Мами, защо се дразните толкова от кучетата ?

  • 11 930
  • 284
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 896
Аз обичам кучетата. Не обичам безотговорните стопани. Ако си събират лайната на питомците, не ги разхождат по детските площадки и са ги възпитали добре, няма да имам нищо против и към стопаните.


и аз така  Flutter

Никога няма да забравя случка от преди 2-3 месеца - един питбул, пуснат да си обикаля сам на поляната в Южния парк, без каишка и  без наморник, УБИ, да уби, една булонка...на поляната имаше безброй деца...Е я ми кажи сега как де не го мразя този безотговорен стопанин.
И аз бях там, и аз гледах...ако е за този случай...дойде и полиция...на поляната зад въртележките.Детето ме питаше-и то видя...а бяхме се разминали точно преди случката с кучетата, ако бяхме попаднали на сред битката им?

да, имаше и полиция, а стопанката на булонката горката беше седнала насред поляната, пред убитото си кученце и плачеше.

# 46
  • Мнения: 9 990
Да, за същият случай говоря и аз....да....бях забравила... Tired

# 47
  • Мнения: 2 534
Защото дъщеря ми се страхува от кучета , а собствениците им все й викат , "не бой се" и отпуснали повода , а детето примира и се скрило зад мен

И защото непрекъснато искат аз да сляза от тротоара , защото " Да не налети на детето" , ми да слязат те м***а им , а не аз , ей тогава откачам

# 48
  • Мнения: 184
Аз обичам кучетата. Не обичам безотговорните стопани. Ако си събират лайната на питомците, не ги разхождат по детските площадки и са ги възпитали добре, няма да имам нищо против и към стопаните.
Съгласна съм с това. Аз обожавам кучета, котки и всякакви такива създаниица Simple Smile но да си имаш домашен любимец е също отговорност. Не можеш да си вземеш куче и да го затвориш в апартамента по цял ден и да го разхождаш вечер за 10 минутки. Това е безотговорно Tired

# 49
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Аз обичам кучетата. Не обичам безотговорните стопани. Ако си събират лайната на питомците, не ги разхождат по детските площадки и са ги възпитали добре, няма да имам нищо против и към стопаните.


и аз така  Flutter

Никога няма да забравя случка от преди 2-3 месеца - един питбул, пуснат да си обикаля сам на поляната в Южния парк, без каишка и  без наморник, УБИ, да уби, една булонка...на поляната имаше безброй деца...Е я ми кажи сега как де не го мразя този безотговорен стопанин.
И аз бях там, и аз гледах...ако е за този случай...дойде и полиция...на поляната зад въртележките.Детето ме питаше-и то видя...а бяхме се разминали точно преди случката с кучетата, ако бяхме попаднали на сред битката им?

да, имаше и полиция, а стопанката на булонката горката беше седнала насред поляната, пред убитото си кученце и плачеше.

Дааа. Това е много гадно, съгласна съм. Дано е имало последствия за стопанина на питбула.ТАм където може да има деца , той да си пуска свободно кучето. Twisted Evil Аз имах подобен случай когато още болонката ми беше жива. Само че малко по-различен. Аз я водя на повод, вървим си по улицата, минаваме покрай един двор и изведнъж от там изскача един уличен превъзходен пес, голям и захапва кученцето му, но от към задната част. В един момент се оказа , че главата и половината от тялото на моя Лъки само се подават от устата на кучето., а аз продължавам да го държа за повода. Беше ужасно, помислих, че ще го убие. Но не помня как стана така, дали защото се развиках песа пусна Лъки от устата си и се скри в двора. Болонката ми имаше дупки от зъби по тялото си.Нямаше разкъсвания. Въпросното куче беше на моя бивша учителка по математика , почти комшийка на свекърва ми. Не съм повдигала въпроса пред нея. Но след случая винаги избягвах да минавам от там с кучето. Няма да се карам с хората за това. То не излезе да хапе мен- просто го дразнят другите животни.

# 50
  • Мнения: 9 990
Джема, ами ние тук така живеем-в нещо като менажерия.Затова сме поизнервени може би.Пазим се от улични, домашни кучета, бързи коли и бетоновози в глухи улички, от хвърлящи си боклука през балкона кукувици...после няма как да блика любов, съгласи се.И въпреки всичко се усмихваме често и не мразим животните сами по себе си.Мразим, че сме принудени да се свиваме все повече и повече.Това е ежедневие. Tired
И според мен си сгрешила, че не си казала на съседите си за инцидента.Утре така може да изкочи и да захапе дете това куче, необезпокоявано...не е нужно човек да се кара, за да го чуят.Понякога има и разбрани хора.Ако всички започнат да заобикалят това "опасно" място-какво излиза?че това въпросно куче владее половин улица територия, така ли?

# 51
  • Мнения: 3 818
Аз не мразя кучетата, напротив, обичам ги много, майка и татко винаги са имали кучета. Дъщеря ми и тя- изпада в див възторг, когато види куче, а е само на годинка.
От друга страна обаче понякога се притеснявам от тях, защото не знам какво може да им скимне.
В студентски град ми се налагаше всяка сутрин да минавам покрай една глутница от 20и кусур кучета, сърцето ми се свиваше. Не защото се страхувах, че ще искат да ми направят нещо. а защото е достатъчно да мине кола, те да я погнат да я лаят и така, вбесени да попаднат на мен. В такива моменти кучетата не мислят, захапват това, което им е пред погледа.
Точно защото винаги съм имала куче знам, че трябва да имаме известна предпазливост. Но това не е омраза в никакъв случай.Просто инстинкт за самосъхранение.

# 52
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Джема, ами ние тук така живеем-в нещо като менажерия.Затова сме поизнервени може би.Пазим се от улични, домашни кучета, бързи коли и бетоновози в глухи улички, от хвърлящи си боклука през балкона кукувици...после няма как да блика любов, съгласи се.И въпреки всичко се усмихваме често и не мразим животните сами по себе си.Мразим, че сме принудени да се свиваме все повече и повече.Това е ежедневие. Tired
И според мен си сгрешила, че не си казала на съседите си за инцидента.Утре така може да изкочи и да захапе дете това куче, необезпокоявано...не е нужно човек да се кара, за да го чуят.Понякога има и разбрани хора.Ако всички започнат да заобикалят това "опасно" място-какво излиза?че това въпросно куче владее половин улица територия, така ли?

Аз от "наше село" не съм излизала, освен в чужбина ( там не съм и чувала за подобен род проблеми ), та затова вече казах ми изглежда странно. Но като ме "светвате" по въпроса се радвам тогава, че си живея " у селото ".
А колкото до онова куче- те си го знаеха хората. Просто за случката не съм им казала. Никога не е нападало хора ( вече е мъртво отдавна ), но се дразнеше от кучета и котки. 

# 53
  • Мнения: 386
Пред блока има тревна площ.Цапвам в кучешко ако (колко мек изказзз) всеки път, ако не съм изключително внимателна. Стопаните си водят кучетата да препикават колата, точно като съм паркирала и слизам с бебка. От стопаните се дразня, те са виновни,  няма норми , които да спазват.
На село имаме куче, ловджийско , там е най-доброто място за добре гледано куче. И кучето го обичам много.

# 54
  • Мнения: 4 965
...
Като чета какво сте писали се чудя ---дали като порастнат децата ви --примерно на 15 год и ви каже че иска кученце-какво ще му отговорите.?
И друго се чудя--като порастне и тръгне сам по улиците от какво ще му кажете да се пази повече--от куче или от лоши хора?
Няма ли да сте по спокойни ако редом до него на повод върви едно голямо-добро куче което с цената на всичко ще се опита да ви го опази?
...

1. Ако поискат кученце, ще им обясня първо каква отговорност означава то (да се грижат за него, да го хранят, да почистват след него, вкл. и на тротоара, да не го пускат без каишка навън и т.н.) и ще им покажа колко добре се чувстват кучетата ни на вилата, където могат свободно да тичат из двора, вместо из апартамента или между колите по улицата. Има много животни, които ще се чувстват далеч по-добре в апартамент (котки, морски свинчета, хамстери, костенурки, рибки...).
2. Дай Боже, докато тръгнат сами по улиците, някои неща да са се променили и наистина да трябва да се пазят само от лоши хора (пък дано тогава и законът да ги пази добре от такива), а от кучета да не им се налага да се пазят.
3. Не, не бих била спокойна, защото не смятам, че непълнолетно дете трябва да се грижи за куче (особено едра порода, а още повече да го води по улиците). Не мога да съм сигурна дали това куче няма да хукне след някоя котка и да ми пребие детето или дали в един момент няма да се почувства застрашено ида нападне детето ми  или няма да защити детето ми, нахвърляйки се върху друго човек (писах вече по-горе за колежката на майка ми, чието "голямо добро куче" се опита да защити от въображаема опасност с цената на живота на съпруга й).

Аз се дразня от бързите коли--и кво като казвам на детето си-ма то иска точно такава Naughty

Ами, слава Богу, затова има закони и деца не могат да управляват автомобили. Като станат пълнолетни, изкарат книжка и видя, че умеят да шофират (отговорно, внимателно и спазвайки правилата), ако имам пари може и да им купя някоя бърза кола. Ако не... То и аз много неща искам.

Т.е. за всяко едно нещо - от кучето до колата - се изисква достатъчно зрялост и отговорност (към себе си, към другите хора и към животното или предмета, който притежаваш).

# 55
  • Мнения: 275
Нямам нищо против животните, но мразя когато в градинката, където играят децата, някой добър стопанин е пуснал доброто си кученце без каишка. Ами колкото и да е добро кученцето му, има деца, които ги е страх. Моята дъщеря не се страхува и ходи при животните. Дори я пускам да ги гали, след разрешението на стопанина. Но като видя подобно нещо (куче без каишка), правя забележка на стопанина, защото наистина има деца, които не обичат кучета/животни.
Имат нужда и животните от любов, но дъщеря ми е по-важна (за мен) от което и да е животно!

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 3 733
Не бих се дразнила ако не ми нарушават спокойствието и ако стопаните им ходят подире им с пликче и събират изпражненията, след което на съответното място. Принципно обичам кучета, но и те са като децата, изискват си грижите, и ако някой не може да се отдаде на куче, по-добре да не го отглежда.

# 57
  • Мнения: 2 212
Не съм чела темата до момента, само че на кучетата няма какво да им се дразним? Все едно да се дразня на птиците, че сутрин ми чуруликат и ме събуждат...Щото примерно тая вечер както си седях блажено на хлад в парка, на който има поставена изрично табела, че е забранено за кучета, какво е виновен добермана, който се навря в пейката, където седях, че го разхождат без каишка, какво е виновен той, че аз се страхувм, нима той може да чете табелата?
Ммммне, виновна беше собственичката, която като всички нагли собственици се правше на приятно разсеяна...после обаче ако някой се ядоса обикновено го обира и кучето, което в случая не е виновно за нищо, то е животно, което си иска неговото!

# 58
  • Мнения: 386
ако стопаните им ходят подире им с пликче и събират изпражненията
Едва ли някога ще стане реално в България, за съжаление!

# 59
  • Мнения: 822
Аз, честно казано,се чудя,как дейност,която в други страни носи приходи за общината,все още не се е превърнала в бизнес и по нашите географски ширини...В повечето развити страни,да отглеждаш животно съвсем не е евтино удоволствие.Като започнеш от ваксините на определен период от време,паспорта и стигнеш до ежедневните нужди на животното...Примерно,ако животното е по-шумно и "плаче",когато е само вкъщи,да го оставиш на специална кучешка забавачка...Не зная,колко в действителност печели общината,но не е малко.Поне при нас не съм видяла хора,които специално да следят,как се грижат стопаните за своите питомци,но винаги има наблюдателни съседи,които го правят и се обаждат където трябва.Общество,което се гради на самоконтрол и един вид полезно "доносничество".
И не бих казала,че хората са по-съвестни...Денем няма да видиш стопанин без торбичка,но ако сутрин излезеш по-рано от вкъщи и тук ще попаднеш на "мини".Иначе,да-кучетата се водят за повод; когато съм с малкия,стопаните или се оттеглят в тревното пространство покрай тротоара и чакат да минем,или направо отиват на другия тротоар.Не позволяват на животното да се доближава не само до дете,но и до възрастен,ако ти не пожелаеш това.Ако се случи нещо,животното ще го приберат и умъртвят,а стопанинът ще плаща до живот.
Аз лично съм решила,че детето ми трябва да расте с животинка.Колкото по-рано усети близостта на приятел от този вид,толкова по-добре.Самата аз съм израснала така и не искам да лиша детето си,защото подобно общуване само обогатява и бих казала,нищо не отнема.И някак си не мога да повярвам,че човек може много да обича хората и да се отдава на тях,а да не изпитва същото и към животните.Страха го разбирам,но съм срещала и хора,които мразят без никаква причина животните,това не го разбирам...Но си е мое мнение.
А иначе,djemma, дори ме учуди поведението на тази леля от плажа.Колкото пъти отидем тук на плаж,винаги около нас има кучета,които се плацикат със стопаните си.И на никого не му прави впечатление.Тази леля или е имала крив ден или по принцип всички са й криви...

Последна редакция: чт, 20 юли 2006, 06:10 от nia_r

Общи условия

Активация на акаунт