Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 30
  • Мнения: 23
Привет и благодаря за положения труд на авторките   bouquet Наистина много полезна тема  Peace

# 31
  • Мнения: 265
БЛАГОДАРЯ МОМИЧЕТА,МНОГО ЦЕННА ТЕМА .ПОНЕ ТУК ДА НЕ СМЕ САМИ...

# 32
  • Мнения: 76
извинете не зная къде да отнеса въпроса си - в коя тема но исках да попитам когато следващия път подам декларация за детски надбавки и в графа доходи следва ли да посочвам издръжка която съм получила от бащата на детето си - това счита ли се за доход при положение че дефакто и дори няма съдебно решение да ми я праща и ако се счита като тръгна да прилагам документи доказателства за доходите какво да приложа - извлечение от банката ли?
никъде не виждам  в образеца да пише нещо за издръжките дали са доход или не?
освен получаваното от мен обезщетение до 410 дни засега не съм сигурна какво друго да добавям ...

# 33
  • Мнения: 23
в графа доходи следва ли да посочвам издръжка която съм получила от бащата на детето си - това счита ли се за доход при положение че дефакто и дори няма съдебно решение да ми я праща


според мен не трябва да я вписваш, след като не е съдебно присъдена. Тази издръжка не е твой доход и не е гарантирана с нищо - т.е. този месец я е превел защото иска, но в другите може и да я няма.. Винаги можеш да попиташ на място - където си подаваш молбата. Аз лично отидох с 2 попълнени молби по 2 начина, за да не губя време и те си взеха тази, която сметнаха че е правилно попълнена.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 697
  bouquet много полезна тема

# 35
  • хасково
  • Мнения: 99
здравейте момичета, търсих отговор на въпроса си, но не намерих инфо, надявам се някой тук да ми помогне . Въпросът ми е какви ще бъдат "бащиното" и фамилното име на дете, родено чрез искуствено осеменяване? Задължително ли е за второ име да е малкото на майката и нейната фамилия? благодаря ви предварително

# 36
  • Мнения: 13
здравейте момичета, търсих отговор на въпроса си, но не намерих инфо, надявам се някой тук да ми помогне . Въпросът ми е какви ще бъдат "бащиното" и фамилното име на дете, родено чрез искуствено осеменяване? Задължително ли е за второ име да е малкото на майката и нейната фамилия? благодаря ви предварително

Привет danizahar, в случай че все още не си намерила отговор на въпроса ти, той се съдържа в чл.15 от Закона за гражданската регистрация:

Чл. 15. (1) Бащиното име на дете, на което е установена само майката, се образува от собственото име на майката или неговия корен, а за фамилно име се взема фамилното име на майката или името на нейния баща.
(2) В случаите по ал. 1 със съгласието на бащата на майката неговото име може да се вземе за бащино име на детето. В този случай за фамилно име се взема фамилното име на майката.

Т.е. не е задължително, детето ти може да носи за бащино име това на баща ти. Успех!  Hug

# 37
  • Сливен
  • Мнения: 88
Здравейте! Предварително се извинявам, ако не е тук мястото за въпроса ми. Миналата година се разведохме с мъжа ми по взаимно съгласие. Решението, което получихме и двамата беше препис, без никакви подписи и печати. При подаване на документите в соц.грижи за детските надбавки, приеха копие от това решение, но ме съмнява,че не са гледали много-много. Сега отново трябва да подавам декларация за детски, но позната ми каза, че трябвало да имам син печат на решението. Та въпроса ми е такъв, трябва ли да имам копие от съда със син печат?

# 38
  • Сф
  • Мнения: 5

  Здравейте,
 И аз ще помоля за съдействие Sad
 Преди година и половина останах вдовец с щерка на почти 3 години. http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=676741.msg … 78870#msg22878870
 Гледам си я и се справям , дохода ми е сравнително висок и за това не съм търсил социални помощи..
 Но сега е със скарлатина и сме в къщи. Аз взех болнични ,отпуск , но трябва да ходя и на работа все пак , пък е хубаво да я задържа по-дълго от градина ,за да се стабилизира. Въпроса ми е може ли майка ми да вземе болнични за да я гледа и на какво правно основание да стане това? Освен това ,
има ли някъде в някой закон член , алинея , параграф , описващ по - специални права или привилегии на  хора в моето и на дъщеря ми положение. Ще съм Ви благодарен ако ме насочите , защото не ми остава време да прочета всичко.

# 39
  • гр.Варна
  • Мнения: 303
Здравейте! Предварително се извинявам, ако не е тук мястото за въпроса ми. Миналата година се разведохме с мъжа ми по взаимно съгласие. Решението, което получихме и двамата беше препис, без никакви подписи и печати. При подаване на документите в соц.грижи за детските надбавки, приеха копие от това решение, но ме съмнява,че не са гледали много-много. Сега отново трябва да подавам декларация за детски, но позната ми каза, че трябвало да имам син печат на решението. Та въпроса ми е такъв, трябва ли да имам копие от съда със син печат?
Това което сте получили не е препис от решение, а съобщение, че решението е готово. За да получите препис от решение с мокър печат и отбелязване, че е влязло в сила трябва да подадете молба в деловодството на съда, с която молите за препис от решение. С молбата помолете да ви кажат и колко ще бъде държавната ви такса, защото зависи от броя страници. Пазете си оригинала, а на социалните дайте копие със заверено "вярно с оригинала" от Вас.
П.С. Молбата е свободен текст, но някои съдилища имат направо готови бланки, които се купуват от копирните центрове към съда.



Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт