, та, ако искате можем да си направим една срещичка на кафето на Ичо към 10.30-11.00ч. Wink

# 5
Аз ще мога да излезна чак събота сутрин. Всеки ден до обяд се преселвам при нашите и уча за дипломната, но в събота мисля да дам малко почивка на бабата, та, ако искате можем да си направим една срещичка на кафето на Ичо към 10.30-11.00ч. Wink

Ок,аз ще се 4уя с нея утре ве4ер и ако още е тук до събота-предполагам,4е няма да има проблем Wink

# 6
  • София
Ще се радвам да се запозная и с други съфорумки от Видин и без тва ми е скучничко там,та сега се надявам да заформя нови приятелства. HugЙоанке да не ме забраиш #Cussing out.

# 7
Ще се радвам да се запозная и с други съфорумки от Видин и без тва ми е скучничко там,та сега се надявам да заформя нови приятелства. HugЙоанке да не ме забраиш #Cussing out.

Интересно,ти що още не си тръгнала newsm78Що ли си мисля,4е няма да е тая ве4ер Twisted Evil

# 8
Ще се радвам да се запозная и с други съфорумки от Видин и без тва ми е скучничко там,
newsm10
И аз така - като си дойда само у нас си седя, че ми в тъпо да ходя някъде , никой не познавам вече и мен не ме познават и няма с кой.Моите съученици почти ги няма там , а пък и не поддържаме много връзка с тях.
Като дойдем есента и аз ще кажа кога е.А ако някоя идва в София и има време за кафе  да пише на лични да и дам телефона ми.
Ох, искам да раждам вечееееееее

# 9
fiona, малко ти е останало, така, че скоро и ти ще гушкаш сладко бебе  bouquet
Аз по- принцип последния 1м.и 1/2 пътувах всяка седмица до София, но отивах в МЕИ, свършвах си работата там и се връщах обратно към автогарата, то пък и много не познавам София, ама все можехме да се видим. Така или иначе ще си идваш насам, та на познат Видински терен ще пием кафе Grinning

# 10
Здравейте на всички  bouquet
Съпругът ми е от Видин и ще ходим там за седмица- две през август. Та имам питане към вас- как стои въпросът с детските кухни в града? Когато ходя във Варна при майка ми, там си купувам в петък купони за следващата седмица и малчо се храни на детска кухня без проблем. Дали това е вариант и за Видин???
Благодаря ви предварително за всяка информация!!! Hug

# 11
Ние след малко излизаме с Марти и ще бъдем на кафето на Ичо на центъра. Който иска и може, да заповяда bowuu

# 12
Ан4о,купоните се купуват ден за ден WinkПоне така е в тази кухня на Куклите Laughing

Иренка,искаш ли да ти дам номера да звъннеш на Деси/кар4ева/.Аз до обяд имам работа и няма да мога да изляза Rolling Eyes

# 13
Ан4о,купоните се купуват ден за ден WinkПоне така е в тази кухня на Куклите Laughing

Много ти благодаря  bouquet А къде точно се намира тази кухня и от колко до колко работи?

# 14

Много ти благодаря  bouquet А къде точно се намира тази кухня и от колко до колко работи?

Ами,намира се на кръстовището на Къщата с Куклите,до някогашния бар Мелодия.За времето-ако не се лъжа от 10 до 12:30-1:00 мисля,4е са Wink

Сега да ви се похваля-до сега бях да  ме сплитат и сега съм със плитки на главата,ама не цялата коса Wink

# 15
Добър ве4ер Mr. Green
Ние туку що се прибираме Winkслед като се видях с Кар4ева,оставих Люби при майка ми,а аз ходих на бири4ка при мъжо и после отидох да си прибера диването към 8,та си постояхме до сега на люлките Wink
До като 4аках Кар4ева,ме разпозна и Синевата-Нина Joyте са тук още 1-2 седмици,та и обещах да се 4уя с нея за среща,защото днес бързаше да се прибере.

От срещата с Кар4ева останах с много добри 4увства LaughingТя си е абсолютно същата майтап4ийка,каквато е и във форума.Малко ми стана неудобно,защото моят само налиташе на Мишо на бой,та моля да ме извини Rolling EyesАма моят си е такъв дивак и побойник по-принцип.

Иренка,тя ще е тук най-вероятно до понеделник-вторник.

Моми4ета искам да ви помоля за нещо PraynigМъжът ми сега ми каза,4е има един колега на които му се родило скоро беб4е.Но са много зле от всякъде.Та одеве докато бях при него,си говорехме за тях с шефа му и още един техен колега.Искате ли да им съберем малко дрешки за новородено иевентуално,ако имате останала някаква козметика ще им бъде от полза.за всеки слу4ай,мъжа ми каза на колегата си да пита таткото от какво то4но имат нужда,защото той много рядко се заси4а с него.Шефът им каза,4е винаги когато има нужда от пари му е давал и занапред ще бъде така.
Та това е за сега,само казвайте искате ли да им помогнем Hug

# 16
  • видин
Ioana, писах ти на лични.

# 17
Ioana, писах ти на лични.

И аз така Wink
Ти къде се загуби Hug

п.п.Кой да търся на тези телефони Embarassed

# 18
Преди малко се видях с Мария_ра,която ми донесе някой неща за бебенцето WinkЗа което и Благодаря Hug

п.п.Нейната бебка е много сладко 4ове4е Grinning

# 19
Йоана много ти благодаря  bouquet
И честита прическа Wink

# 20
  • видин
и ние благодарим за комплимента

# 21
Брей, нова тема... браво.
Йоана, кога ще излезем на кафе, вече ми писна да си стоя вкъщи Sad

# 22
С бебешки дрешки мога да помогна, имам останали от Марти. Какво е детенцето, защото имам някои розови на цвят, но пък то в случая е важно да е облечено.
Йо, аз утре към 9ч. най- късно ще бъда при нашите за предпоследната порция учене, та, когато се събудите мини покрай мен да ти ги дам. Знам, че ставате късно сутринта и не искам да ви събудя аз. До към 13.00ч. предполагам, че ще съм там.

# 23
Привет Laughing
Бебето е мом4енце Wink
Иренка-след малко ще те навестя Joy
Пебле,ами знам ли newsm78Тая седмица няма да съм много свободна,защото мъжа ми ще по4ива и ще се възползваме през деня да мръднем на някъде-  grinning039

# 24
  • Видин
Ехоооооо, аз съм си тук вече.
Някой плакал ли е за мен  Laughing!

Честито на Диди за малкия момък. Пожелавам и най-вече да е здраво и кротко бебе, с другото съм сигурна че ще се справи.
Дидиии, нищо не казваш, как е да си мама? Няма много време за компютър сега, а  Laughing?

Здравейте на всички  bouquet
Съпругът ми е от Видин и ще ходим там за седмица- две през август. Та имам питане към вас- как стои въпросът с детските кухни в града? Когато ходя във Варна при майка ми, там си купувам в петък купони за следващата седмица и малчо се храни на детска кухня без проблем. Дали това е вариант и за Видин???
Благодаря ви предварително за всяка информация!!! Hug

Анко, зависи в кой район живееш. В града кухнята е една, но има 4 пункта. Единия е в Калето, някъде в Г. Бенковски май, ама незнам къде е точно, вторият до Куклите, третия до 2-ро Основно У-ще и четвъртия до бившият ресторант Шверин. На всеки пункт дават в различен ден купоните, но до "Шверин", където всъшност е кухнята - майка, продават всеки ден. Храната се дава между 11.00-12,30 часа.

# 25
Аз плаках Mr. Green
Добре дошли Hug
кажи как прекарахте,как е снахата?
Да я нацелуваш от мен Wink

# 26
Ооо, Зори, хайде, крайно време беше да се появиш Grinning А на теб беше ли ти мъчно за нас Crossing Arms
Разказвай как изкарахте на морето, сигурна съм, че Евка е останала много доволна bowuu. Покажи  снимки да изплакнем очи Wink
Момичета, стискайте палци и на ръцете и на краката Joy, че утре е тежък и много важен ден за мен. Защитата ми започва от 10ч. и се надявам, че за 2-3ч. ще свърши, иначе майка ми и баща ми, които ще ме придружават, ще ги намеря припаднали пред залата. Утре ще се включа с резултата, който много се надявам да е задоволителен bowuu

# 27
  • Видин
Ооо, че и плаках даже   Sob .

Рени, стискам ти всички видове палци дето са покрай мен. Връщаш ме доста години назад и си представям какво ти е. Спокойствие! Сигурна съм, че ще черпиш  Wink!

Изкарахме си страхотно, без съмнение. Имахме даже една малка форумска среща с мами от отчетната ни тема, дето сме се виждали вече и по други пътувания. Ева не излезе от водата и се чудех накрая дали няма да и поникнат водорасли от краката  Laughing. Случихме на страхотно време, не сме пропускали нито един ден без плаж. Е, плажувахме под чадъра, когато можех да я забаламосам да стои под него, но слава богу инциденти с разболявания и препичания от слънцето не сме имали. Градът беше просто препълнен с деца и Евката хич не е скучала. Стана приятелка и с няколко певици от кръчмите дето сядахме вечер  Laughing, ще я видите на снимките. Снимки ще кача утре по някое време, че имам още да се разправям с разопаковане на багаж, пране и гладене  Crazy.
Хайде тези дни да се видим за кафе под някоя дебела сянка в градината или дето измислим другаде, че ми е домъчняло за вас. Рени като се прибере вече с дипломата под мишница, да го полеем със студена минерална вода или кола, а? Какво ще кажете?

# 28
Мале момичета такова безсъние ме е обзело, че два часа се въртях в леглото като шашава и не можах да заспя. Накрая се отказах, защото ме хванаха бесните и те ме на, по никое време на компютъра Joy В 4.00ч. тръгваме за София и не ми се мисли онези членове на изпитна комисия как ще ги гледам.
Зори, щом е за кафенце и количка, нямаш проблеми, а, ако може и децата да си играят без да се сещат за нас, най- ще е добре Hug Хайде, ще се разберем и ще се видим Hug

# 29
Добро утро Mr. Green
Аз сега се излюпвам,а дреб4о още спинка Wink
Иренка,стискам палци душа HugСигурна съм,4е ще успееш Wink
Зори,4акам снимки Flutter

# 30
Честито бебче София на Фиона.   bouquet  Hug

# 31
  • Видин
Айде на снимкитееее, пресни и топли  Laughing. Не успях да кача всичко, защото сме направили над 400 снимки, но и тези стават за сега :
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=51389

След 2-3 дни ще заключа албумчето и няма да се виждат вече, да не се чуди някой защо не се отваря по-късно, но не искам разни сульовци  и пульовци да разглеждат  Crossing Arms.

Честита дъщеричка на Фиона, да им е жива и здрава   bouquet!

# 32
Имаме си ново женско попълнение Hug Честита дъщеричка на Фиона, да им е жива и здрава и много много добричка  bouquet
И така, вече съм дипломиран инженер Hug Дойде му края на това учене и съм много щастлива от този факт Joy От вчера сутринта от 7.30ч. не съм мигнала и вече съм като застреляна и убита от път, едвам гледам и сега чакам Марти да заспи, което се надявам да стане в близките минути и моментално си лягам.
Зори, разгледах всичките снимки. Много са хубави, а и изплакнах очички. Личи, че Евка много се е забавлявала.
От мен чао засега, защото започнах да бъркам буквите много Mr. Green

# 33
  • Видин
Рени, моите поздравления   bouquet !

# 34
ЧЕСТИТА ДЪЩЕРИЧКА НА ФИОНА   bouquet

Иренка,Честито ти8 дипломиране Hug

Зори и другия път като показваш снимки с вкусотийки,ги заклю4и PeaceЧе моя мъж снощи едвам се нагледа и едвам си стърпя лигите Mr. GreenДругия път като пуснеш пак такива снимки,да знайш,4е съм го пратила у вас на ве4еря,при това и с десерт hahaha

А между другото донесе ли ми миди4ки,а и ми беше казала нещо,4е ще ми носиш дето цяло да ме пощипва по задника Mr. Green

Ние сега се връщаме от ваксина,4е бяхме пропуснали една.В4ера даже постригахме Люби,щото като видя бяща си 4е взима машинката той застана мирно до него,та го постригахме.За първи път не е ревал и пищял,като се има в предвид,4е цялата глава му минахме с машинката.Та от в4ера Орлин му е ли4ен фризиор Joy Mr. Green

# 35
  • някъде
ЧЕСТИТО БЕБЧЕ НА МАМА ФИОНА- ДА И Е ЖИВА И ЗДРАВА МАЛКАТА КУКЛА И МНОГО ДА СЛУША МАМА И ТАТИ!!!  bouquet Hug  bouquet
ЧЕСТИТА ДИПЛОМА НА РЕНИ!!!  bouquet
Аз нямам време да седя пред компютъра  Tired , но поне вече излизаме на разходка с дребосъчко и на него засега му харесва да го возят в количката! Да са ни живи и здрави бабите, че незнам как бих се справила без тях! Вече ни почват и коликите и направо  ooooh! - няма спане вече за мен... Tired
хайде че стана време за хранене- някой път пак ще намина... Crazy

# 36
Не е лошо.по-4есто да наминаваш от тук Hug
Да цункаш юнака от мен и Praynig дано скоро те засе4а по улиците с него Flutter

# 37
Летен вирус ли е, от храна ли е, незнам, а и лекарката не знае, но от вчера Марти е с разстройство Sad Днес ходихме на лекар и ни изписа някакви прахчета и едно хапче за днес и минахме на диета, но Марти, така или иначе отказва да яде изобщо. Почти насила днес е изяла общо 3 бисквитки, 1 банан и половина и малко солетки, хубавото е, че не отказва да пие вода. Надявам се утре вече да има подобрение Praynig

# 38
Летен вирус ли е, от храна ли е, незнам, а и лекарката не знае, но от вчера Марти е с разстройство Sad Днес ходихме на лекар и ни изписа някакви прахчета и едно хапче за днес и минахме на диета, но Марти, така или иначе отказва да яде изобщо. Почти насила днес е изяла общо 3 бисквитки, 1 банан и половина и малко солетки, хубавото е, че не отказва да пие вода. Надявам се утре вече да има подобрение Praynig

Рени,дано Марти бързо се оправи Hug

# 39
  • Видин
Рени, на братовчедка ми дъщеричката ( 2г.) беше 3-4 дни с разтройство и повръщане даже. Вирус е и най-гадното е, че има доста болни дечица в момента, които се разхаждат в градината и биват извеждани и събирани с други деца  #Cussing out.
Ейй, не мога да престана да се удивлявам на човешката безотговорност и непукизъм  Thinking.

Стискам палци на Марти бързо  да се пребори  Praynig.

# 40
Здравейте!Аз съм вече мама!Благодаря за пожеланията!Днес съм много развълнувана, защото довечера към 6-7 ще ни изписват.Сега нахраних бебка и спи.Много се радвам, защото сега ми потече хубаво кърма и имаше за цяло хранене(аз сецедя, че зърната са ми малко плоски и така и е по лесно)но тя милата заспа и не изяде всичко- остана и малко.
Сложила съм снимки в албумчето ни в юлската темичка.

# 41
Фион4е,я кажи как е да си мама Flutter
ей ама вси4ки се затрихте напоследък,никакви ви няма Twisted Evilние 4акаме дреб4о да се събуди и отиваме при Мая75 на събор Joy

# 42
Значи е летен вирус  Sad, а аз все пак реших, че е от храната и жегата и днес си излезнахме спокойно Embarassed Няма никакви други симптоми, дано и не се появат. Добре, че тези 2 дена ще ходи при баба си, а те двете много се разхождат в градинката, та няма да я събирам с деца. Зори имаш ли представа колко време е "карантината" и кога мога спокойно да я събирам с дечица Thinking
Да ви се оплача Close Днес за малко не набих едно момиченце, може би 5-6 клас да е, ако не и по-голямо. Бяхме на бебешката каравана и, както Марти си седеше в колата се качват 2 момичета на покрива и едното решава, че както е отгоре, трябва и волана да върти, който пък държи Марти. И тъй като тя не искаше да пусне волана,онова момиче като я удари по ръката Shocked, ама едно звучно и Марти като ревна, леле превъртя ми шайбата. Развиках му се, включително замахвах и я питах иска ли и аз да я ударя, ей така без нищо и от къде на къде ще ми бие детето Embarassed, ми говорим за дете, което много добре разбира нещата. Много се ядосах, взех си детето и си тръгнахме.

# 43
Да ви се оплача Close Днес за малко не набих едно момиченце, може би 5-6 клас да е, ако не и по-голямо. Бяхме на бебешката каравана и, както Марти си седеше в колата се качват 2 момичета на покрива и едното решава, че както е отгоре, трябва и волана да върти, който пък държи Марти. И тъй като тя не искаше да пусне волана,онова момиче като я удари по ръката Shocked, ама едно звучно и Марти като ревна, леле превъртя ми шайбата. Развиках му се, включително замахвах и я питах иска ли и аз да я ударя, ей така без нищо и от къде на къде ще ми бие детето Embarassed, ми говорим за дете, което много добре разбира нещата. Много се ядосах, взех си детето и си тръгнахме.

И аз трудно се сдържам в такива ситуации EmbarassedНо стискам зъби и се изнасям бързо,4е каквато съм устата.... ooooh!Макър,4е тук редовно едно комшийка от средния вход на няколко пъти пошляпна Люби,та ми идеше като зина да не могат да ми затворят устата Sickама се стърпяк.Ама в края на крайщата,аз до сега още не съм и удряла детето-дори и когато бута Люби наро4но та да падне #Cussing out

# 44
Коя е тази, бе Йо Shocked. Има ли такива и защо трябва да търпиш това положение ooooh!

# 45
Коя е тази, бе Йо Shocked. Има ли такива и защо трябва да търпиш това положение ooooh!

Наташка,на Мартин4о майка му #Cussing out

# 46
  • Видин
Рени, може и да не е вирус, защото малката на братовчедка ми е имала и Т един ден, нейното със сигурност е вирус. Идеята ми беше да се пазите, защото те едва не стигнаха до болница, поради обезводняване  Sad.
марти щом е само с разтройство, най-вероятно ще да е нещо хранително, аз затома съм и спряла на Ева всякакви кремчета с прясно мляко и изделия с яйца. Внимавайте всички в тези жеги.
Вчера купих едно прясно мляко (правя си го с нес кафе) и вечерта вече се беше вкиснало, а срока му изтича в понеделник и е държано в хладилник  #Crazy.
Случката която описваш ми е много позната, чудя се майката на това дете къде е блеяла в момента  Close?

# 47
Хахахаха,а аз се 4удя кой е скрития гост дето шпионира в теми4ката ни Mr. Greenи тъкмо мислех да те приканя да драснеш някой ред,а не само да клюкариш Hug

# 48
  • Видин
ейЙЙЙ  у секо гърне мерудия си братче  Laughing Laughing Laughing.

дъра-бъра, дъра-бъра, като черна станция си значи  hahaha.

# 49
Зори, точно от това ме беше страх вчера, от обезводняване и затова не чаках повече и ходихме на лекар. Тя ни каза, че има летен вирус, като признаците са повръщане, разстройство и температура. При някои са и трите симптома, при други два, различно протича, но в повечето случаи вкарвали децата в отделението на системи, та аз, затова бях на тръни да не вдигне температура и все още съм де Rolling Eyes Ние се спряхме на варианта от храна, тъй като онзи ден бяхме на рожден ден и Боби даде 2-3 парчета от тортата, която беше купешка, а му казах изрично, че не искам детето да яде такива неща, още повече купешка торта #Cussing out Та затова решихме, че е от тортата, макар и малко да е яла,ама знае ли човек, винаги си има едно на ум. Днес е акала само сутринта, едно такова Crazy и до момента няма друго включване, надявам се, че върви на оправяне Praynig
Йо, тази Наташка със злоба ли го е удряла Thinking Не мога да повярвам, че така реагира спрямо Люби #Crazy

# 50
ейЙЙЙ  у секо гърне мерудия си братче  Laughing Laughing Laughing.

дъра-бъра, дъра-бъра, като черна станция си значи  hahaha.

