Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 8 дек. 2004, 10:51 ч.

да намаля ли храненията?

• 543
  • 9
  •   1
Отговори
Гоги е вече на 6 седмици и днес бяхме на лекар да се теглим. наддали сме 650 гр Stuck Out Tongue  кърмя го на всеки 2-3 часа, но днес лекарката ни каза да правим по 6 хранения на ден. ама като не му давам да яде той плаче. сега не знам да послушам ли лекарката и да намаля храненията и как точно да го направя Thinking ?

# 1
  • СОФИЯ
В никакъв случай! Та той е толкова мъничък. Освен това е само на кърма, а и не е наддал много.
Лекарката явно е решила да кара по план-график, без да се съобразява с бебчо.

# 2
  • Пловдив
Ама тези лекари вече ще ме уморят. Ами храни си го бебчето, когато е гладно. Също така сте наддали нормално, така че  Confused:  Confused:  Confused:

# 3
Я попитай тая твоя докторка тя като е гладна не се ли храни. Как на 6 седмици и хоп едно хранене по -малко. Аз лично винаги съм се водила по детето.

# 4
  • Видин
Тези 650 гр.за колко време са?
За да наддава и да се развива добре,кърменото бебе не трябва да се храни под час!Това съм разбрала от личен опит!А на твоята лекарка и кажи,че не яде този, който не е гладен.

# 5
Цитат на: Swet
сега не знам да послушам ли лекарката?

Послушай бебето. Ще намалиш храненията когато то покаже, че може без някое от тях.  Имай търпение и това ще дойде, а дотогава не мъчи бебчо да прави нещо, което педиатърката ти е препоръчала  само защото така е по схемата.
Вглеждай се повече в детето, то да ти е критерият, а не схемите.

# 6
650 гр наддаде за 3 седмици, първият път беше наддал само 50 гр

# 7
  • До хладилника, който обичам
650 gr за 3 седмици е добро наддаване.
Кърми на поискване. Това е важно за малките бебета. Сега важното е да суче, когато иска, има време да въвеждаш режими, ако изобщо го направиш. Схемите за еди-колко яденета на толкова и толкова часа се отнасят за изкуствено хранени деца, а много педиатри се бъркат и ги прилагат и за кърмени бебета, което не е правилно. Майчината кърма се разгражда много по-бързо и пълноценно от адаптираното краве мляко, за това не е база за сравнение.
Кърмените деца огладняват по различно време, и може да суче на 1 час, а после да прави по-голяма пауза от 2-4 часа. Това е нормално. Остави часовника на мира и кърми детето толкова често, колкото иска (включително и нощем), за да расте добре и здраво!

# 8
Той ще си покаже сам!

# 9
  • София
Не я слушай. Ние се родихме мн. малки 2180 /25 дни преди термин/, но наддавахме страшно бързо/3 кг. за 2 месеца/, но и ядяхме много. Точно затова лекарката ми каза да намаля храненията - аз не я послушах. Сега 2 седмици по- късно моят Гоги сам си ги намали.
Според мен бебчо сам ще ти покаже кога не му се яде вече.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт