За или против секциото

  • 1 752
  • 36
  •   1
Отговори
Здравейте,

Аз съм една бадеща майка на която й предстои да роди на 15.09.2006г.
Искам да споделя с вас че умирам от страх от нормалното раждане и затова мисля да се спра на секциото. Но не знам дали това е правилния избор. Моля ви за помощ.

# 1
  • Мнения: 241
Здравей Apoloniq,

поразрови се из форума - има доста писано по тази тема - и то интересни мнения  Wink
Аз родих секцио по спешност преди 2 месеца и не го препоръчвам, ако има следващ път пак ще опитам да родя нормално! Няма страшно, миличка, отиваш да дариш живот  Hug бъди смела, с теб сме!

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
И аз родих секцио по спешност,но също не го препоръчвам.Ако имаш някакви показания за операция тогава се довери на лекарите.Пък и да нямаш пак им се довери.Те си знаят работата/надявам се/.

# 3
  • Мнения: 5 103
Роди така както искаш,
Не исках да раждам нормално, беше ме страх и т.н. и родих със секцио по желание, не съжалих нито за миг.

# 4
  • Мнения: 46 508
Изборът е изцяло твой  Peace

# 5
  • Мнения: 1 949
Кофти нещо е секциото  Cry Аз родих така, но имаше мед. показания. И като разбрах, че ще се наложи такова раждане, ми стана много по-притеснено. Моят съвет е ако няма причини да си раждаш нормално  Peace

Каквото и да решиш - леко раждане и здраво и послушно бебче  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 8 505
Аз съм ЗА нормалното раждане.Секцио-само ако се наложи.Това е моето виждане,но за себе си трябва да решиш сама.
А замисляла ли си се за нормално раждане с епидурална упойка?

# 7
  • Мнения: 1 427
Ще чуеш различни мнения за секциото.Аз раждах така и за миг не съм съжалила.Имам само хубави спомени.Болката не е голяма, бях със спинална упойка.На третия ден ми свалиха конците и ме изписаха.Вторият път пак ще избера такова раждане Peace

# 8
  • Мнения: 6 618
И мен ме страх, ама като чета май предпочитам естественото раждане + упойка

# 9
  • Мнения: 7 186
Аз съм ЗА това всеки да има право на избор как да роди, иначе лично предпочитам секциото.  Щом изпитваш болезнен страх от нормалното раждане, секциото ще е най- добрият вариант за теб. Обсъдете го с гинеколога ти. Peace

# 10
  • Мнения: 82
 Аз родих секцио по избор, хич не съжалявам за избора си. Искам само да вметна думите на моя генеколог" няма какво да те мъчим, секциото е за предпочитане"
 Е, разбира се всичко е относително и много зависи от телосложение, разположението на бебо в корема и т.н. Но все пак ми се струва по- лесния начин, въпреки че някои мами раждат супер лесно и безболезнено.
  Кавото и да решиш УСПЕХ Peace Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 7 190
Моят термин е 17.09, първо раждане.
Честно казано, вече почти съм се настроила за секцио.
Проблемът е, че никак, ама никак не мога да си представя да раждам "нормално". Просто изпитвам ужас от това.
Може би не точно ужас - по-скоро не искам да го преживея по този начин. Органически.
Както се казва, научила съм се да си подбирам битките, а точно тази не искам да я водя Simple Smile

В крайна сметка съм 30 годишна жена, и имам право на избор.

Така че моето менение е, че човек трябва да проучи нещата, да претегли всички за и против, като най-вече се съобразява с истинското си аз, и тогава да си вземе решението Laughing

# 12
  • Мнения: 4 150
Първото ми секцио беше по спешност и после се възстановявах месеци и имах ужасни болки. При второто (заради упойката с морфин) се разхождах на следващия ден, а правихме секс (поне мъжът ми беше доволен) през 3-та седмица. Чувствах се много добре и си приказвам, че мога да родя и 3-то. Само да има кой да го гледа после Simple Smile

Леко раждане.

# 13
  • Мнения: 409
Аз съм ЗА секцио. Родих и 2-те си деца така и определено съм доволна защтото 2 път имах право на избор.Вярно малко повече стоиш в болницата но пък си заслужава.Все пак избора е твой .Леко и безболезнено раждане и скоро да гушкаш едно сладко бебче. Peace

# 14
  • Мнения: 596
Аз съм ЗА!!!!! Винаги съм искала да родя с операция, но уви , лекарят каза, е нямам показания. .. Да , но не се получи така. Оперираха ме по спешност...след 9 часа контракции ( бяха много силни , защото ми предизвикаха раждане с окситоцин). Никога не бих искала да изпитам отново болките при нормалното раждане, никога!!! На третия ден след операцията вече бях забравила за нея така и до днес. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт