Колко време ви бе нужно да се възстановите след секцио?!

  • 2 081
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 216
... и нужно ли е вообще да се притеснявам за това?!  Praynig ...4е ве4е ме е подгонило шубенцето Sick newsm47

# 1
  • София
  • Мнения: 4 423
Миличка, от четвъртия ден бях напълно възстановена - нищо не ме боли, ходя нормално, вдигам тежко и въобще не се чувствам като раждала жена.
Успех ти желая и не се плаши - всичко ще е наред!  bouquet
п.с. В момента съм 6 кг. по - слаба от собственото ми тегло преди да забременея, почти нямам никакъв корем - всички казват, че раждането ми се е отразило много добре.

Последна редакция: ср, 19 юли 2006, 21:45 от Буболина

# 2
  • Мнения: 46 477
8 дни, след това не чувствах абсолютно нищо. Болка не чувствах още от 3-тия, по-скоро лек дискомфорт, но май беше повече от спането по гръб  Tired

# 3
  • Мнения: 114
около 5 дни - наистина дискомфорта е от лежането по гръб, а мястото на операцията дори не ме болеше, а само ме "дърпаше" - от конците. След свалянето им вече нямах никакъв проблем. Даже ми е странно като казват, че след секцио възтановяването е по-трудно. Но може би при мене е било много леко и затова...

# 4
При мен беше също около3-4 дни.Аз не очаквах че ще се въстановя толкова бързо!Не се притеснявай има дисконфорт,но не е нещо с което да не можеш да се справиш newsm10

# 5
  • Мнения: 107
3 часа след секциото ме вдигнаха на крака и на другия ден си се движих сама.аз усещах придърпване от операцията и ми беше трудно само лягането и ставането.Бебчо беше при мен в родилното и сама си се грижех за него.Мисли позитивно и леко раждане ти желая.всеки организъм се въстановява за различно време.

# 6
  • Мнения: 313
Възстанових се доста бързо, като се прибрах в къщи след изписването на 6 ден всичко си вършех както преди. Успех ти желания и леко раждане   bouquet

# 7
  • в стаята
  • Мнения: 469
На седмия ден вече не чувствах нищо. Но и преди това нямаше болка, а само дискомфорт.
Успех и леко раждане Hug

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
При първото секцио ми трябвше доста време, за да се възстановя. Втория път още след прибирането ми вкъщи поех изцяло грижите за бебо и част от домакинството.

# 9
  • Мнения: 524
Не искам да те плаша, но аз се възстанових напълно ( т.е. нищо не чувствам, не ме "дърпа" шева) след 6 месец....Инае ставах и се разхождах от ден 3 след операцията, но си ме наболяваше като ставах , както вече казах до края на 6 месец...

Може да е от ЕГН-то и от това, че не бях подготвена психически ( при мен не беше планово ).
Всичко е много индивидуално. Не се притеснявай и Успех!!  bouquet

И да се похвалиш после bowuu

# 10
  • Мнения: 4 451
И на мен ми трябваше доста време докато се възстановя. Може би защото станах от леглото едва на следващия ден и повечко лежах, а казват, че колкото по-бързо се раздвижиш след операцията и го правиш често, толкова по-бързо се възстановяваш. Май е вярно. Така, че не се залежавай като мен в никакъв случай. После месец след това не можех добре да се изправя, защото все ми опъваше на мястото на операцията. След месец ми предстои второ секцио и мен ме надува шубето, но вече знам какво да правя. Успех и от мен!

# 11
  • София
  • Мнения: 5 289
Като ми махнаха конеца на 7-ия ден забравих,че имам операция.Но иначе на 3-4 ден вече бях екстра.

# 12
  • Мнения: 216
благодаря ви моми4ета - др. си е да ти кажат, 4е не е толкова страшно. Hug ... и да се надявам, следващия път като за4екна същата тема да сме с бебо на линия. newsm32

# 13
  • Мнения: 2 309
В момента в който ми свалиха конците,се по4увствах облек4ена.

# 14
  • Мнения: 605
След първото - 6 дни, т.е. след като ми свалиха конците вече бях "пушка"  Grinning След второто ми трябваше малко повече време - може би около 10-ина дни. Като под възстановяване разбирам вече да не си обръщаш внмание на операцията при леки дейности и натоварвания. Въпреки това аз, защото съм си малко страхлива, почти месец спях по гръб /никога преди това не съм го правила/.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 567
Aз родих преди 12 дни със секцио. Още щом ме изкараха от реанимация около 24 часа след операцията станах да се разхождам из коридорите. Нямах абсолютно никакво главоболие. Имах само  контракции от време на време. Бебето ми го дадоха около 48часа след операцията, защото по-рано не можело. От тогава до сега си се грижим с таткото двамата за нея. Аз си я вдигам без проблеми.
Правя си гимнастика от 3-тия ден, от два дни ходим на разходки по 3-4часа  и нямам болки и проблеми.
При мен беше безпроблемно, дано и при теб да е така!

# 16
  • Мнения: 4 629
Най-трудно ми беше първите 3 дни. За мен възстановяването се оказа по-лесно, отколкото предполагах

Общи условия

Активация на акаунт