Какво да направя с ревността си?

  • 2 689
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
От известно време тази ми не особено красива черта отново се е съживила в мен.. Страшно много ревнувам. Единственото хубаво, ако може да се говори за такова, е, че сега ревнувам само от 1 жена. И незнам какво да правя. Според мен си съсипвам живота така, но гадните ми мисли не ме оставят на мира. Ето днес например от какво съм се издразнила:
Излязохме сутринта заедно и му звъннаха по телефона. Оказа се, че едни клиенти вече са пред мястото, където работи, а там няма никой. Стигнахме заедно до моята спирка, целунахме се, гушнахме се и го виждам как още на светофара той си вади телефона и съм сигурна, че звънна на колежката си да и каже. Всички ще кажат, че това е нормално и сигурно е, но на мен ми стана гадно. Втори случай - обажда ми се, бяха седнали да обядват и както си говорим по едно време ми вика: Добре, хайде, че нещо ми се доспа. И се чува отстрани колжката как коментира нещо. (Второ жегване). И преди малко: Обаждам му се да му издиктувам един телефон и чувам как му звъни служебния и явно го дава на колежката си, за да вдигне, защото после ми вика: Хайде, че ме търсят на служебния...
И така. Наглед всичко е нормално, в рамките на служебните отношения, но защо тогава ме изяжда толкова?! Вярно, че аз вече и с нервите не съм добре, но.. все пак..
Къде е грешката? И какво да направя, за да се успокоя? Явно е, че не ми достига внимание (особено през деня) и имам нужда от неговото такова и ако му се обадя, за да се почувстам по - добре, а той има работа и ми каже да се чуем после, в крайна мсетка аз се чувствам още по - гадно... Преди време бях ходила на поне 3 врачки и трите ми казаха, че той не ми изневерява, че ме обича и каквото е имало е било преди това. Дълго време и вярвах в тези приказки, но напоследък пак всичко се е изострило в мен. Знам, че жената притежава и 6то чувство и се чудя дали при мен работи то или просто нервите ми хич ги няма newsm78  Sad За уточнение, колежката е с гадже, но спеше по едно време и с техен колега, така че за мен тя не е стока. А до колкото знам, той не е изневерявал на гаджетата си преди мен...

# 1
  • Мнения: 1 150
На колко години си ?

# 2
# 3
  • Мнения: 46 511
С такава колежка и аз бих ревнувала  Confused
Това за врачките не мисля, че е успокоение ...

# 4
Просто се опитай да разбереш дали има повод да се съмняваш и да ревнуваш.Не се тормози излишно,защото така не е хубаво нито за теб,нито за врзката ви.

# 5
С такава колежка и аз бих ревнувала  Confused
Това за врачките не мисля, че е успокоение ...

Още повече ме успокои Wink  Sad

# 6
Просто се опитай да разбереш дали има повод да се съмняваш и да ревнуваш.Не се тормози излишно,защото така не е хубаво нито за теб,нито за врзката ви.

А как да разбера? Идея?

# 7
  • Мнения: 1 150
Не виждам основание за ревност, поне не и от това, което си написала. Нормално да контактува с колегите ли, били те и жени  Peace
Може да му е неудобно да води дълги лични разговори пред тях. За това говорили ли сте?

Сама си насаждаш притеснения, успокой се и не ги мисли тези неща - няма смисъл, поне аз не откривам.

В крайна сметка, един човек ако реши да изневерява, може и пред теб да го направи, дет се вика и пак да не разбереш  Peace


Дано се пребориш с ревността си, успех.

# 8
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Девойко, намери си работа, за да не мислиш за глупости - мен като ме метнат със 100 задачи понякога забравям, че и мъж имам Wink. Той се оплаква от липса на внимание.

# 9
Мога да те посъветвам само да не се унижаваш да го следиш.Говорете с твоя партньор,кажи му как се чувстваш,но гледай да не го изплашиш. Laughing

# 10
Вероятно не е само от колежката, а и от обтегнатите ни отношения напоследък. Имаме доста проблеми напоследък - той с работата, двамата с жилището..  Преди малко пак се скарахме... И по - точно той ми се развика. И когато му казах да си преосмисли поведението и дали има основание да крещи, той ме заразпитва какъв му бил тона и прочие...Направо пак ми се ходи на врачка

# 11
Ох,зарежи ги тия врачки,само ще те объкат.Старайте се да сте по-толерантни ,за да не изникват такива натоварващи спорове.

# 12
  • Мнения: 1 150
Врачките, как ти решават проблема?
И аз мога да ти хвърля един боб и да се взирам дълго в линиите на ръката ти, да бълвам уверено глупости и като видя, че си захапала да блесна с пълна сила. Не се излагай - това са глупости  Peace

А ти предизвика ли го с нещо за да ти се развика ?

Казваш, че имате проблеми и отношенията ви са обтегнати. Успокой се малко и поговорете за проблемите си

# 13
  • Мнения: 22 867
Ако искаш да си усложниш и развалиш взаимоотношенията с твоя човек, няма по-добър начин от тоя, да го ревнуваш. Ей това чувство за собственост не го понасям, а мъжете още повече. Остави човека да си върши работата спокойно, не е възможно да работи само в мъжка среда и да не се среща с жени. Сама пишеш, че не е изневерявал на гаджетата си преди. Хайде, помисли си и си дай сметка, че той те обича /поне с такова впечатление оставам от поста ти/. Ревността е просто ниска самооценка и чувство за собственост. След като сама преценяваш, че колежката му не струва, защо те е страх от нея? Тия приказки, че който обича ревнува, са само оправдания на ревнивците. Ревността е най-разрушителното чувство в един брак или съжителство.

# 14
  • Мнения: 3 394
не бих ходила на врачки да ми гадаят дали благоверния кръшка-или го прави или не Rolling Eyes

# 15
  • Мнения: 2 220
От описаните ситуации не виждам абсолютно никакъв повед за ревност... Напълно нормални реакции от страна на приятеля ти и недоумявам какво в тях те тревожи? А това, че е изнервен е обяснимо, ако го тормозиш с излишни подозрения...
Колкото до врачките, ще ти кажа какво ще стане - те ще видят, че нещо те тормози и естествено ще предположат, че имаш любовен проблем и оттам лицето ти ще им диктува какво да говорят. Ти прецени дали да вярваш...

# 16
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Намери си работа.  Peace

# 17
Най-вероятно го ласкаеш с ревността си към тази жена. Кажи ми познавал ли я е преди теб?Ако е така и нищо не е станало между тях значи най-вероятно и сега няма да стане, просто мъжете обичат да са заобиколени от мадами, нали  знаеш Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 4 867
защо ми се струва, че си по-склонна да се довериш на врачки някакви, отколкото на мъжа до себе си?!
остави го да диша спокойно, а ти си намери нещо, с което да запълваш времето и мислите си.

# 19
  • Мнения: 5 317
Направо пак ми се ходи на врачка

 CrazyЩо за глупост е това newsm78Как мислиш,че ще ти помогне врачката?

# 20
  • Мнения: 3 715
Вместо да ходиш при врачка, която само ще ти вземе парите, отиди на психолог. 

# 21
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Не се концентрирай само върху него. Трябва да си имаш свой живот. Когато той разбере, че си независима от него, даже леко го пренебрегваш- сам ще започне да ти обръща внимание. Колкото повече се зацикляш около него, толкова повече на него няма да му пука, а ти ще се побъркваш.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 097
Преди да станем гаджета с мъжът ми бяхме повече от година колеги и всеки от нас си имаше сериозна връзка. Сближихме се много, станахме нещо като приятели, но никога и през ум не ми е минавало, както и на него за нещо повече...Доста време, след като скъсахме с тогавашните си гаджета /просто по случайност стана почти едновременно/ се получиха и друг вид отношения между нас...
От него знам, че и на предишната си работа е имал подобни чисто приятелски отношения с жена и това му е донесло много проблеми с тогавашната му приятелка - тя даже е ходила до работата му да се запознае с нея, което съвсем е оплескало нещата, понеже тя за беда била доста хубава...
Недей да се измъчваш излишно, ревността ти само ще го отблъсне. Дори да има нещо, с подобно поведение ще го тикнеш още повече в ръцете й.

# 23
  • Мнения: 819
И моето мнение е да не се занимаваш с глупости!  Shocked Не случайно в началото някой те попита на колко си години-аз също се чудех! Да не би случайно да си зодия скорпион?  Wink
А сега сериозно: всеки човек има нужда от лично пространство-това,че ти е мъж /или гадже,не разбрах точно/ не означава,че ти е собственост.Аз имах навремето едно гадже/ скорпион беше/,което напуснах след 3-годишна връзка именно заради ревността му-просто ме изтормози с неоснователни подозрения и убийствена ревност! Ужасно обсебващо е и ако продължаваш по същия начин-ще го загубиш. Както те посъветваха-намери си работа.Нямаш ли  си среда, приятели,компания...с две думи личен живот?

# 24
Знам, че всички сте прави..Но е доста трудно. Истината може би се крие и в това, че работата ми не е много натоварена и интересна и ми остава доста време за "размисли". Ето днес имах друго занимание и почти не се сетих за него...
За протокола - рак и скорпион сме (аз съм рака).
Иначе снощи така ме беше стиснала нервата за гушата, че се обадих на брат му да си поговорим.. И момчето ми каза, че по - скоро моят човек ме ревнува, а не ми изневерява. И дори съвсем малко да се е издразнил от нещо, може да го държи дълго време, без да осъзнава... Което, разбира се, ми подейства доста освежаващо. Едно е да си мислиш дали се държи малко дръпнато, защото има друга жена и друго е да си мислиш, че той те ревнува и затова се държи така. Това определено ми помогна да се почувствам по - добре. Разбира се, целта ми не е да го карам да ревнува, даже напротив. Но, когато съм спокойна, се държа по съвсем различен начин..
За врачките също сте прави, но понякога човек има нужда да чуе нещо уж сигурно...
А за психолог също съм си мислела. Дори веднъж ходих. След разговора си направих тест за бременност и понеже се оказа положителен, повече не отидох на консултация. Разбрах от къде произлизат нервичките ми Wink Ще ми се и сега да съм нервна затова, но все още няма шанс...

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
Не си добре, честно Joy

# 26
  • Мнения: 819
Не разбирам за какво искаш да си нервна и за какво нямаш шанс? Хич не ми стана ясно,честно! Бременна си,така ли? Ако да-честито и гледай да не мислиш за тези неща,не си внушавай глупости, ами излизай по-често и се разнообразявай!

# 27
Не разбирам за какво искаш да си нервна и за какво нямаш шанс? Хич не ми стана ясно,честно! Бременна си,така ли? Ако да-честито и гледай да не мислиш за тези неща,не си внушавай глупости, ами излизай по-често и се разнообразявай!

Не искам да съм нервна Simple Smile По принцип в момента  правим опити за бебе и се надявам ако ще съм нервна, някой от опитите да е успял Wink

# 28
  • Мнения: 819
Е нали каза,че тестът бил положителен?!?  newsm78

# 29
Е нали каза,че тестът бил положителен?!?  newsm78

Това беше преди няколко месеца, когато за пръв път ходих на психолог...
След това направих спонтанен аборт и сега пак започнахме с опитите за бебче.

# 30
  • Мнения: 7 386
Девойко, намери си работа, за да не мислиш за глупости - мен като ме метнат със 100 задачи понякога забравям, че и мъж имам Wink. Той се оплаква от липса на внимание.
newsm10    От позиция на моите години,а те не са 28 - я не се психясвай,че докато ревнуваш,ще изпуснеш живота си.Какви врачки и какви глупости пишеш?Те са приоритет на бабичките по на 70 години /ей,то и тях не трябва да обиждам/ ,а по-скоро на психоболни.Вземи се в ръце и престани с глупостите,защото и на него ще му писне от твоето шпиониране.

# 31
  • Мнения: 819
ОК. И да знаеш,че ще имате много по-големи шансове,ако си спокойна и не се тормозиш с мисли за изневери и подобни глупости! Макар че знам колко е трудно да се пребориш със себе си-имам много близка приятелка,която е болезнено ревнива, страшно се тормози, не дай си боже и най-малко съмнение да има-направо е като болна! Тя напълно го осъзнава, но казва,че е по-силно от нея,не иска да е така,но нищо не може да направи. Важно е ти сама да разбереш, че няма никакъв смисъл от тая ревност-така нещата само биха могли да се влошат! Успех!