Хахаха епа да не си сама hahaha Hug

Йо, тази Наташка със злоба ли го е удряла Thinking Не мога да повярвам, че така реагира спрямо Люби #Crazy

Абе не със злоба,ама като го пошляпне през ръцете и то се 4ува едно пляссс #Cussing outвсе пак на никой не му е приятно да му пошляпват,бият околните детето Peace

Ние в4ера бяхме на събор,ама уж трябваше да спим там Twisted EvilАма само уж,щот Люби го приспивах 1 4ас като той ту ревеше ту мрънкаше,ту викаше Люби-люби-Люби и накрая в 12 без нещо си се прибрахме,щот се видя,4е няма заспиване.а днес пък съм се отдала на готвене Winkта мъжо ме похвали с манджата,ама дали ще ме похвали и с банановото руло-съмнявам се CryНещо не ми харесва,ама като се има в предвид 4е ми е за първи път да правя руло-простено ми е LaughingСамо дето мислехме да го занесем дове4ера на сбирката за ма4а за десерт,ама май няма да го носим Embarassed

# 51
  • някъде
Привет и от мен!  Hug Аз чакам малкото съкровище да се събуди за да папка и бързо да ви драсна някой ред!
Ох, с това кърмене и цедене няма време за нищо, но какво да се прави- няма начин!
Кои от вас са кърмили- колко време, по колко сте изцеждали, кога се премахва и второто нощно кърмене? Ние едното нощно кърмене засега сме го премахнали, но като започне да мрънка през нощта направо се побърквам- давам му водичка, но той не се лъже толкова лесно.
Аз ви занимавам с моите си неща, макар че вашите дечица са доста по-големички и не ви е до кърмене и разните му там неща, които ме интересуват, но ако все пак някой иска нека пише по темата.... Peace
Ох, това детенце когато трябва да става като че ли напук спинка така сладко, а когато се моля да спи то не иска! Crazy А докато сменяме памперса каква борба става, защото вече е освирепял от глад.... Joy
Ще пусна и снимки, но трябва да се оправи формата и затова като татито има време ще ни ги нагласи... Peace
Хайде засега толкова- целувки от мен и бебчо! Hug

# 52
  • Видин
Диди, отиваш във форума за Кърмене, отваряш закованата тема Библиотека и четеш до припадък всички статии. Това е трябвало да го направиш докато Алекс беше още в корема , ама айде  Naughty.  И защо трябва да му махаш ти нощните хранения, та той няма и месец даже? Ааааааа, ще дойда аз при теб да ти махна обяда и вечерята, а  Crossing Arms?
Ако държиш да кърмиш (което ти препоръчвам) бягай в Кърмаческия и чети всяка свободна минута. И си избий приказките на акушерките от болницата от главата за кърмене на три часа, без нощно кърмене, доизцеждане след кърмене и тем подобни, ЗАЩОТО ТОВА НЕ Е ВЯРНО. След кърмене трябва да се цедиш само първите дни докато отпушиш каналите ИЛИ ако кърмата ти е малко и целиш да я стимулираш. А кърмата ти няма да намалее, АКО КЪРМИШ НА ПОИСКВАНЕ - ТОЕСТ НЕ НА ТРИ ЧАСА, АМИ ВСЕКИ ПЪТ КОГАТО БЕБЕТО ТИ ПОДСКАЖЕ ЧЕ Е ГЛАДНО. Така няма да ти "мрънка" както ти пишеш, ами ще се нацока и ще заспи.

Спирам с лекциите до тук  Wink Само ще ти кажа, че Евка е кърмена до 2г. и 1м., когато ТЯ сама се отби, не е болудувала НИКОГА ( с изключение на рубеолата и една  инфекция на Сандански). Никога не съм се цедила, никога не съм отказвала насила от нощни кърмения, никога не ми е намалявала кърмата, защото съм кърмила без режим, а когато тя е искала и по колкото тя е искала да суче.

Ако все пак ти трябва моята помощ или искаш нещо да попиташ - знаеш как да ме намериш, но прочети Библиотеката в Кърмене - много неща ще ти станат ясни.

# 53
Диди,Зори ти е казала доста неща относно кърменето.А и ако имаш въпроси,се отправяй към нея WinkАз не мога да помогна в това отношение,щот съм кърмила само 1 месец Rolling EyesА за храненията,не го насилвай,той сам ще си покаже кога не иска и т.н.

аз туку що се прибирам от сбирка WinkМалкия е бил с майка ми и после са дошли да се приспиват.Та и двамката се бяха приспали и аз си по4уквах 15 мин докато баби4а се сабуди Mr. Green

# 54
Диди, отиваш във форума за Кърмене, отваряш закованата тема Библиотека и четеш до припадък всички статии. Това е трябвало да я е искала и по колкото тя е искала да суче.
...
Ако все пак ти трябва моята помощ или искаш нещо да попиташ - знаеш как да ме намериш, но прочети Библиотеката в Кърмене - много неща ще ти станат ясни.
Аз изчетох всичко , но сега "чавка ми е изпила мозъка" май.
Само да те попитам ако бебка ми спи повече от 3 часа  СЛЕД КРАЯ на кърменето през деня  това проблем ли?
Иначе аз започнах да кърмя "наистина" без  изк. зърна и др. а в началото зърната ми бяха едни никакви и се цядях и и давах.Но ми е много поспалива милата, само дръпне малко, колкото да залъже глада и почва да дреме.

# 55
  • Видин
Фиона, абсолютно нормално е бебе на 6 дни да суче за по минутка-две и да заспива. вероятно има жълтеница още (макар и да изчезва вече), която допълнително ги унася. Те са още слабички, мънички и бързо се уморяват, то сукането не  е лесна работа  Grinning. Тези на изкуствено хранене и те дремят и заспиват след 2-3 дръпвания, но там е по-лесно да се види колко е изяло и буташ биберона, докато не се опразни шишето  Simple Smile. Ти пък пощипвай петички, изправяй за оригване, сменяй позата и се опитвай да я събудиш докато не се напапа добре. Само за ориентир ще ви кажа, че едно новородено бебе има нужда от между 8-12 кърмения В ДЕНОНОЩИЕ! Бъдете сигурни, че това няма да е вечно, още в края на първият месец като заякнат достатъчно ще изсукват по повече и сами ще започнат да пропускат хранения и да увеличават интервалите между тях.
Сега, конкретно във вашият случай бих те посъветвала да не я оставяш повече от 3 часа без да яде. Прави всичко възможно да я държиш будна докато суче, ще видиш след още някоя и друга седмица как ще започне да дърпа  Grinning. И не се лъжи да цедиш и да даваш с биберон за по-лесно, защото ще се отбие за нула време. Зърната не ги мисли - бебето ще ги оформи самО със сукане. Даже жени със плоски или вдлъбнати зърна кърмят успешно, защото бебето трябва да захапе и голяма част от ареолата, а не да смуче само зърното. То общо взето не играе никаква роля.

Хайде момичета, пожелавам ви успешно и приятно кърмене, а ако имате проблеми или въпроси, аз съм на среща. Пък и цял кърмачески форум  Laughing.
Завиждам ви благородно, това беше едно от най-приятните ми "задължения" около Евката  Hug.

# 56
Фиона, абсолютно нормално е бебе на 6 дни да суче за по минутка-две и да заспива. вероятно има жълтеница още (макар и да
.....
Хайде момичета, пожелавам ви успешно и приятно кърмене, а ако имате проблеми или въпроси, аз съм на среща. Пък и цял кърмачески форум  Laughing.
Благодаря!

