защо хомеопатката е против кърменето?

  • 2 893
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 373
Има, поне 2-3 майки ми описаха отбиването по този начин. В един момент детето вече не иска гърдата, отблъсква се от майка си и казва, че не иска вече.
Темата на Поли ми попадна и видях там линка. Благодаря!
Това ми е много интересно (първото)!

Simple Smile (за второто)
... (иначе не смятам, че и подходът на Лидлоф е кой знае колко точен - подбира факти, за да докаже своя теория, вместо обратното, липсва много антропологичен материал, но книгата ми беше интересна и идеята за носенето по принцип ми харесва, както и намирам правдоподобна теорията за депривацията, от която децата страдат заради прекомерното използване на колички, столчета за кола и пр. и пр. неща, свързани със съвременния ни начин на живот... но другаде съм писала за това)
  bouquet

# 46
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Бъкибол - това му е нещо като прякора. Защото молекулата му е като футболна топка. Май е... въглерод (да, сетих се - Carb Fullelerum).

Carb Fullelerum...? - Няма такова "животно"  Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 373
Carb Fullelerum...? - Няма такова "животно"  Rolling Eyes

Хехе! Carbo fullererum. Е, има, ама явно е съвсем ново... Иначе излиза, че си е измисляла нещо!

# 48
  • Мнения: 829
Александър, благодаря ти, че се включи в темата! Всъщност аз никакво хомеопатично лекарство не взимам, защото хомеопатката лекува сина ми, мен - не.

радвам се, че темата стана толкова разностранна и определено ми е полезно да чуя толкова много и различни мнения. Аз не мисля, че синът ми е "твърде" пристрастен към мен или към кърменето. Факт е, че има много трудни зъби и когато сме пред зъбоникнене е ад: суче много често за успокоение, но в други случаи суче не повече от 2-3 пъти дневно и още толкова нощем. Като цяло ми изглежда като самостоятелно дете - заиграва се сам за дълго време, не ме дърпа непрекъснато да съм с него. Даже напоследък изглежда мнооого по-привързан към татко си (който много пътува, де  Wink), отколкото към мен.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 194
И аз да се включа. Не че моята хомеопатка ме е карала да я отбивам, но определено е ставало въпрос за "прекалената привързаност" на Али към мен. И ми е казвала че аз самата трябва да работя върху това... Мисля че има известна логика, но не мисля че е пряко свързано с кърменето а с отношението ни към децата. Според нея също така всичко зависи от това какво става в главите ни, мислите и т.н.

# 50
  • Мнения: 2 149
някой има ли разумно обяснение защо хомеопатката (класическа плюс е лекар), при която ходим заради АД на Марти е против кърменето след 1 годинка? Доколкото разбирам от нея, притеснява я "прекалената обвързаност" на детето с майката след определена възраст и че това "пречи" на развитието на детето... А иначе е много за изключителното кърмене (до 6 месеца), но сега на всяко посещение ни пита "ОЩЕ ли се кърмите?  Shocked "

Имате ли подобен опит? Знаете ли защо така мисли?  newsm78
Аз точно написах в една от темите, че точно това ме притеснява. Психологията също не е за пренебрегване.
И не съм сигурна, дали тълкуването на майката като такава, не се променя от един момент нататък. Особено ако съм едно ходещо шише за детето си. Знчи да ходи, да играе, и да мине покрай мен, за да си хапне малко... Аз също съм личност, както и то, и е добре личностите да се развиват спокойно и необвързано чак толкова.
Кърмата може и от шише да си я пие.

# 51
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 822
...да кажа, че за 7 почти месеца от как сме при нашата хомеопатка-доктор, не ме е питала повече нищо за кърменето. Значи детето ми изглежда достатъчно независимо за възрастта си (на мен понякога чак прекалено ми се вижда).

Това и преди сме го говорили: кърменето (особено ако се действа единствено като метод на хранене) няма връзка със самостоятелността на детето. Има независими кърмени и не-кърмени деца и обратното. Независимостта се насърчава от сигурност в родителя, физически контакт, разбиране, посрещане и удовлетворяване на физическите и емоционалните нужди на детето. Понякога такава роля играе кърменето, но не задължително покрива изцяло, т.е. едно по-чувствително дете въпреки всичко може да е по-зависимо от родителя.

