Отговори
  • Мнения: 26
Ние сме младо семейство и за сега съжитлстваме с моите родители,питам се как живеят повечето млади двойки в BG?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Никога не съм подкрепяла съжителство с родителите, независимо чии са. Едно семейство е семейство едва когато е самостоятелна единица.

# 2
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Ние все още не сме семейство, но живеем на квартира. Живели сме и при моите родители, и при неговите, но сами е най-добре.  newsm10

# 3
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Живеем сами в моето жилище,но то е НАШИЯ прекрасен дом.Ако има нужда бабите само идват да помагат иначе НЕ и се чувстваме прекрасно!

# 4
  • Мнения: 1 731
Винаги сме били сами. Flutter Flutter

# 5
  • Мнения: 46 508
От първия ден до сега сме самостоятелно, първо на квартира след години купихме, иначе рано или късно започват проблеми.

# 6
  • Мнения: 5 713
Никога не съм подкрепяла съжителство с родителите, независимо чии са. Едно семейство е семейство едва когато е самостоятелна единица.

....иначе рано или късно започват проблеми.
Подкрепям!
В момента живеем при неговите родители. Не мога да се примиря, 4е допуснах такова нещо.

# 7
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Живеем в къщи с баща ми Sick И за трима ни е ад, но няма как.Кота спечелим от тотото ще си стегнем 3- тия етаж Praynig Praynig Praynig

# 8
  • Мнения: 6 390
От както живеем заедно, живеем сами по квартири  Peace
Родителите са на достатъчно сигурно далечно разтояние Whistling Wink, за да има добри отношения между старите и младите ... всеки да си знае къщата   Wink Whistling Laughing

# 9
  • Мнения: 678
Живеем сами в моето жилище,но то е НАШИЯ прекрасен дом.Ако има нужда бабите само идват да помагат иначе НЕ и се чувстваме прекрасно!

   Grinning и ние сме така- живеем самостоятелно , но мъжът ми ходи всеки ден през деня при родителите си , които живеят на близо - помага им във всяко едно отношение...., което понякога ме дразни  Twisted Evil

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
От първия ден до сега самостоятелно в моя апартамент!Супер вее!

# 11
  • Мнения: 76
при родителите на съпруга ми  Cry дай Боже скоро и сами  Praynig

# 12
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Последна опция Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick

# 13
  • Мнения: 2 019
при родителите на съпруга ми  Cry дай Боже скоро и сами  Praynig
и ние Sick

# 14
1 година бяхме при баба ми ,сега сме си сами!
    и си ти4аме голи на воля

# 15
  • Popovo
  • Мнения: 571
Живеем в голяма фамилна къща, но всяко семейство е самостоятелно.

# 16
  • Мнения: 1 446
Когато бяхме гаджета , понеже живеем вход до вход бяхме или в нас , или в тях. Когато тръгнахме да се женим си купихме жилище , направихме ремонт и живеем самостоятелно. На принципа съм нито при едните , нито при другите.
Доста проблеми ми създаваше свекърва ми като се тръшкаше и ревеше. По нейни идеи трябваше да живеем заедно и нашия апартамент да го даваме под наем , за да си покриваме месечния разход от кредит.
Та , минаха проблемите и 31.07. т.г. навършваме 2г. самостоятелен семеен живот.

Последна редакция: чт, 20 юли 2006, 10:24 от ANNAND

# 17
  • Мнения: 5 577
Самостоятелно на квартира от 4 месеца. Преди това две години с моито родители.

Надяваме се да изтеглим догодина жилищен кредит, но докато не почна да работя и аз няма да стане.  Blush

# 18
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
По-добре да се оби4аме от разтояние, отколкото да живеем заедно и да се караме. И понеже си нямаме наше собственно жилище, сме на квартира.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Последна опция.
Бяхме като студенти на квартира една година, но след това по различни съображения се приместихме в апартамента на баба ми. И вече 7 години сме си тук.

# 20
  • Мнения: 176
И ние живеем самостоятелно, което е най-добрия вариант. Бабите идват и помагат, но всеки си има личното пространство и си знае "гьола"   Laughing

# 21
  • Мнения: 1 364
Никога не съм подкрепяла съжителство с родителите, независимо чии са. Едно семейство е семейство едва когато е самостоятелна единица.


И аз съм на това мнение. Ние живеем отделно и сме си многооооо добре.

# 22
  • София
  • Мнения: 11 703
Е ние не сме младо семейство /не сме престарели  Laughing,но отдавна живеем заедно/,но от първия ден живеем сами!