# 57
  • някъде
Ох, Зори- че съм за бой- права си, но да ти кажа чела съм доста неща в библиотеката на кърмаческия и разни други книги, но едно е на теория, а друго на практика! Tired
Ние от няколко дни като се напапкаме и се започва едно ритане с крачета и превиване и след това хълцане, защото не иска да се уригва на каквито и пози да го слагам, и за капак започва и да реве. Давам му няколко пъти водичка, после биба, после пак водичка и така докато заспи. Понякога като се унесе  изведнъж се събужда с вик.
А колкото до цеденето- не мога да не се изцедя, защото ще ми се пръсне гърдата, от която не е ял. Пък и сега няколко дни ще давам само едната, защото другата ми е разранена.
Фионче, и моят бебок в началото само спеше и не се събуждаше даже за ядене, ама ела ни виж сега- повечето пъти е като швейцарски часовник.

# 58
Ох, Зори- че съм за бой- права си, но да ти кажа чела съм доста неща в библиотеката на кърмаческия и разни други книги, но едно е на теория, а друго на практика! Tired
newsm10 Наистина е така аз изчетох всичко тук и за кърмене , че чак за годинка като стане за морето Mr. Green, д-р Спок цялата я изядох , и още 2 книги за бебто и редовно си купувах 3-4 списания- моето бебе , 9 месеца и т.н. - но сега е много по-различно , защото започваш да се чудиш , а дали е точно така, дали е правилно .
Една жена ми каза да гледам бебто - то ще ме научи.Важно е да сме спокойни, не сме първите отглеждащи бебета и всичко , което ни се случва е нормално, защото се случва при всички.
Спокойно, за да е спокойно бебето!

# 59
  • Видин
Една жена ми каза да гледам бебто - то ще ме научи.

Ето това е истината !!!

Всяко бебе е различно и в нито една книга не е описано поведението на точно твоето бебе.
Кърменето е много специфична материя и не търсете информация за него в Спок или обикновените бебешки списания, защото там всичко е само теория, и в повечето случаи не вярна. Спок не е имал нито деца, нито пък е кърмил някога  Laughing.
За кърменето - само в кърмаческия форум или кърмеща мама. Говоря от собствен опит - по-ценна информация от дълго кърмили майки не съм намирала и чела никъде другаде. По мое време Кърмаческия форум още не беше така разработен и аз съм чела руските Кърмачески форуми и от тях съм се учила. Мдаа, това си е цяла наука, колкото и смешно да му се вижда на някой от страни.
Но вие мацки имате събран опита на много успешно кърмили мами и на вас ви остава само да се възползвате от него.
  bouquet

# 60
  • Видин
А колкото до цеденето- не мога да не се изцедя, защото ще ми се пръсне гърдата, от която не е ял. Пък и сега няколко дни ще давам само едната, защото другата ми е разранена.

Цеди само МЕЖДУ кърменията и то колкото да намалиш напрежението в гърдата, без да цедиш до край. колкото повече цедиш, толкова повече стимулираш гърдата и се образува повече мляко.
колкото до разранената гърда - основно правило е да НЕ миеш гърдите преди или след кърмене. Ежедневният душ е достатъчен и не вярвай на слухове за млечници или инфекции, които можеш да предизвикаш ако не миеш. Сапуна е изключен, миеш само с чиста вода.
Разранената гърда я оставяй на проветрение  Laughing, даже ако си сама си се разхождай гола на воля. зърната трябва хубаво да изсъхнат на въздух след кърмене или къпане и чак тогава прибираш в сутиена или там каквото носиш. Даже можеш да изцедиш 1-2 капчици кърма и с нея да намажеш зърното и така да оставиш да изсъхне.

# 61
Ехо,къде сте бре хорааа newsm78

# 62
колкото до разранената гърда - основно правило е да НЕ миеш гърдите преди или след кърмене. Ежедневният душ е достатъчен и не вярвай на слухове за млечници или инфекции, които можеш да предизвикаш ако не миеш. Сапуна е изключен, миеш само с чиста вода.
Разранената гърда я оставяй на проветрение  Laughing, даже ако си сама си се разхождай гола на воля. зърната трябва хубаво да изсъхнат на въздух след кърмене или къпане и чак тогава прибираш в сутиена или там каквото носиш. Даже можеш да изцедиш 1-2 капчици кърма и с нея да намажеш зърното и така да оставиш да изсъхне.
newsm10 От първото "кърмене "имах огромна раничка от моята щерка и в болницата само 1-2 пъти се намазах с Гермастана, после по този начин ми се оправи.Аз и сега така правя профилактично.
И аз спрях да се цедя.Може малко на ръка сутрин в преди душа-тогава обикновено много са ми твърди и то  тази , която е за следващото хранене, че аз ги редувам.Е по някога забравям коя съм давала и пада едно чудене , ако и двете са еднакви на пипане Laughing

# 63
  • някъде
Зори така няма ли да намалее кърмата- ако не се цедя достатъчно за да стимулирам произвеждането на още кърма? newsm78 Страх ме е че засега ако му стига, то като порасне още малко и няма да му е достатъчно!  Tired
Иначе вече не се цедя като луда, ами след кърмене изцеждам по малко и от двете или пък ако едната е по-твърда я поизцеждам повечко... Колкото до сапуна- не съм го използвала никога- само с малко водичка поизплаквам и после кърмя, но напоследък даже и вода не ползвам!
Фионче и аз редувам гърдите! Все се чудя дали му стига, но след като се буди на третия час, а н епо-рано значи би трябвало да му стига, пък и някога повръща малко след ядене!

# 64
  • Видин
Зори така няма ли да намалее кърмата- ако не се цедя достатъчно за да стимулирам произвеждането на още кърма? newsm78 Страх ме е че засега ако му стига, то като порасне още малко и няма да му е достатъчно!  Tired

Достатъчно  еда даваш на бебето да суче, когато то реши, без да налагаш режими на някакви си измислени часове и без да го оставяш повече от 3 часа без кърмене през порвите 1-2 месец. Природата е измислила сама как да става увеличаването на кърмата, когато това е необходимо. Обикновено към 3-4 седмица и около 3 месец има така наречената криза на разтежа. това е период, в който бебетата почти непрекъснато искат да сучат и могат да откарат и цял ден на гърдата. Обикновено това е за около 3-4 дни и после всичко си продължава по старому. чрез това често сукане, те сами си "изработват" по-големите дажби от които имат нужда  Wink. Периодите които съм ти цитирала са относителни, разбира се всяко дете си има свой собствен ритъм.

прочети това :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13444
и това :
http://www.biberonbg.com/info/cedene_gyrdi.htm

# 65
  • някъде
Рени, майка ти в социалното ли работи? /искам да попитам нещо/
Зори    bouquet ако имам въпроси ще питам макар и да ставам досадна вече Hug

# 66
  • Видин
Диди, никак не си досадна - питай  Grinning.

Кога ще видим юнака, къде го разхождаш?