Кажете сега на непросветения кой е Лидлоф и за какво се бори? Simple Smile

# 52
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Жан Лидлоф е автор на една много интересна книга - Континуум концепт. Живяла е доста време при индианците в Амазонка и в книгата разказва за живота, първичните ценности и възпитание, носенето на бебето, отглеждането по инстинкт и т.н. Не всичко е издържано - тя не е антрополог, нито е психолог (доколкото си спомням Blush), но независимо от това развива интересна и убедителна теория. Линк към книгата в е-вариант на руски и към сайта й на англ има в темата за носене на бебето на Поли Grinning

# 53
  • Мнения: 1 735
С голяма наслада четох мненията в тази тема - много интересни идеи!  Hug

На въпроса на жабушка ,колко време да се кърми , имам мой си отговор: смятам ,че докато изникнат всички млечни зъби е нормално да се кърми ,ако все още го искат на първо място детето и на второ майката.

Малейна , преди няколко седмици отидох при една хомеопатка с цел да стане педиатър на Мила.
Съответно я поразпитахме (бях с jkaterina ,която всъщност ме заведе там ,за да разберем струва ли си да сменяме педи) за това онова ,обяснихме й как си гледаме бебенцата ,които между другото се спукаха да се смеят пред и в кабинета.  Heart Eyes
Тя остана много недоволна ,че смятаме да кърмим повече от година и че не даваме вода. Оспори дори късното захранване.  Thinking  Поспорихме още малко ,след което тя пипна фонтанелите на двете ни бебета и заключи: "Ооо,много са им хлътнали фонтанелите ,това е от недаването на вода и означава ,че никак не са в добър тонус." При което и на двете ни стана много смешно защото:
1.) Бебетата си бяха в доста добър тонус
2.) от няколко дена бях почнала да давам вода (покрай жегите) на Мила ,но не стигнахме дотам ,че да споделя и това.  Mr. Green
Естествено ,че няма да стъпя повече в кабинета на госпожата ,но жалко че няма много хомеопати в Русе ,а толкова ми се искаше Мила да ходи при такъв педиатър.  ooooh!

# 54
  • Мнения: 1 735
Един голям офффф- да ви разкажа набързо нещо:

Сестра ми ,наскоро купи от Зоо-магазин малко котенце за подарък на бъдещата си може би свекърва.Още като го видях ми направи лошо впечатление - много слабо и апатично създание ,а иначе много сладичко. Sad
Разбрах ,че е отбито насила ,за да го натикат в клетка и да изкарат пари от него.  Close
3,4 дена след като сестра ми го подари ,котенцето се разболя много сериозно. Ветеринарят му изписал антибиотици ,то се пооправило съвсем за малко и 3,4 дни след това починало.
В.Б.С.(Вероятната Бъдеща Свекърва) много се разстрои и сега женицата не ще и да чуе за друга животинка. А трябваше да бъде подарък! Confused
Точно когато се беше разболяло писито предложих на В.Б.С. да изцедя малко кърма от моята (нищо ,че е с различен състав и пригодена за хора ,можеше пък и да свърши работа) и да му дам в чинийка ,но тя отказа много много категорично и каза ,че била сигурна ,че ще се оправи с антибиотиците. След това се сетих ,че може и друга котка кърмачка да го вземе (има около 10% шанс) ,но НЕ .  ooooh!

Повечето (ако не са и всички) животни нямат шанс ,ако се отбият преждевременно. Умират си на 100%.
Една котка живее средно 15 год. ,а минимумът за кърмене на котенце ,за да не умре е 40 дни.

Хората сме доста по-издържливи в това отношение, въпреки че все пак доста човешки бебета умират в следствие на некърмене, нищо че наричат други причини. Интересно ми е колко е действителният минимум? Мисля ,че 6 месеца са прекалено малко.Вие как мислите?

# 55
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 822
Според мен минимум-минимум е поне коластра да засуче. Много е важна с всичките антитела, имуноглобулини и прочие незаменими екстри - просто няма АМ, което да наподобява дори бегло коластрата. А иначе - 40 дена поне. Не случайно 40-те дена се дават като пример за какво ли не в бебешкото развитие - крайъгълен камък е.
За 6-те месеца - би било добре, но за жалост е рядкост тук все още.

# 56
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Точно когато се беше разболяло писито предложих на В.Б.С. да изцедя малко кърма от моята (нищо ,че е с различен състав и пригодена за хора ,можеше пък и да свърши работа) и да му дам в чинийка ,но тя отказа много много категорично и каза ,че била сигурна ,че ще се оправи с антибиотиците... 3,4 дена след като сестра ми го подари ,котенцето се разболя много сериозно. Ветеринарят му изписал антибиотици ,то се пооправило съвсем за малко и 3,4 дни след това починало...


 - Ето един пример за Крайност и Упорство!
 - Както лекарите, така е хомеопатите не бива да изпадат в крайности.
 - Майчиното млеко е носител на всички видове антитела, докато постепенно имунната система се самообучи и укрепне, и никакви антибиотици нито хомеопатични л-ва могат да я заменят. Hug

Общи условия

Активация на акаунт