Много реве - почти денонощно

  • 1 678
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 425
Боян напоследък е с почти същите симптоми. Мисля, че започна да се страхува да не го изоставя. Чела съм, че около 2-3 годишна възраст е нормално. Непрекъснато иска да се гушка и плаче. Дори на улицата не иска да върви, без да ми държи ръката. Така по 100 пъти на ден му казвам, че го обичам и преди да заспи, той отговаря: "Мамо, бичам те!"

Ооооо,ние сме във същата фаза.Нищо че скоро ще станем на четири.Непрекъснато мрънкане и нещо подобно на рев.Ходи непрекъснато след след мен /дори в тоалета е с мен/.Посъветвах се с психолога ни и тя каза че това е някаква фаза от развитието и при всяко дете е на различна възраст.Какво правя ,гледам да му оттделям повече време и да си говорим повече за всичко ,само тогава забравя да хленчи.Но го усещам че понякога ме шантажира с този рев и тогава съм абсолютно непреклонна,ако иска цяла вечер да реве.Просто се въоражи с малко повече търпение и спокойствие.Така ще е, иначе майките щяха да са все така млади и хубави ,ами как ще остареем. Laughing  bouquet

# 16
  • Мнения: 639
Ние също сме от чувствителните и ревливите за всяко нещо по цял ден.При мойта има значение и най-малката промяна .Свикнала е всичко да е по-график и при най-малката промяна става неспокойна и раздразнителна ,ревлива.В момента сме в ремонт/нещо нетипично в обстановката за нея/,че и тя мрънка и реве непрекъснато.Направо нямам нерви вече, но гледам да съм внимателна и непрекъснато да и повтарям ,че много я обичаме.

# 17
  • Мнения: 3 098
Да не би случайно отскоро да ходи на ясла? Ние минахме през такъв период на силна раздразнителност, истерии, рев и безсъние като го дадохме на ясла, продължи около 2 седмици. Може ли от нещо да е уплашено детето? Някаква съществена промяна има ли около вас напоследък? А нови зъби да очаквате?
ooooh!СъЩата история бяхме и ние.Направо се бях видяла в 4удо,добре 4е мина.

# 18
  • Мнения: 811
Jutoo,  може да е от кучето,може и да е израстване,преминаване в нов етап на развитие,както е казала берина.
искам да ти препоръчам една книжка,за мен лично това е най-доброто,което съм чела до момента-описани са етапите,разни техники за справяне...казва се
ИЗКУСТВОТО ДА БЪДЕШ РОДИТЕЛ,Д-р Фицхю Додсън
аз си я свалих от spiralata.net

# 19
  • Мнения: 7 263
Да не би случайно отскоро да ходи на ясла? Ние минахме през такъв период на силна раздразнителност, истерии, рев и безсъние като го дадохме на ясла, продължи около 2 седмици. Може ли от нещо да е уплашено детето? Някаква съществена промяна има ли около вас напоследък? А нови зъби да очаквате?
На ясла ходи от повече от година - не е това. Едно куче я уплаши доста преди един месец - събори я на земята и от тогава я е страх от кучета. Но плачът започна от преди 2 седмици...дали има общо? newsm78

Със сигурност има общо!
Не искам да те обезкуражавам, но имах същата случка с големия ми син, когато беше на възрастта на Таня.
И до ден днешен изпитва ужас от кучета.
не успях да се преборя с него - а реакцията която описваш ми напомня точно неговата от тогава.
Ако си сигурна, че не е зъб или друго чисто физиологично неразположение - потърси някакъв специалист - аз не го направих и съжалявам. ooooh! ooooh!

# 20
  • София
  • Мнения: 7 097
С Калина се случва нещо подобно - доста е раздразнителна и от най-малкото нещо започва да реве. Нощем се буди доста често и започва един рев...Едвам я успокоявам. Аз го отдавам на грипа, който изкара миналата седмица, защото още не й се е отпушил добре носът и нощем я дразни, ама знам ли...Иначе тя ме целува почти непрекъснато и казва "бичам" десетки пъти на ден. Страшно е чувствителна и обична  kiss

# 21
  • Мнения: 712
Чудех се преди малко какво още исках да пиша.
Сега като видях книгата се сетих. Купих тия дни няколко книжки, които ми се сториха интересни.