# 67
  • някъде
Диди, никак не си досадна - питай  Grinning.

Кога ще видим юнака, къде го разхождаш?
Там където ходите и вие- в градската градина! Hug На няколко пъти ви виждам със снаха ти, но ми е неудобно да ида при вас! Embarassed Вие седите на кафето на театъра и аз минавам от там като ходим на разходка и зяпам ли, зяпам, ама няма кой да ме види... Tired

# 68
  • Видин
Ееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее!!!!!!!!!!!
Ще ядеш бой!
Другият път искам да ме потупаш по гърба ако не те видя, чу ли  Laughing!
Ама непременно да се обадиш  Hug.

# 69
  • някъде
Ееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее!!!!!!!!!!!
Ще ядеш бой!
Другият път искам да ме потупаш по гърба ако не те видя, чу ли  Laughing!
Ама непременно да се обадиш  Hug.
OK  smile3521

# 70
Диди, майка ми работи в тази сграда до мястото, където беше стария М-тел, след капията, май че се казваше " Социялни помощи към заетост" ( нещо такова беше newsm78). Ако мога да ти помогна, насреща съм Hug
Йо, излекувахте ли се вече? Температурата е много упорита, но се надявам вече Орлин да се е оправил.

# 71
  • някъде
Рени, значи не е същото- аз имам в предвид зад корнер кафето.
Аз се чудя къде се губи нашето Йо, а то каква била работата! Хайде включи се и казвай дали сте добре! Peace
Ще ви кача малко снимки, а по-натам още:
http://bgphoto.net/photos/15225/o632907434276562500.JPG -това ни е първата снимка- тук го показват на тати, на бабите и на дядо
http://bgphoto.net/photos/15225/o632907433111718750.JPG
http://bgphoto.net/photos/15225/o632907424042968750.JPG
http://bgphoto.net/photos/15225/o632896981229843750.JPG

# 72
Пу-пу, че ви е хубав малкия мъж  bouquet Таткото малко се е паникьосал Mr. Green, но вярвам, че това е заради данданията около изписването.

# 73
Привет и от мен набързо Hug
Да позагубих се,ама няма на4ин,слава богу орлин е по-добре.Ама онзи ден направо се тресеше от температура 39,9 #Crazyцял ден и цяла нощ.Но от в4ера е по-добре,ама е на антибиотик.
Ина4е общо взето сме добре WinkМалкия дивее с пълна сила и ги върши едниииии ooooh!

# 74
  • някъде
Пу-пу, че ви е хубав малкия мъж  bouquet Таткото малко се е паникьосал Mr. Green, но вярвам, че това е заради данданията около изписването.
Мерси  Hug. Колкото до татито- ами то нормално нали му е първо, при второто ще му е по-лесно  Laughing... а допреди няколко дена не исках и дума да се изрече за второ...

# 75
Мерси  Hug. Колкото до татито- ами то нормално нали му е първо, при второто ще му е по-лесно  Laughing... а допреди няколко дена не исках и дума да се изрече за второ...

Ей,да не вземете и второ да правите сега Mr. Green

Моя приятелка роди преди няколко дни и тя горката бе като мен с контракции два дена и ......Измъ4или са я доста,но добре,4е беб4ето е живо и здраво.Пебле и Фиона сигурно я знаят,тя у4еше с нас в 5-тото,а сега ми е колежка.А може и да е била от тяхните паралелки,казва се Катя Дамянова.

Ние в понеделник сме при шефката на яслата до Енергото,да ми види диванете Rolling EyesСамо дето незнам как ще го търпят в яслата hahahaТова по цял ден не се спира,къщата е като минно поле,говори си на някакав извънземен език,а като види ядене се кара и все едно ще му падне 4инето Joy hahahaОнзи ден нещо му правех,а той като се изцепи-бегай ма #CrazyОт няколко дни само ми прави проверка на деколтето,а снощи провери дали и на баба му циците са си на място hahahaЕдна ве4ер пред блока,като са се гледали с майка ми и били с още деца/по-голями/,нашият си вдигнал тениската и запо4нал да вика ''цици'' и да си ги показва Crazy

# 76
Мацки имам една молба към вси4ки ви-хайде да си спретнем една среща в парка толбухин или да е някъде наблизо,щото съм без коли4ка и детенце не иска много много да ходи,а ми е трудно да ида 4ак до Дунава CryСъгласни ли сте?

# 77
Катя Дамянова?Да я поздравиш- учехме заедно!Да и е много здраво детенцето и да я слуша много !А тя да се възстановява бързо! Какво е ?Е , добре че се регистрирах тук , да понаучавам нещо

# 78
Катя Дамянова?Да я поздравиш- учехме заедно!Да и е много здраво детенцето и да я слуша много !А тя да се възстановява бързо! Какво е ?Е , добре че се регистрирах тук , да понаучавам нещо

Ще я поздравя,обезателно Winkмом4енце е Светослав HugПредполагам,4е ве4е са ги изсписали,ама моя син влезе 4ак в родилното дето са беб4етата в кувиози та да види бебето JoyНали си е 4аровник и с неговото повтаряне на бебе-бебе,една сестра го все и хоп при бебетата,та после не ще да си ходи hahaha

# 79
  • някъде
Ох, Йо паднах с теб  Joy... ама и твоето слънце какви ги върши  Joy...
А за второто- много е рано още, пък и не трябва да го правиме толкова скоро. Naughty

# 80
Ох, Йо паднах с теб  Joy... ама и твоето слънце какви ги върши  Joy...
А за второто- много е рано още, пък и не трябва да го правиме толкова скоро. Naughty

ОоОо най-накрая някой да се явне в тая тема #Cussing outднес умрях от скука бреее #Cussing out
Я ти кажи кога ще се видим на кафенце,щот искам да видя твоя красавец Crazy

# 81
  • някъде
ОоОо най-накрая някой да се явне в тая тема #Cussing outднес умрях от скука бреее #Cussing out
Ти кажи по какъв начин мога да се свържа с теб? newsm78 Аз излизам за по час и половина, защото се кърмим и нямам много време, но кафенце мога да пия с теб Hug стига само твоето разбойниче да не тръгне да бие моя бебок Mr. Green

# 82
Ти кажи по какъв начин мога да се свържа с теб? newsm78 Аз излизам за по час и половина, защото се кърмим и нямам много време, но кафенце мога да пия с теб Hug стига само твоето разбойниче да не тръгне да бие моя бебок Mr. Green

Той ще му налита на целувки hahahaАз от вторник или сряда ще съм с телефон ве4е,само 4е ще пиша допълнително с какъв номер ще съм,щото мисля да мина на глобул Wink

# 83
  • някъде
Мая  Hug, извинявай за днес ако съм ти се сторила малко студена, но в първият момент не можах да се сетя от къде те познавам  Embarassed. Иначе ми се видя позната физиономия, но в първият момент не се сетих... Blush Съжалявам много... даже майка ми каза `Защо така студено се държа с момичето, като не се сещаш да беше се извинила и да беше я попитала коя е` Rolling Eyes
А ти защо вече не се включваш в темичката? newsm78
Йо, твоят юнак от малък се извъди любовчия  Heart Eyes... на кого ли се е метнал  Whistling

# 84
Хайде де, крайно време е да се видим на кафенце Party
Аз съм съгласна да се видим в парка, само кажете кога и сме там с Марти Peace

# 85
на баща си се е метнал Joy

Хайде ние два дни без нет и мен ме хванаха нервите #Cussing outОт 11 септември сме на ясла Wink

# 86
  • някъде
Какво ще кажете да пием кафе утре към 10.30 някъде? Thinking На вас само в парка толбухин ли ви е удобно? newsm78
Хайде чакам да пишат желаещите... Hug

# 87
Диди ще пиша дове4ера дали ще се класирам,4е утре имам малко работа да върша.

# 88
Аз няма да мога да дойда утре за кафенце,нека да се разберем да е за друг ден та да се видим вси4ки Wink

Банда,айде елате на торта в къщи LaughingУтре ще изненадам мъжо CrazyАма с тоя форум и с разните му вкусни рецепти в последните две седмици се поналях Sick

# 89
Диди и аз утре няма да мога, но от четвъртък съм на линия и можем да се разберем за някакъв час и ден, който за всички да е удобен. Всъщност писах в темата за дома и,ако ви устройва мястото и часа за срещата, се включете.

