Отговори
# 15
  • Мнения: 1 722
Още не съм си ги сменила, а сключих брак преди повече от 2 години ... При мен фамилията ми стана с тире, та засега си карам с моминската.

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
От две години съм омъжена,не съм си сменяла документите.Детето си го родих и без проблем си го и записах-носих акта за сключен брак.В ЕСГРАОН сме с новите си фамилии така,че не виждам проблем,ако не се излиза в чужбина или се тегли кредит!

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Преди 4 години когато сключвахме граждански брак ми казаха( в съвета ) че в 30 дневен срок трябва да си сменя личната карта защото тази е невалидна вече . За сега не знам какъв е срока .

# 18
  • София
  • Мнения: 39 758
Личната си карта я смених доста след като подписахме (1г 6м), и то защото ми трябваше спешно за момента. Не са ме глобявали.

# 19
  • Мнения: 730
Аз още не съм я сменяла,а минаха год. и осем месеца,но в най-скоро време ще я сменя,не знаех,че има глоби Thinking

# 20
  • София
  • Мнения: 4 966
Леле,леле.Две години и половина след брака не съм си сменила документите.А личната карта ми е изтекла от година и нещо.Срам Embarassed

# 21
  • Мнения: 1 564
=======================================================================
 Peace

# 22
  • Мнения: 278
Аз се замотах почти година, по-добре го направи по-рано. Аз сега ходих бременна по жегите да ги вадя тия док., че за родилния дом ми трябва новата карта!

# 23
  • на Север
  • Мнения: 503
на мен ми направиха акт за 40 лв., писах за това тук

# 24
  • Мнения: 3 576
И аз още не съм ги сменила, а съм омъжена от близо 2,5 год.
Все нещо ме домързява и не ми се разправя с бюрокрации, обаче това лято задължително трябва да свърша тая работа....

# 25
  • Мнения: 2 936
От две години съм омъжена,не съм си сменяла документите.Детето си го родих и без проблем си го и записах-носих акта за сключен брак.В ЕСГРАОН сме с новите си фамилии така,че не виждам проблем,ако не се излиза в чужбина или се тегли кредит!
аз също не съм си сменила документите  Simple Smile
и нямах проблеми преди 2 седмици с излизането в чужбина  Peace

# 26
  • Мнения: 517
аз си смених личната карта след 3-4 дни след сватбата..направих си постоянна регистрация и веднага отидох в полицията за да подам документи за издаване на лична карта.нямах проблем:) Peace

# 27
  • Мнения: 1 048
Омъжих се в средата на юни месец, още не съм си сменила личната карта, всеки момент ми предстои раждане - Дали ще имам проблеми в родилния дом със старата лична карта?
А зная, че в началото на другата година пак ще се сменят личните карти, щяли май да бъдат с пръстови отпечатъци, та не ми се ще сега да я подновявам и след по-малко от половин година пак да плащам за смяна!!!
Извинявам се, че използвам чужда тема за да задам и моя въпрос!!! smihesorry

# 28
  • Мнения: 275
Ако попаднеш на свястна служителка, може и да не те глобят. Но иначе има глоба. Но според мен само личната карта е задължителна - паспорта и книжката (ако не шофираш) не са задължителни. Аз книжката си я смених след половин година.

# 29
  • София
  • Мнения: 44 089
Ух...аз това ощ не съм го свършила, а се оженихме миналата година юни месец....

Общи условия

Активация на акаунт