# 32
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Честно - не виждам нищо особено в действията на мъжа до теб. Нормално е да контактува с колеги / колежки - от всяка особа с пола ли ще го ревнуваш .... newsm78 или ще му забраниш да се среща с жени  Mr. Green Според мен нещо пречупваш нормалните ежедневни неща през въображението си, което е доста развинтено на тема изневери ... Освен това, ако е много ангажиран в работата си не виждам как през деня ще ти обръща внимание и ще има време за дължи телефонни разговори - защо се чувстваш пренебрегната  Thinking Има моменти, които не са подходящи за лични разговори - има много хора, обсъжда се нещо служебно, работи с колеги или клиенти - защо непременно свързваш всичко с въпросната жена, която те притеснява ...
Има една пословица "Не търси под вола теле" и си е така ... а ти точно това правиш ...

# 33
  • София
  • Мнения: 1 067
Странни ми се струват вашите отношения...

Нали правите опити за бебе? Ами тогава къде е мястото на ревността? Не би следвало нито ти да го ревнуваш нито той теб, след като сте стигнали до решението да си имате дете.   

Вземете си поговорете, да си се изясните кой какво изпитва, и ще ти стане по-лесно и по-леко, защото ако от сега имаш такива проблеми, било то от самовнушение или не, познай докъде ще стигнеш като те напънат хормоните от евентуална бременност.

Успех с бебеправенето, и не се тормози!



# 34
  • Мнения: 217
1. За ревността - просто признак на ниско самочувствие

2. Колежката била спала с не знам кой си, докато не знам какво си и затова не била стока - простотии пълни са това, по мое мнение

3. Не е изневерявал преди.  Е, и? Всеки може да се влюби, нали? Не се случва само на хора, дето системно се чудят с кого да си го сложат

4. Резюме на ситуацията: намери си някакво занимание   bouquet

Ако съм ти се сторила остра, така си е. Ама много съм патила от подобни женски истерии, и то, съвсем неоснователно, та като чета нещо такова и подскачам пред монитора.  Peace

# 35
  • Linz
  • Мнения: 11 619
1. Спри да спонсорираш разни мошеннички от типа на врачки.
2. Спри да търсиш поводи за ревност, безсмислено е.

# 36
  • Мнения: 817
Не се концентрирай само върху него. Трябва да си имаш свой живот. Когато той разбере, че си независима от него, даже леко го пренебрегваш- сам ще започне да ти обръща внимание. Колкото повече се зацикляш около него, толкова повече на него няма да му пука, а ти ще се побъркваш.
Цитат на: belinda

link=topic=115693.msg2102025#msg2102025 date=1153477544
Не си добре, честно Joy

 hahaha

# 37
  • София
  • Мнения: 8 280
1. Спри да спонсорираш разни мошеннички от типа на врачки.
2. Спри да търсиш поводи за ревност, безсмислено е.
3. намери за какво да мислиш, нещо положително.

от ревносста може само да загубиш,

# 38
  • Мнения: 6 618
Това с врачките е голяма глупост.
Намери си занимания и цел ,с тази ревност няма да постигнеш нищо хубаво.
Направи нещо хубаво за себе си или и за двамата ,а не си мисли че ти се случва нещо лошо.

# 39
  • Мнения: 1 451
Така описано не виждам никакви основания за притеснения от твоя страна. И аз съм работил 5 години в една стая с едно момиче. Ходили сме на обяд заедно. Оставали сме до късно, когато се е налагало. Водил съм я до тях с колата вечер за да не се прибира с автобуси по тъмно. И какво. Нищо. Нищо не се е случило. Ако тръгнем да си мислим за всички хипотетични ситуации, които могат да се случат при общуването на мъже и жени, по-добре да се раделим на различни континенти, за да избегнем възможностите за изневери и флиртове.

# 40
  • Мнения: 888
1. Спри да спонсорираш разни мошеннички от типа на врачки.
2. Спри да търсиш поводи за ревност, безсмислено е.
3. намери за какво да мислиш, нещо положително.

от ревносста може само да загубиш,

 newsm10

И при по-голямо спокойствие и бебето ще се появи... luvbed

Общи условия

Активация на акаунт