Диета на Пиер Дюкан

  • 92 718
  • 341
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 586
Ох, Асса, ... да ти кажа само като гледам за какво си говорят там и взех да си мисля за една изостанала в офиса вафла и дали да не му тегля чертата и да си хапна! От друга страна съм много ЗА, защото рецептите ще са там, а тук ще си се подкрепяме и т.н.! Та от мен едно ЗА и едно доста по-малко против.

# 31
  • Мнения: 4 806
а, не за вафлата забрави, а най-добре я подари на някой Simple Smile

ще мисля, знам, че точно съседството с другите теми ще е проблем. За тук - май пак не й е много мястото... направо не знам. Дали да не се допитам до някой модератор?

# 32
  • Мнения: 206
Браво, момичета!!!  Hug Hug Hug
Сега се връщам да чета, тепърва ще се включвам, но сега само исках да ви кажа:

Благодарности за положения труд!... Heart Eyes

Асса, Eve...и на всички останали...  bouquet

# 33
  • Мнения: 13 512
В книгата има рецепти и менюта. Може би довечера или утре ще пусна няколко

Ето примерната закуска за цялата седмица:

Кафе или чай без захар
по избор: 100-200 гр. нискомаслено кисело мляко ли 200 гр. извара
по избор: 1 парче пуешко,пилешко или олекотена шунка или 1 сварено яйцде,или един крем,или една палачинка от овесени трици.


в 10-11 ч. при нужда:

100 гр. кисело мляко или  100 гр. извара

в 16 ч. при нужда:
100 гр. кисело мляко или резен пуешко или и двете

Последна редакция: пт, 21 юли 2006, 16:48 от monda

# 34
  • Мнения: 4 806
Защо тази драматична промяна на ника? А как ще се ориентират за моите препратки към постингите ти? М-да, и не мога вече да ги редактирам Simple Smile

да, мисля, че добавянето ще облекчи положението, за което предварително благодаря

Последна редакция: пт, 21 юли 2006, 17:22 от Асса

# 35
  • Мнения: 13 512
Защо тази драматична промяна на ника? А как ще се ориентират за моите препратки към постингите ти? М-да, и не мога вече да ги редактирам Simple Smile

Отдавна го бях намислила и днес го направих,без да се замисля,че в тази тема ще е обърващо. Умишлено оставих подписа си непроменен, за да ме свързват с   eve-nadine. Освен да добавя ,че съм  ex eve-nadine.

# 36
  • Мнения: 13 512
Понеделник:
Обяд:
Стек тартар,200 гр. кисело мляко или 200 гр. извара
Вечеря:
варена риба по избор, 1 крем или 100 гр.  кисело мляко


Вторник:
Обяд:
Твърдо сварени яйца с майонеза
200 гр. кисело мляко/извара/
Вечеря:
телешко фрикасе
1 крем или 100 гр. кисело мляко

Сряда:

Обяд:
1 пилешка кълка,1 крем или  1 палачинка от овесени ядки
Вечеря:
Заешко с горчица, плаващ остров или  200 гр. извара

Четвъртък:
Обяд:
Телешки котлет на тиган,1 крем или 200 гр. извара
Вечеря:
пиле с пилешки дробчета,1 крем или 100 гр. кисело мляко

Петък:
Обяд:
Половин печено пиле,200 гр. кисело мляко /извара/
Вечеря:
Филе от риба по избор във фолио,плаващ остров или  200 гр. извара

Събота:
Обяд:
Пилешко суфле,1 крем или  1 палачинка от овесени трици
Вечеря:
Говежди език със сос  равигот, 1 крем или 200 гр. извара

Неделя
Обяд:
Телешко фрикасе,плаващ остров
Вечеря:
филе от риба/по избор/-едностранно запечено, 1 крем


Менютата за смесения режим ще ги публикувам по-нататък/след няколко дни/. Сега ще пост-на рецептите от ударния режим.

Последна редакция: пт, 21 юли 2006, 17:10 от monda

# 37
  • Мнения: 13 512
РЕЦЕПТИ ЗА УДАРНИЯ РЕЖИМ НА ДИЕТАТА:

Сос равигот:
Смесете едно намачкано твърдо яйце, 3 ситно нарязани корнишона,1 малка глава настърган лук и една китка магданоз и мащерка с 200 гр. нискомаслено кисело мляко,1/2  ч.л. горчица и сол.
Сервира се с риба , твърдо сварени яйца ,меса и зеленчуци.

Сос тартар
Забърквате 75 гр.диетична майонеза със ситно нарязани 10 гр.лук,1 корнишон и крехки листенца магданоз.Поръсете с черен пипер.
Подходящ е за студена риба,стек,език,шунка.

Стек тартар
Вземете 200 гр. млян стек и го размесете с всички съставки на соса тартар,докато получите хомогенна смес.За любителите на сурово месо.

Телешко фрикасе
Вземете 1/2 кг. постно телешко, нарязвате го на парчета и го сварявате .Кипвате една голяма чаша нискомаслено прясно мляко,към което сте прибавили нарязана на ситно мащерка.Посолявате и поръсвате с черен пипер.Оставяте да изстине и изсипвате млякото върху 3  разбити жълтъка.Разбърквате добре и зливате телешкото със соса.Затиоляте,без да варите.

Говежди език  със сос равигот
Отстранете тлъстината от езика и го поставете в литър и половина вода с мащерка,дафинов лист и една глава лук.Посолете и поръсете с черен пипер.Варете 1,15 ч. и поднесете езика, след като изстине,нарязан на филийки със сос равигот и корнишони.Консумирайте само предната част на езика-колкото по-близо до върха, толкова по-постен е той.