# 23
  • Мнения: 1 416
Винаги сме си живели самостоятелно и на квартира...

# 24
  • Мнения: 194
И ние живеем самостоятелно на квартира и ни е добре така,ама ще ни е по-добре в собствено жилище Mr. GreenА за съвместното съжителство -баба ми казва така:"По-далече-по-род"! Grinning

# 25
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
От както сме заедно - сами. Роднините са на по 300-400км и нямаме проблеми.

# 26
  • Мнения: 1 187
Самостоятелно, на квартира  Wink Направихме опит да живеем при свекито като се роди първото дете, но едва изтраяхме някой и друг месец и се изнесохме по бързата процедура. Вече трета година сме на квартира

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Винаги сме живели сами нито при неговите нито при моите родители. И се радвам че имаме възможност да сме сами  Laughing

# 28
За 6 години в различни периоди живеехме на 7-8 различни места: при неговите, при моите родители, по квартири... Накрая просто сменихме гарда, в който живеем и си ни е най-добре. Сами сме, добре ни е... е бабите понякога липсват, но това е поправимо за около 250 км.  Grinning
Както казваше баба ми: "Ако искате цял ден бъдете в моята къща, но вечер всеки да си знае къщата и леглото, за да сме си мили " - Много права беше  Grinning

# 29
  • София
  • Мнения: 726
Имаше период, когато живеехме сами на квартира, после при свекърва ми, сега сме самостоятелно в собствен апартамент - това за мен е най-добрият вариант!

# 30
  • София
  • Мнения: 562
От самото начало отделно. И така всички много си се обичаме!  Whistling

# 31
  • Мнения: 2 495
При родителите на момчето сме засега...с надеждата че някой ден ще заживеем самостоятелно

# 32
  • Мнения: 2 818
Живеем при майка ми. Преди живеехме на квартира, но след като почина баща ми се преместихме. (Всъщност малко преди това....)

# 33
  • Мнения: 356
До януари живеехме със свекър ми и свекърва ми.Но им купихме една гарсониера и те ни оставиха апартамента.Сега сме си самички.Няма по-хубаво от това.

# 34
  • Мнения: 428
До преди месец бяхме на квартира, сега сме в сами в собствено жилище. Не подкрепям съжителството с роднини освен ако не е крайно наложително

# 35
  • Мнения: 1 492
самостоятелно, в собствено жилище

# 36
  • Мнения: 7 914
Съжителството на много хора под един покрив винаги води до конфликти! Peace

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 926
От 5 години живеем по квартири, но сега си взехме апартамент и до месец ., два ще се пренесем там Laughing

# 38
  • София
  • Мнения: 290
Самостоятелно в собствено жилище.

# 39
  • Мнения: 817
Самостоятелно ,в собствено жилище, но купено с парите на баща ми Mr. Green

# 40
  • Мнения: 1 403
Живеем с майката на мъжа ми

# 41
  • Мнения: 6 155
Първо живяхме при свекърите, след това на квартира, сега- самостоятелно Grinning

# 42
  • Мнения: 426
Първо живяхме при свекъра и свекървата 1г.,после ограмен ремонт и сме при моята баба. Понякога има разногласия но честно да си кажа ако не е баба ми нямаше да почна работа когато Диди беше на 9мес. , жената толкова много ни помага, че й се прощава всичко. И ние със съпругът ми сме на мнение че сами сме си най- добре, но нямаме възможност.

# 43
  • Мнения: 817
Живеем в голяма фамилна къща, но всяко семейство е самостоятелно.

И ние така ,не съвсем.При нас са 2 къщи в един двор,но той пък е 2,5 декара ,така ,че разтоянието е приемливо Mr. Green а и според мен е идеалния вариант.Хем сте заедно и винаги може да остан.виш децата ,хем сте си напълно отделно Laughing

# 44
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
живеем със свекървата, надявам се скоро да се промени; да сме си отделно

# 45
  • Мнения: 4 473
Самостоятелно на квартира от 8 г. Съжителство с друг е Абсурд!

# 46
  • Мнения: 8 505
Самостоятелно на квартира.

# 47
  • Мнения: 3 334
първа опция! Peace

# 48
  • Мнения: 11 003
Опция 1 Simple Smile Simple Smile

# 49
  • Мнения: 6 472
Отговорих самостоятелно в собствено жилище, но това си е доста под въпрос, като имате предвид, че моите родителите са в апартамента срещу нас Tired

# 50
  • Мнения: 510
Живеем заедно с баща ми, но във всички случаи е най-добре отделно.

# 51
  • Мнения: 114

. Живели сме и при моите родители, и при неговите, но сами е най-добре.  newsm10
Много правилно. При свекърва не съм живяла, но бяхме при майка ми - беше ад.

# 52
  • София
  • Мнения: 932
Първо живеехме в неговото жилище с майка му-  от това последва кратка раздяла  Cry. Но сега сме заедно на квартира но щастливи и  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

П.С. Не че с майка му съм се карала  Rolling Eyes, но.... както вече казаха двама души трябва да живеят отделно за да градят свое щастливо семейство и ако може старите по малко да се месят, аз съм твърдо зад това мнение Peace!

# 53
  • Мнения: 4 621
Самостоятелно Peace

# 54
  • Мнения: 614
За съжаление живеем със свекърва ми Sad

# 55
  • Мнения: 4 965
Самостоятелно в собствено жилище, купено с кредит.

От самото начало сме самостоятелни, но бяхме в доста по-малък апартамент. Само за около 2 месеца живяхме с малката ми зълва, докато си ремонтирахме стария апартамент преди сватбата. Не се оплаквам, но и не беше особено приятно да се съобразявам постоянно кога да готвя, кога да се къпя и кога да правя секс.
Вилата ни е обща със свекърва ми, хем тя си е в съвсем отделна част на къщата и реално тя я поддържа (живее там от пролет до есен), но  това неимоверно ме дразни.
Изобщо, едно младо семейство трябва да е отделно. Същото важи и за всеки самостоятелен млад човек (стига да може да си го позволи). От завършването на гимназия съм сама (живеех в апартамент на родителите ми, а те първо бяха в чужбина, после отидоха в друг апартамент с баба ми, която много се оплакваше, че е сама - сега се дразнят взаимно и скоро нашите ще почват ремонт и ще си се отделят пак сами).
Т.е. и за "старо" семейство е добре да е самостоятелно.
 Grinning

# 56
  • Мнения: 4 668
Живеем сами в собствено жилище , което сме си купили !  Flutter

# 57
  • Мнения: 5 790
Ами ние живеем самостоятелно в собствено жилище. Родителите ми живеят в съседния апартамент и помагат, когато се наложи, но по принцип сме сами.

# 58
Във собствено жилище подарено от свекървата... Mr. Green
Много се учудих, че ни е подарила апартамент, но после се разбра истината - преди това живеехме при тях, но на нея и е писнало и ни е "изгонила" прилично  Joy Joy Joy На мен така си ми е по-добре - когато си живеем сами... Blush

# 59
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
над свекитата!абе не е лесно и се иска висша дипломация!

# 60
  • Мнения: 409
Самостоятелно Peace
Това беше моя мания, още като работеща студентка се изнесах под наем, защото не понасях "да ми се бъркат доброжелателно".  hahaha
Пък със свекита и дума да не става да живея, дори по "гащи" не може да излезеш до банята  newsm78

# 61
  • Мнения: 1 172
Самостоятелно. До преди известно време на квартира, сега в собствено жилище, които сами сме си купили. 

# 62
  • София
  • Мнения: 625
Първата година живеехме при наште, защоот още си правехме апартамента.
Сега сме самостоятелно Peace

# 63
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Живеем в голяма фамилна къща, но всяко семейство е самостоятелно.

И ние сме така. Всяко семейство - на отделен етаж, отделно домакинство. На практика роднините ни се явяват съседи.

# 64
  • в стаята
  • Мнения: 469
За съжаление при неговите родители Sick. Надявам се не за цял живот Grinning

# 65
  • Мнения: 1 063
Винаги сме живели самостоятелно в собствено жилище.

# 66
  • Мнения: 1 546
Живяхме една година на квартира, въпреки че родителите и на двама ни са хубави хора и има място при тях.След това си взехме сегашното ни жилище и сме щастливи! Heart Eyes

# 67
  • Мнения: 1 925
На квартира живеем. Според мен младо семейство, намя значение с или без брак, трябва да са сами.  Peace

# 68
  • Мнения: 534
Живеем с неговите родители и нямам търпение да си построим къщичката и да се отделим

# 69
  • Мнения: 1 520
Сега сме самостоятелно, но на квартира. Естествено предпочитам самостоятелно в собствено жилище.
Но във всички случаи самостоятелно.
 Peace

# 70
  • София
  • Мнения: 4 493
Отначало живеех ме с моите родители, но заради мъжът ми се изпокарах с тях, след това бях ме на квартира - за да сме самостоятелно, но и така не стана, след това и в собствено жилище - самостоятелно  Tired

# 71
  • Мнения: 958
Сега самостоятелно на квартира
но купуваме къща и ще се местим там
обаче имам предчувствие че като се роди бебто и ремонти ще правим та най-вероятно ще живеем временно при наще
Като слушам какви разногласия стават много се плаша дано при нас всичко да е нормално
 Praynig

# 72
  • Мнения: 730
Самостоятелно,в собствено жилище Peace

# 73
  • Мнения: 1 328
Първата година в техните, след това в самостоятелно жилище. Нищо не може да се сравни с това "удобство".

# 74
  • Мнения: 160
сами в  на майка му апартамента   Peace

# 75
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Живеем отделно. Никога не сме живели при някои от родителите ни  Naughty. И двамата сме на мнение, че по-добре на квартира, отколкото две семейства под един покрив.

# 76
  • Мнения: 739
живяхме 3г на квартира, след сватбата - в собствено жилище. Никога не сме съжителствали с някого и изобщо не си го представям. Прекрасно е сами, но не всеки може да си го позволи.

# 77
  • София
  • Мнения: 1 621
Самостоятелно в собствено жилище Peace

# 78
# 79
  • Мнения: 1 120
Първите 2 години живеехме с бабата на мъжа ми. След това свекърва ми я взеха при тях и останахме сами.Жилището беше определено за съпуга ми, но беше малко. Преди 3 г го продадохме и си взехме собствено по-голямо Grinning

# 80
  • Мнения: 3 478
Ами ние не сме си в БГ сега, но ако бяхме щяхме да сме си отделно. Може би и най-вече затова че всички освен майка ми живеят в малки жилища и няма как. Но вече си имаме и собствено жилище така че...

# 81
  • Мнения: 732
На квартира живеем. Според мен младо семейство, намя значение с или без брак, трябва да са сами.  Peace
Абсолютно съм съгласна Naughty

# 82
  • Мнения: 1 800
самостоятелно в собствен апартамент от 11.2005. Преди това с родителите на мъжа ми докато се строеше блока.

# 83
  • Мнения: 1 182
Осем години живяхме при моите родители.Миналата есен си купихме гарсониерка(тесничко ще ни е,но пък си е наше-и най-важното ще сме сами) Сега правим ремонт и скоро ще сме самостоятелно! newsm68

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Живеем с роднини на моя мъж. Някъв ад, поне за мен. В момента планираме местене, но ще стане бавно май newsm78 Но по- добре бавно, отколкото хич Mr. Green

# 85
  • София
  • Мнения: 7 097
Живеем самостоятелно.

# 86
  • София
  • Мнения: 3 390
Живяхме почти година с моите родители и сега 1година сме с неговите. Чувстваме се зле и на двете места. Ситуацията не е за описване просто!
Догодина се връщам на работа, теглим кредит и се изнасяме!

# 87
  • Мнения: 2 220
Самостоятелно, на квартира.

# 88
  • Мнения: 3 394
самостоятелно

офф: надявам се,че мога да отговоря на въпроса, независимо,че в момента не съм в бг  bouquet

# 89
  • Мнения: 2 039
От както живеем заедно, живеем сами по квартири  Peace
Родителите са на достатъчно сигурно далечно разтояние Whistling Wink, за да има добри отношения между старите и младите ... всеки да си знае къщата   Wink Whistling Laughing
Именно  smile3521 newsm10

# 90
  • Мнения: 14 654
живеем самостоятелно в нашата си къщурка

# 91
  • Мнения: 431
Самостоятелно в собствен апартамент за щастие Hug.

# 92
  • Мнения: 2 910
Живеем самостоятелно, на квартира.

# 93
  • София
  • Мнения: 10 858
Самостоятелна на квартира - двустаен. С едно дете сме. Стига ни, но засега.

# 94
# 95
  • Мнения: 313
Колкото и да ни е било трудно винаги сме живели самостоятелно  Mr. Green

# 96
  • Мнения: 509
От както живеем заедно сме живели винаги сами-в на4алото на квартира,сега ве4е в собствено жилище.

# 97
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Не сме младо семейство ( вече 6 години), но все още не живеем самостоятелно...
Живели сме и при нашите, и при свеки, и на квартира. Сега сме при моите баба и дядо. Едва издържам, но положението за момента е такова  Cry Нямаме друга алтернатива  Cry

# 98
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Самостоятелно,в собствено жилище,но благодарение на родителите. Hug Peace

# 99
  • Мнения: 3 089
и ние не сме младо семейство (6-та година сме семейни, а 7 сме заедно). живеем в собствено жилище вече 4-та година. до тогава бяхме по квартири. всъщност, живяхме в моята студентска квартира. там изкарах 7-8 години. отпеснах се.

# 100
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Самостоятелно, в наша си къщичка.

# 101
В детството си много болка съм събрала от неразбирателството между майка ми и баба ми(свекървата) и се зарекох никога да не живея с мъжа си и родителите, не зависимо кои. Вече 10 години го спазвам и си ми е много добре:) Разбира се никога не се знае какво ме чака в бъдеще.
Иначе живеем на квартира от 7 години, преди общежитие. Сега чакаме да ни построят нашето си жилище  Mr. Green

# 102
  • Мнения: 3 360
Самостоятелно-на квартира!

# 103
  • Мнения: 811
Самостоятелно на собствен етаж от къща.
На долния етаж са свекървата и свекъра  Simple Smile

# 104
  • Елин Пелин
  • Мнения: 209
Ние живеем самостоятелно, но не в наш дом, а в апартамента на свеки. Сега си търсим къщурка, но да видим какво ще стане.

# 105
  • София
  • Мнения: 39 758
В началото бяхме самостоятелно, на квартира. Сега живеем самостоятелно, в собствено жилище.
Никога не съм одобрявала съжителство, нито със свеки, нито с мама. За мен е най-добре младото семейство да живее отделно.

# 106
  • Мнения: 677
Никога не съм подкрепяла съжителство с родителите, независимо чии са. Едно семейство е семейство едва когато е самостоятелна единица.

абсолютно съгласен!

# 107
  • София
  • Мнения: 2 967
Оте една страна искам да живеем самостоятелно, но от друга ние живеем при майка ми и много помощ получавам.

# 108
  • Мнения: 483
Няма нищо по-хубаво от това "младите да са отделно" Simple Smile
за съжаление ние живеем при моите родители, които колкото и да се съобразяват с нас, все пак е неприятно.
Та не е ли едно от любимите ви дребни нещица, сутрин да се разходите голи например....

# 109
  • Мнения: 772
Искам сами ама нема. Sad

# 110
  • Мнения: 3 457
Никога не съм подкрепяла съжителство с родителите, независимо чии са. Едно семейство е семейство едва когато е самостоятелна единица.

много добре казано Hug

# 111
  • Мнения: 798
Сами сме от както живеем заедно. Е сега сме и с кредит, но... със сигурност дори и с майка ми да живеехме пак щеше да е ужас. Сами си е най-добре. Ако нямах друг избор бих излязла под наем.

# 112
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Ами, 3 години живяхме със свекърите, обаче със свеки нещо много разногласия имахме. Нито тя е от мълчаливите, нито пък аз Mr. Green После се преместихме при моята майка, която живееше сама (баща ми почина, а брат ми е студент в София и си идва евентуално само събота и неделя). После майка ми се изнесе на квартира в София и уж да сме си сами, но... Моята баба дойде при нас уж само за зимата, защото няма пари за дърва, а и печката да поддържа през деня, докато ние сме на работа, та нещо взе, че и хареса и още си е тук. Май няма и намерение да си ходи да си живее в къщата. Ходи си почти всеки ден за през деня, но вечер чинно си се прибира при нас. Та пак не сме сами. Какво да се прави, не мога да я изгоня. А и не ми пречи, само да не се занимава с мен.

# 113
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Засега сме при свекърите, но правим ремонт на самостоятелен етаж и ни предстои местене. Simple Smile

# 114
  • Мнения: 6 618
Самостоятелно.Никога не сме живeли с моите или неговите родители и като чета във форума сме имали късмет.

# 115
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Самостоятелно на квартира

# 116
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
От самото начало живеем самостоятелно - първо в Студентски град, а сега на квартира. Живот и здраве, догодина може би ще се пренесем в собствено жилище.

# 117
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Самостоятелно в собствено жилище.

# 118
  • Мнения: 191
Аз съм от късметлиите, никога не сме живели при родители те ни-отначало на квартира а после в собствено жилище newsm44

# 119
Ние живеем самостоятелно под наем, но на място, което е много близо до апартаментите и на моите, и на неговите родители. Слава Богу, те са разбрани и не ни се бъркат, напротив.  Simple Smile

# 120
  • Мнения: 419
Живеем сами на квартира

# 121
  • Мнения: 507
Живеем сами на квартира
И ние.

Общи условия

Активация на акаунт