"Смелостта да възпитаваш"
"Инатът на детето и други типове лошо поведение"
"Детските номера"
"Изкуството да бъдеш родител"

Имаше и още 1-2, но сега им забравих заглавията. Сега чета първата и ми харесва.

Последна редакция: чт, 20 юли 2006, 17:23 от Sarsarilka

# 22
  • Мнения: 712
А-а

"Как да приучим децата си към дисциплина"
"Да позволим на детето си да порасне - без стрес и т.н."
"Когато родителите обичат"
"Детето - как да го обичаме истински"

# 23
  • Мнения: 5 622
Не ти ли казва какво й има?
Да не я боли нещо?
Или пък много да й се караш и да се разтройва детето? Мойта е такава чуствителна и малко да й се поскарам и почват едни ревове: "мамо, обичам те, не ми се карай" и после цяла нощ не спи.
Ами не казва какво и е, не и се карам изобщо даже, тя непрекъснато иска да я гушкам и гледам при всяка възможност да го правя. И Таня е много чувствителна...знам ли, може пък да е това...

И моят син е така, но на моменти. Понякога заспива сам, понякога иска да го гушкам. И това гушкане е не само по време на заспиване, а и през почти цялото останало време. Понякога ми идва в повече и се поизнервям, все пак не е бебе, че да е постоянно в ръцете ми. НО гледам да му угаждам по отношение на ласки, защото самия той е много мил, гушлив и целувателен и искам да му отговарям със същото.

Може твоята дъщеричка да е също в такъв период  Thinking АКО гушкането я успокоява....гушкай я. Всичко е временно, това го знам със сигурност. Още утре може да отмине този период и старото ти добро момиченце да си е пак същото....

# 24
  • София
  • Мнения: 3 679
Jutoo,  може да е от кучето,може и да е израстване,преминаване в нов етап на развитие,както е казала берина.
искам да ти препоръчам една книжка,за мен лично това е най-доброто,което съм чела до момента-описани са етапите,разни техники за справяне...казва се
ИЗКУСТВОТО ДА БЪДЕШ РОДИТЕЛ,Д-р Фицхю Додсън
аз си я свалих от spiralata.net


Благодаря, сега ще я потърся тази книга   bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 3 679
Може твоята дъщеричка да е също в такъв период  Thinking АКО гушкането я успокоява....гушкай я. Всичко е временно, това го знам със сигурност. Още утре може да отмине този период и старото ти добро момиченце да си е пак същото....
Вчера и днес сутринта си беше мойто дете   Simple Smile Послушна, без ревове - ще видя днес как е. Стискам палци да е минал периода Praynig

# 26
  • Мнения: 811
ако я няма прати ми мейл на лични-да ти я изпратя Peace

# 27
  • Мнения: 3 211
А, може, може да е от кучето.Понякога закъсняват тези реакции.
А някакви идеи как да се преборим с това?
Ами, заведи я при някоя баба да й лее куршум. Аз по принцип не вярвам на такива работи, но на мъжът ми леля му, много добра жена, живее на село, един път ни бяха на гости и като й казах, че не спи добре, точно след рожденния й ден емоциите й бяха дошли в повече и по цяла нощ ревеше, и тя слага в една купичка с вода, сложи едно въгленче, листо и още нещо, говори си някакви работи, даде й да пие от водата и после цяла нощ спа.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 679
А, може, може да е от кучето.Понякога закъсняват тези реакции.
А някакви идеи как да се преборим с това?
Ами, заведи я при някоя баба да й лее куршум. Аз по принцип не вярвам на такива работи, но на мъжът ми леля му, много добра жена, живее на село, един път ни бяха на гости и като й казах, че не спи добре, точно след рожденния й ден емоциите й бяха дошли в повече и по цяла нощ ревеше, и тя слага в една купичка с вода, сложи едно въгленче, листо и още нещо, говори си някакви работи, даде й да пие от водата и после цяла нощ спа.

И аз хич не вярвам на такива неща... newsm78

# 29
  • Мнения: 811
Jutoo  как е Таня?

офф:ЧРД!   bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт