Минералната вода

  • 1 579
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 266
Знам,че не е много хубаво на малки деца да се дава мин.вода.Децата ви пият ли?Вие давате ли им или пият обикновена вода?  food010

# 1
  • Мнения: 7 821
Моите пият всякаква вода (чешмяна, трапезна и минерална).

# 2
  • Мнения: 2 732
Под 3 години не е хубаво да се дава .Иначе моето дете пие чешмяна и ако няма такава минерална

# 3
  • Мнения: 603
да,моите пият и баткото и малката,която е на 6 месеца,от тази с розовия етикет за беббета,а ако няма-Девин

# 4
  • София
  • Мнения: 6 550
Моите пият изворна - предимно розов девин и др. "розови" чат пат. когато нямаме по изключение давам минерална - пием слабо минерализираните. в яслата обаче съм засичала майки , които носят само минерална, не изворна, така че там  пият каквото има  Grinning

# 5
  • Мнения: 8 505
Да,пие.Рядко пие чешмяна.Не съм фен на розовите и изкуствено минерализираните води.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Чешмяна и минерална - не! Давам й трапезна и изворна само. Като гледаш етикета, важно е флуоридът и натрият да са в колкото се може по-малко количество.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Девин розов етикет  Peace

# 8
  • Мнения: 6 472
Минерална не давам на малкото, а на голямата не много често. Ползвам изворните води и кана Брита за филтриране на чешмяна.

# 9
  • tardis
  • Мнения: 329
Почти от самото начало давам 'Девин' с розов етикет, след консултация с педиатърката по този въпрос.

Иначе мисля, че зависи и в кой град сте. Във Варна, например, чешмяната вода е доста варовита и не е хубава и за възрастните.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 621
Моята пие изворна и трапезна. Peace

# 11
  • Мнения: 356
     Давам трапезна или изворна, не съм давала чешмяна досега, а минерална - от време на време.

# 12
  • Мнения: 2 274
   От как се е родил - чешмяна пречистена през кана "Брита". Преди година я строших и минахме на трапезна вода, а понякога и минерална! Сега пак си взехме " Брита"  и честно казано тази вода я предпочитам пред другата!

# 13
  • София
  • Мнения: 15 216
Като казваш "минерална" възможно ли е да имаш предвид "бутилирана" вода? Или точно за "минерална" питаш?
Защото бутилираните води са минерални, трапезни и изворни. Ето малко по въпроса: http://bnap.org/?p=87

Та-в този ред на мисли-минерална вода не давам. Купувам изворна или трапезна вода. Ако се наложи по някаква причина да дам вода от чешмата-все още я преварявам. Което си е форма на тиха лудост, вероятно, но още не мога да забравя времето от водната криза в София, когато от чешмата течеше нещо червено-кафяво на цвят. Crazy

# 14
  • На едно ветровито място...
  • Мнения: 153
давам му и трапезна и минерална,за чешмяна не мога да си помисля-тя си е откровено жълта и ме е гнус.. Sick

Общи условия

Активация на акаунт