# 90
Тъй като,аз вероятно пове4е няма да вляза в темата за дома,поради простата при4ина,4е ми стана много обидно от изказването на някой хора-пиша тук Peace

Иренка предложи срещата да е за петък в парка Тулбухин или на Бебешката WinkМен деня ме устройва,но ако искате да се видим на Тулбухин,защото съм без коли4ка,а малкия не изявява желание за ходене много Sick

п.п.това за коли4ката е вярно,да не останете и вие с мисълта,4е си намирам извинение та да не дойда на Бебешката Joy

# 91
Значи чакаме и другите да се включат и да кажат устройват ли ги мястото- парка " Толбухин" от 10.30ч.

# 92
  • Видин
Мен също ме устройва  Grinning и ние ще се домъкнем в парка Толбухин.

# 93
ехеееее HugДидка 4акаме да кажеш дали те устройва Wink

# 94
  • някъде
dobre-posledno za petak li ostava kam 10.30 v parka

# 95

Даааааа Hugкак е сладура?

# 96
  • някъде

Даааааа Hugкак е сладура?
Добре е - расте! Heart Eyes Преди малко папка и сега се мъчи да спинка! baby_neutral
Надали сме 1200гр и сме пораснали с 4 см! Hug
Ако искаш с теб да се чакаме пред твоя блок или направо в парка? newsm78
Кои ще бъдем? newsm78

# 97
Браво на вас Winkрастете Hug

Еми става,4акаме се с теб пред блока Winkзнаеш ли го то4но къде е  newsm78
Ще бъдем за сега аз,ти,Зори и Иренка Laughing

п.п.забравих да ви се похваля-Люби в4ера се изака в гърнето JoyЩе по4на да му слагам памперс само докато спи,4е ми се ще да го нау4а до 11,та да не ми го тормозят лелките в яслата Wink

# 98
  • някъде
имаш ли си вече телефон, за да мога да ти кликна като наближим блока, защото при нас не може да се броят минутите- зависи кога ще хапваме, кога ще се оправя да тръгнем и така нататък
Ако ли не по-добре направо да ви търся в парка
аз мислех да не би да сме повече и да има и непознати

# 99
Утре вероятно орлин като се прибере ще ми донесе телефон,но не е 100 % сигурно.

п.п.Между другото Мая се е усетила,4е не си я разпознала,но няма проблем Wink

# 100
  • някъде
значи ще се разберем утре  Peace
сега лягам че след малко трябва пак да ставам  baby_neutral

# 101
Ок.
аз не знам как още не си заспала и засънувала,като се сетя,4е аз само дремех през 4асовете между кърменията-ти се 4удя на акъла как си се  Shocked

# 102
  • видин
здравейте, в петък мога да дойда и аз с ани.

# 103
здравейте, в петък мога да дойда и аз с ани.

Заповядай HugУтре ще се разберем,може и с теб да се 4акаме до нас Wink

# 104
Зори,ако имаш време днес си вклю4и кю-то Wink

# 105
Момичета, ние от сдружение „Настоящи и бъдещи майки” искаме да ви инфромираме за положителните промени, които Парламентът прие в Кодекса за социално осигуряване, в частта му за майчинството. Досега майките получаваха 90 % от осигурителния си доход 3 месеца след раждането. Сега този период става 9 месеца. След това майката продължава да си взима 160 лв до 2-годишна възраст на детето, догодина най-вероятно ще са 170 лв. Измененията предвиждат и нова възможност, ако майката иска да се върне на работа след изтичането на тези 9 месеца тя ще може да си наеме детегледачка от Бюрото по труда и държавата да й плаща тези 170 лв на нея. Това не означава, че другите варианти - да се взима половината майчинство или да се прехвърли майчинството отпадат. Детегледачката е просто нова възможност. Искам да благодаря на всички, които взеха участие в протестите и в подготовката им, както и на всички които се подписаха в подписката. Уверявам ви, че тези промени бяха приети и благодарение на нас, което беше публично признато. Надяваме се като видите, че от нас зависи децата ни да имат по-добро бъдеще и че можем да променим нещата да се включите по-активно в бъдещите ни мероприятия. Сега на дневен ред са детските, приемаме всякакви предложения – моля обаче давайте ги във темата “настоящи и бъдещи майки – майчинство, права на майките”
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=120073.0

# 106
  • някъде
Ок.
аз не знам как още не си заспала и засънувала,като се сетя,4е аз само дремех през 4асовете между кърменията-ти се 4удя на акъла как си се  Shocked
О, в началото и аз така правех, но после съм много по-изморена и съм като парцал  Tired. Сега мога да подремна от 7 до към 8.30 и евентуално следобяд ако много ми се спи!  Wink
Хайде пиши за петък какво ще се разберем! Peace

# 107
Утре ве4ер ще се разберем в колко да те 4акам пред блока Peace

# 108
Ехо,Дидка утре към 10:15 ще съм пред блока да те 4акам PeaceПада се,като тръгнеш от кръстовището на Ботева и Широка за към поликлиниката и е първия блок от ляво WinkЩе ме видиш,а може и да ме 4уеш да викам-Не там,ела на сам Люби hahaha

# 109
  • видин
нали в парка толбухин ще ходите.
защото ани яде в 10 и евентуално ако закъснееме ще вми потърся направо в парка.

# 110
нали в парка толбухин ще ходите.
защото ани яде в 10 и евентуално ако закъснееме ще вми потърся направо в парка.

Да там сме WinkЩе те 4акаме тогава Hug

# 111
  • някъде
Ехо,Дидка утре към 10:15 ще съм пред блока да те 4акам PeaceПада се,като тръгнеш от кръстовището на Ботева и Широка за към поликлиниката и е първия блок от ляво WinkЩе ме видиш,а може и да ме 4уеш да викам-Не там,ела на сам Люби hahaha
Добре Йо, само че мога и да закъснея 10-15 минути, а мога и да дойда точно навреме- зависи кога ще се храним!  baby_neutral

# 112
Добре Йо, само че мога и да закъснея 10-15 минути, а мога и да дойда точно навреме- зависи кога ще се храним!  baby_neutral

няма проблем-4акам те Wink

# 113
  • Видин
Ние има вероятност да се разминем утре със срещата. На Ева гледам са и се появили някакви много странни пъпчици и не мога да разбера от храна ли са, от жегата или пак някоя шарка. Утре като излезем ще я заведа първо при чичо Доктор и ако не е нещо обезпокояващо ще дойдем, макар и със закъснение.

