Защо ни е толкова трудно да кажем "Извинявай"?

  • 2 139
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 109
Темата ми е провокирана от разразил се спор между няколко форумки. Има сгафила, има засегната, извинение -няма! Не мислех да задълбавам (заради засегнатото момиче), но наистина очаквах да видя едно "извинявай". Нищо подобно, напротив, дори се заформи едно сплотено лагерче, което като стена се изправи срещу обидената  Shocked Та от няколко дни си мисля - неспособността да се извиниш общочовешка черта ли е, нашенска българска ли, въпрос на характер и среда ли е или на т.н. "стадно чувство" (на принадлежност към дадена група и съответно защита на всяка цена на "нашето" срещу "чуждото")? И дали е изключение във форума, или аз като по-нова просто не съм попадала досега на подобни отношения newsm78

# 1
  • Мнения: 1 150
Попадала си със сигурност, просто не си обърнала внимание или си била от другата страна - с всеки човек е така.
А, "нашето" с/у "чуждото" го има на вякъде по света.
Човек се извинява, когато прецени, че е сгрешил или обидил някого, не се извинява по чужда преценка  Peace

Дай линк, към тая тема, че ми стана много интересно  Laughing

# 2
  • Мнения: 5 391
Никога не ми е било трудно да се извиня, когато съм грешила...

# 3
  • Мнения: 46 488
Когато е на място- не е трудно.

За темите никой не знае какво става, може да се оправят на ЛС.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 289
За мен ли става въпрос?

# 5
  • Мнения: 394
Не е трудно да се извиниш-попринцип. Mr. Green
Но е трудно да разбереш,че извинявайки се,печелиш много повече.Първо самоуважение,удоволетвореност към самият себе си,и второ уважение към другия.Признавайки си,че си сгрешил в никакъв начин не те прави тъп-а това си мислят повечето хора."Ше се борим докрай-дори и да не съм прав,иначе ще "падна" в очите на другите и ще ме сметнат за тъпанар".
Ето това е според мен криворазбраната преценка за нещата.А би могло да е толкова лесно.

# 6
  • Мнения: 46 488

Какво си направила на момичето  Joy

# 7
  • Мнения: 1 629
Еха, провокативна тема newsm50 Кажи сега кой, какво, кога е казал, поименно и дай линк, моля Grinning

# 8
  • Мнения: 2 220
Не ми е трудно да се извинявам. Правила съм го и когато не съм убедена, че съм виновна - ако отсреща е близък и има нужда да го чуе, а за мен няма голямо значение. Тук във форума е по-различно - лесно може да се престориш, че просто не си го прочел.

П.С. За коя тема става въпрос?  Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 5 289

Какво си направила на момичето  Joy
Пропуснала си да попрочетеш в темата"Съпруг на фолкпевица" Joy.

# 10
  • Мнения: 109
Ей, клюкарки, линк няма да ви дам, хич не се и надявайте  Naughty пък те и сами ще си кажат сигурно Mr. Green Просто си говорим за нещата от живота!

# 11
  • Мнения: 46 488
Пропуснала си да попрочетеш в темата"Съпруг на фолкпевица" Joy.

Много дълга  ooooh! че и втора част, мързеше ме, но довечера ще я подхвана, щом има интрижки  Mr. Green

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Не ми е трудно да кажа извинявай, когато разбера, че съм сгрешила или обидила някой. Всичко зависи много от човека. Аз също съм получавала извинения тук във форума и после на ЛС и  по този начин  тези хора спечелиха уважението ми . Няма нищо срамно в това да се извиниш.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 289
Пропуснала си да попрочетеш в темата"Съпруг на фолкпевица" Joy.

Много дълга  ooooh! че и втора част, мързеше ме, но довечера ще я подхвана, щом има интрижки  Mr. Green
Не,само 2-ра част,от стр.2 до стр.5. Mr. Green

# 14
  • Мнения: 377
Не ми е трудно да се извинявам, даже го правя прекалено често и дори когато не смятам, че не съм права, но не желая да споря или да засегна човека отсреща. Смятам, че за някои хора е трудно да признаят, че не са прави и съответно да се извинят.
Не знам какво точно имаш предвид, но смятам, че ще е малко абсурдно след всеки "спор" във форума да следват извинения.  Thinking
Не мисля, че дължа извинение на някои, защото защитавам противна на неговата теза.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт