Спряхме да пишкаме на гарне.

  • 1 744
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 214
Момичета знам че по повод гарнето има много теми, но не мога да намеря въпрос да прилича на нашия случай.
Еми пишка в кукото от 7 месеца и всичко беше наред Hug, като казвам пишка в гарнето имам предвид че аз периодично го слагах (приблизително 1 път на час).
Вече е голям и се надявах да започне да си казва а то стана обратното. Shocked
От една седмица сме във война #2gunfire за която не мога да намеря причина.
Първо  гарнето въобще не иска да го види, второ и да седи на него става без да пишкал и след 1 секунда като стане се изпишква в гащите.
Помогнете моля Praynig
Имахте ли такова поведение и как го преодоляхте, важно и какви могат да бъдат причините.
Може би аз някъде бъркам, посъветвайте какво да правя.

Последна редакция: ср, 19 юли 2006, 19:47 от winter

# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
аз не съм сигурна, че разбрах проблема.
момчето не си казва, че му се ходи до тоалетна и се напишква.
за възрастта му не е нищо ненормално. сега е времето да се учи с добро. за войната има време.

# 2
  • Мнения: 2 214
Ами проблема е там че не беше се напиквал до преди една седмица и спокойно седеше на кукото а сега нито иска да сяда нито иска да пика в него. ooooh!

# 3
  • Мнения: 1 194
Здравей, конкретен съвет не мога да ти дам, защото моята щерка все още не ходи на "куку" Sad
Но си позволявам да се включа, защото това, което описваш ми прозвуча много познато, срещала съм го в литературата прочетена по въпроса(не много Wink). Според психолозите, прекалено ранното поставяне на гърне (в случая 7 месеца) може да е "успешно" за известно време, детето просто привиква да пишка по рефлексен механизъм. В такъв случай това не съзнателно придобита функция и когато детето стане достатъчно зряло за да може само да разбере смисъла и механизма на пишкането, ако е било приучвано от рано, то се връща назад, отказва да ходи на гърне, иска отново само да си "присвои " тази функция на организма си и  да започне да го прави , НО вече съзнателно и по собствено желание. Казват,че детето е зряло не по-рано от 18 месеца.
Това го пишат "специалистите".
Във вашия случай пожелавам бързо да отмине този период и детето пак да се върне към гърнето. Hug
Децата преминават през какви ли не етапи, сега започват да проявяват самостоятелност и да отстояват личността си. Трябва да сме търпеливи и оптимисти. PeaceУспех

# 4
  • София
  • Мнения: 4 866
а ще обясните ли, моля, на простия читател каво точно означава "куку" в тази тема?

# 5
  • Мнения: 5 790
а ще обясните ли, моля, на простия читател каво точно означава "куку" в тази тема?

Гърне!!!  Laughing

Според психолозите, прекалено ранното поставяне на гърне (в случая 7 месеца) може да е "успешно" за известно време, детето просто привиква да пишка по рефлексен механизъм. В такъв случай това не съзнателно придобита функция и когато детето стане достатъчно зряло за да може само да разбере смисъла и механизма на пишкането, ако е било приучвано от рано, то се връща назад, отказва да ходи на гърне, иска отново само да си "присвои " тази функция на организма си и  да започне да го прави , НО вече съзнателно и по собствено желание. Казват,че детето е зряло не по-рано от 18 месеца.

Това е причината, просто е неизбежно да стане така при ранно слагане на гърне. До 2-годишна възраст не се слага, защото до тогава не може да си контролира мускулите. Търпение му е майката.
Успех!

# 6
  • Мнения: 1 629
Уинтър, с най-добри чувства те съветвам да си смениш заглавието, а и изказа, ако може. Ще получиш повече съвети и по-малко присмех. 'Кукуто' се зове гърне, а употребата на глаголът 'пикам' е смятан за проява на лош, да не кажа селски вкус. Пишкам, пикая, стават. Знам че българският език не ти е роден, та затова се намесвам. Успех с гърнето!

# 7
  • Мнения: 2 214
мюриель  благодаря за корекциите Peace
Цитат
'Кукуто' се зове гърне, а употребата на глаголът 'пикам' е смятан за проява на лош, да не кажа селски вкус.
Ами вероятно разбирате от  къде съм се научила да използвам такъв  селски глагол Joy
Вероятно от тези които за разлика от мен са учили български в училище hahaha

# 8
  • Мнения: 2 214
Цитат
Здравей, конкретен съвет не мога да ти дам, защото моята щерка все още не ходи на "куку"
Но си позволявам да се включа, защото това, което описваш ми прозвуча много познато, срещала съм го в литературата прочетена по въпроса(не много ). Според психолозите, прекалено ранното поставяне на гърне (в случая 7 месеца) може да е "успешно" за известно време, детето просто привиква да пишка по рефлексен механизъм. В такъв случай това не съзнателно придобита функция и когато детето стане достатъчно зряло за да може само да разбере смисъла и механизма на пишкането, ако е било приучвано от рано, то се връща назад, отказва да ходи на гърне, иска отново само да си "присвои " тази функция на организма си и  да започне да го прави , НО вече съзнателно и по собствено желание. Казват,че детето е зряло не по-рано от 18 месеца.
Това го пишат "специалистите".

По повод за мускулите и това как децата неразбират, немогат и някой други в този дух исказвания на "специалисти" не ми се коментира.
Само ще помоля привържениците на късното слагане на гарнето да се замислят по въпроса ""На кой му е изгодно децата ни да се изхождат в памперс".
Психолог съм по образование така че извесни ми се вижданията на "специалисти".
Моля майки които имат опит с рано слагане на гарне да споделет опита си, защото теорията ми е ясна.
 Peace

# 9
  • Мнения: 1 194
Извинявай за постинга ми тогава. ShockedНаписах го с най-добри чувства. Надявам се да помогне тогава поне малко на някоя друга майка с подобен проблем.  Peace

# 10
  • Мнения: 2 214
О не ме разбирай погрешно нямам против всякакви изказвания просто наистина имам нужда от подкрепа на майка която минала по този път Peace

# 11
  • Мнения: 7 837
Аз не съм почвала все още с тренировките, за да дам компетентен съвет.
Но, защо не пробвате вече с детска тоалетна седалка. Достатъчно голям е и може това да му хареса пове4е от гърнето.
Аз лично, смятам след няколко месеца да започна директно със седалката и да пропусна гърнето.

# 12
  • Мнения: 2 214
Знаеш ли и аз за това се замислям, защото да седи на гарнето му беше интересно.
Кой знае може и седалка ще му е интересна мисля да пробвам.

# 13
  • Мнения: 2 768
Според психолозите, прекалено ранното поставяне на гърне (в случая 7 месеца) може да е "успешно" за известно време, детето просто привиква да пишка по рефлексен механизъм. В такъв случай това не съзнателно придобита функция и когато детето стане достатъчно зряло за да може само да разбере смисъла и механизма на пишкането, ако е било приучвано от рано, то се връща назад, отказва да ходи на гърне, иска отново само да си "присвои " тази функция на организма си и  да започне да го прави , НО вече съзнателно и по собствено желание. Казват,че детето е зряло не по-рано от 18 месеца.

И аз си мисля, че детето ти се противи на наложения режим. Ти сама казваш че си го слагала, той не ти е давал сигнали. Е, вече е голям и ти показва, че не е съгласен. Много вероятно е причината да е в твърде ранното слагане на гърне. Свидетел съм как големи деца махат памперса от раз, без никакво "учене", просто им се обяснява за какво иде реч. Остави го на мира, според мен, нека се успокои. После пробвай или на тоалетната чиния, или на ново гърне.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
С Калина имах подобен проблем - за пръв път я сложих на гърнето на 11 месеца. В началото нещата потръгнаха, но след няколко месеца изведнъж отказа категорично да сяда повече на гърнето. Върнахме се към памперсите и периодично я пробвах, но пак същият отказ. На 1 и 11 м. поднових опитите, но този път на детска дъска на тоалетната и се научи да пишка там за 1 ден, а вече свикна и да ака там /доскоро се стискаше и не искаше/.
Пробвай с детската дъска  Peace

Общи условия

Активация на акаунт