п.п. Йо, хич не се разбираме с това кю, пет версии свалих и не ще да тръгне изобщо, незнам какво му става  newsm78. Вие оправихте ли си скайпа?

# 114
Банда,къде сте newsm78

# 115
  • някъде
Ти защо не спиш? newsm78

# 116

А ти?
Аз,защото преди малко се прибрах от риба и бира WhistlingИ сега съм паркирала детенце да се приспива,4е днес направо ми разказа играта #Crazy

# 117
  • някъде
Сега ще легна за половин-един час, докато дребчо не нададе вик че е гладен! baby_neutral
Абе днес само един път ми е акал и се притеснявам малко! До вчера нямахме проблеми с акането, а днес какво му стана- незнам! Tired

# 118
  • видин
здравейте,
май много хора не могат да заспят без да са си изчели темичките!!!! Simple Smile

# 119
здравейте,
май много хора не могат да заспят без да са си изчели темичките!!!! Simple Smile

оооооо,това е задължително WinkВие как сте?

# 120
  • видин
ами тати и бебе спят, а мама форумства.

# 121
  • някъде
ами тати и бебе спят, а мама форумства.
Да,а и  като не и остава време през деня  Sad

# 122
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ФИОНА  bouquet
С пожелание за много здраве,щастие и любов Hug

п.п.Зори,днес накарах Орлин да инсталира скейп Mr. GreenПисах ти  Laughing

# 123
  • край Дунав
Момичета, с Мими ходихме до София и докарахме дрехи и платненки, събирани за нас от софиянки. Трябва да ги оползотворим. Още не сме гледали пакетите, че е късно, но утре трябва да ги опишем, те са 3 бр. Хайде организирайте се и на 28 да отидем с шефа на соц-а до Гомотарци.Дайте и да помогнем на някоя майка за първокласници , имаме раници, разни помагала...говорих с мои приятелки. Няма много време до 15 .09.

# 124
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ФИОНА  bouquet
С пожелание за много здраве,щастие и любов Hug

Благодаря!
Ето и вас да почерпя виртуално   party023 Wine Glass

# 125
Добро утро HugДнес съм на линия за форума Mr. Green
Сега да ви се опла4а снощи какво ни се слу4и ooooh!Дано пове4е не ни се слу4ва,4е аз се бях прецепила и добре,4е мъжа ми се прибра то4но тогава,защото незнам..
Орлин излезе за малко с моя баща да свършат нещо и малкия се разплака за баща си и по-едно време,като застана до пе4ката и като се захласна,а аз тъпата седя и го гледам и съм се разтреперила и не знам кво да му направя,добре,4е Орлин тъкмо влезе,4е той през това време както си стоеше и запо4на да залитва на зад и падна,та той го взе,а той горкия само се отпусна на него.Казвам ви,4е направо ми се подкосиха краката.Орлин само го потупа леко по гърба,та той се освести и така се беше уплашиш,4е едвам заспа после.

# 126
  • Видин
Фиона, честит рожден ден и от мен! Много радост и щастие ти желая   bouquet !

Йо, наистина неприятна и страшна случка  Sad. При следващо захласване, съм чела и чула, че трябва да се духне няколко пъти в лицето на детето, за да се съвземе, ако не може да си поеме въздух. това, в случай че ти се наложи, но дано никога не се налага  Praynig.
Видях чак снощи че си ми писала на Скайпа, защото вчера си бяхме на село. Има някаква вероятност до довечера да имам вече кю, така че ще го включа.
Пощата ми е била хакната  #Cussing out, затова не съм могла да влизам нито в нея, нито в Кю-то си. Ама обещаха че ще го оправят днес, дано!

# 127
Фиона, честит рожден ден и от мен, па макар и на патерици  bouquet
Бъди много обичана и много много щастлива  bouquet

За 28-ми аз със сигурност ще ви кажа към края на седмицата, дали ще ходя.

# 128
Йо, наистина неприятна и страшна случка  Sad. При следващо захласване, съм чела и чула, че трябва да се духне няколко пъти в лицето на детето, за да се съвземе, ако не може да си поеме въздух. това, в случай че ти се наложи, но дано никога не се налага  Praynig.

Ще го запомня,но дайстина не ми се налага пове4е да го прилагам Praynig

За 28-ми вероятно и аз ще съм на линия,но както винаги с детето LaughingЗа превоз не мога да помогна,защото нашата кола е на ремонт и едва дали ще я оправят до тогава.Във връзка с ходенето имам няколко въпроса newsm78Кой е шефа сега на Социалните?Ще взимаме ли нещо за децата,защото в момента възможностите са ми доста ограни4ени и искам да знам предварително.И с какво ще се ходи?
Скорпион,а тези ранници за които казваш,няма ли да са от полза на по-голямите деца в дома newsm78

# 129
 newsm78

# 130
на въпросите ти ще отг когато се видим

# 131
Абе това не беше за въпросите,ами за това къде се затрихте вси4ки Mr. Green

# 132
Моми4ета,искам да ви предопредя за нещо,за което доста от мамите във форума пишат отдавна #Cussing out
Това ми е поста от другата тема:!!!!

Мацки снощи докато разправях за поредната пусната тема от вас по този въпрос на мъжа ми,той се обърна и ми вика ''добро утро'' #CrazyИ на мен ми звъняха преди 2 месеца ShockedНякакъв му се обадил и му казал,4е е негов приятел от София не се ли сещал кой е,и 4е трябва да направи някаква сделка/за някакви 4асти/ незнам си къде и му трябват пари...;....и после щели да си поделят пе4албата.Моя мъж го оставил да си говори пове4ко да му идат пари4ките и го сиктеросал #2gunfire
А сега пред блока,като казах на комшийките и фризиорката каза,4е са звъняли на родителите и на село и пак са искали ......

Ето и поредната тема от клюкарника:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=122230.0

Ебаси наглите хора #Cussing out

# 133
  • видин
здрасти,
този номер са се опитвали да ми го пробутат още преди 6-7 години. направо се учудвам, че още върви. глупаво е да им се връзват хората. но нищо не може да се направи.

# 134
здрасти,
този номер са се опитвали да ми го пробутат още преди 6-7 години. направо се учудвам, че още върви. глупаво е да им се връзват хората. но нищо не може да се направи.
Глупаво е найстина #Cussing outНо как може след толко опарили се и казване и по новините за това-все пак да сме толкова найвни #2gunfireАз се 4удя що моя мъж не ми е казал,ама щото знае,4е ще вдигна шум до небето и них не ми дреме дали му е приятел,близък и така на татък Peace

# 135
Мариа,а ти защо не дойдеш с нас в дома на 28?