Кучета добри, кучкари психолози и деца с неврози

  • 13 137
  • 274
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 6 888
Мен пък ми интересува откъде цъфна това нещо Mr. Green

Извинявам се, вече разбрах.

# 271
Мен пък ми интересува откъде цъфна това нещо Mr. Green

Извинявам се, вече разбрах.

Хвърлих едно око на онзи форум (другото си го оставих тук). Общо взето не съм изненадан. Това което написах тук беше литературно произведение, което хората възприеха като хвърлена ръкавица за война. Изобщо съжалих, че съм го поставил тук. Изобщо не съм си и помислял да противопоставям децата на кучетата или някакви подобни нелепици.

# 272
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Тук дори са ме цитирали :

http://dog.bg/f/index.php?s=0562b56db95c94f3fe4ea5ddedb46b86& … p;t=4766&st=0

 Heart Eyes

# 273
  • Мнения: 1 264


Това което написах тук беше литературно произведение

 newsm78

# 274
е, поне едно е ясно със сигурност:
ако видите някое загинало край улицата куче-преди това  аз съм минала и съм наръсила отрова;
ако пък видите някое бедно куче да накуцва, значи лулуто го е осакатила с пиратка .

Толерантност наистина няма в повечето от постингите. "Кучкарите" (влага се ужасно неприятно значение на думата) остават с впечатлението , че се майките обобщават и драматизират, че прекаляват а родителите отвръщат с "детето над всички кучета". Във форумите тук има малко кучкари, които са на мнение, че са в правото си да си пускат кучето и да не почистват след него на детските площадки. Има обаче много ,които смятат, че няма полза да чисти след кучето си , защото така и така всичко е в л...на. И не разбирам какво са виновни кучетата в този спор... Явно и доста хора, не само майки предпочитат да избият стотици кучета, за да могат да ходят спокойни по улиците... Че дори го смятат за забавно  Rolling Eyes   И сега ако почна да плюя кучетата и кучкарите ще ме приемат ли майките с разтворени ръце или трябва да зе извинявам , за това, че членовете на кучкарското общество се държат като кръгли идиоти. Няма значение, че мнението ми е като на почти всички от вас.... Кучетата НЕ ТРЯБВА да се разхождат и изхождат на детски площадки. Трябва да се водят на повод, агресивните с наморник. Стопаните трябва да почистват след кучето си навсякъде и трябва да има оградени поляни, където кучетата да могат да се пускат да тичат. Родителите трябва да са по-толерантни, защото стават инциденти , дори и на хора, които са наистина съвестни стопани. Родителите не трябва да вдигат скандали , защото кучето, с което са се разминали на повод е голямо и страшно и уплашило детето...
Прави са родителите , че има прекалено много безотговорни стопани, но нима нещата ще се оправят, като се обиждат всички кучкари или се ръси отрова по поляните(отвращава ме това) ?!  Кучетата (повечето) са изключително мили и обечливи създания приемащи хората с доверие. Нима заслужават да са отровени, одрани , блъснати от коли, и избивани за да няма "опасност" за децата. Уличните кучета често могат да са опасни, но вместо да се гърми с пиратки, пробвали ли сте с добро отношение? Подхвърляйки гранули от разтояние върши работа с уличните. Домашните са отговорност на хората и това, че някои са безотговорни, нахални, и изобщо прости означава ли, че са виновни кучетата? Наистина това се случва прекалено често и то не инцидентно, а като нещо нормално от страна на собственика. Случката , с която е започната темата се е развила както много други - родителя започва да псува (и цензурно да е, тона, по който се изрича е ясен) и се започва караница със собственика на "гадното" куче.  Собственика се извинява и дава овяснения и извинения за случилото се , но родителя продължава  да отстоява психическото състояние на детето, като обвинява собственика и кучето, за станалото... На никому не са му приятни такива случки и собственикът е трябвало да плати топката, да си върже кучето и  да "полази" още малко докато родителя се успокои. Да , собственика не може да изтрие случката и стреса от паметта на детето, но какво друго може да направи освен да се извини и да се заобяснява? Уви собственика не плаща и се запира на моста като отвръща на родителя подобно и се изнася...
Много подобно на
"Ау , настъпи ме!" - "извинявай"  -  "да бе, мина ми като ми се извини!"

Само да спомена, че малко дете, може да преодолее страха си от кучета, като се запознае и му се даде възможност да общува с малко кученце - на 1-2 месеца от най-дребните породи. Те са малки и по-често кротки и близателни.

Последна редакция: пт, 28 юли 2006, 01:26 от maccarta

Общи условия

Активация на акаунт