Заек с горчица
Намажете с горчица една заешка задница,поръсете с мащерка и увийте във фолио.Сложете заека в нагорещена фурна и печете 1 час.След това го извадете о фолиото.Смесете 1 с.л. парафиново масло със 100 гр. нискомаслено кисело мляко,добавете сол и черен пипер и разбийте хубаво сместта.След това залейте с този сос заека.Затоплете ястието във фурната и о поднесете с кръгчета корнишони.

Плаващи острови
Счупете  4 яйца,като отделите белтъка  от жълтъка,после разбийте белтъците на сняг в купа.Кипнете 1/2 л. нискомаслено мляко с една ванилия.Грабнете с черпк белтъците  и пуснете няколко малки топки  в още топлото мляко.Когато топките се надуят,обърнете ги,после ги извадете с решетеста лъжица и ги извадете да се изцедят в чиния.
Разбийте жълтъците в  тенджерка и  изсипете в тях млякото,после сложете  тенджерката на слаб огън.Бъркайте,докато кремът започне да се сгъстява.ТОгаво  го дръпнете от огъня,за да не се пресече и добавете изкуствен подсладител.Внимателно поставете  снежните острови върху  крема  и го поднесете,когато изстине.

Последна редакция: пт, 21 юли 2006, 18:40 от monda

# 38
  • Мнения: 224
Здравейте момичета,

Присъединявам сееее  bowuu
Monda, страхотна си   bouquet
...само ако може да изясним какво ще рече "плаващ остров"  newsm78

# 39
  • Мнения: 13 512
Здравейте момичета,

Присъединявам сееее  bowuu
Monda, страхотна си   bouquet
...само ако може да изясним какво ще рече "плаващ остров"  newsm78
всички рецепти,които са в менюто- ще ги изпратя. В момента ги пиша.

# 40
  • Мнения: 206
Момичета, имам два въпроса...

Първият - може ли да се консумира ленено семе? Свикнала съм сутрин с него, разтворено в малко кисело мляко, в случая ще бъде обезмаслено. Нали, обаче, то е мазнина, и се чудя...

И вторият - ако се случи да прекъсна диетата по разни поводи, особено иде реч за алкохола   Tired, то трябва ли според вас да я започвам отново или да я продължа по съответната схема?

Благодаря ви за всичко! Страхотни сте... Hug

# 41
  • Мнения: 4 806
dare, мисля, че ако продължиш с лененото, няма да има проблем. Аз пък мисля да почна с него. А междувременно си пия рибено масло (което също е мазнина). То не е в някакви много големи количества, че да пречи. Особено, ако лененото семе при теб действа и прочистващо, зашото в режима на чисти протеини, затягането си е направо проблем. 

А за алкохола... ДОколкото разбрах, той, естествено, се изключва от режима. Ако можеш поне в Ударния режим, не го употребавяй. После - продължаваш, докъдето си стигнала, едва ли има нужда да се започва от начало.

Ти кога можеш да започнеш?

# 42
  • Мнения: 206
Ох... и аз не знам, чудя се... Tired

Все причини да отлагам. Понеделник не го обичам като начална дата. Когато съм започвала режим или диета, съм го правила колкото и шокиращо да звучи именно в събота или неделя. А през уикендите, тези имам предвид, все нещо се случва - както сега майка ми е на гости, другият - приятелка. И като се отпусна - познай.. Sick

Много съм несериозна! Когато изпадна в някаква депресия, по лични причини, всичко зарязвам.
А всъщност ефект има - например, диетата на Байкова чудесно ми подейства. Видимо.
И после - пак отначало...
Трябва да си купя кантар, за да ми действа стимулиращо. Евентуално...

А вие наистина сте чудесни! Браво за труда и помощта ви тук... Hug

# 43
  • Мнения: 13 512
Пише,че е задължително приемането на 3 лъжици дневно овесени трици.
Овесените трици-проверено средство за отслабване

Овесените трици са най-богатата на разтворими влакна храна.Благодарение на своята разтворимост тези влакна могат да збсорбират вода в количество 40 пъти по-голямо от обема им.Днес знаем,че ри консумация,по-голяма от 10 гр.  на ден,разтворимите влакна образуват в червото мрежа,която улавя хранителните вещества-изключително полезно свойство за тези,които имат прекалено висок холестерол,както и за диабетиците,но още по-ценно за предразположените към напълняване чрез обилно хранене.
Тоест,Овесените трици разхищават част от нежеланите калории,извлечени от хранителните вещества.

Ето и една рецепта за  палачинки от трици:
Смесвате 2 с.л. овесени трици със същото количество пшеничени трици.Прибавяте 1 яйце или един белтък,в зависимост от това колко сте гладни и 1 с.л. извара с 0% масленост.Посолявате или подсладявате на  вкус.Разбивате добре и изпичате-по 1 мин овсяка страна в тефлонов тиган, в който сте капнали 2 капки олио.Триците,заедно с яйцето и изварата ,произвеждат мощен засищащ ефект,който в комбинация със способността им да "крадат" калории, ги превръща в истинска храна за отслабване.

# 44
  • Мнения: 4 806
монда, това е интересно. А къде се купуват тези трици, някой да знае? По големите вериги дали ги има? Или по специализирани диетични магазини? Да не е в аптеки?

Общи условия

Активация на акаунт