Има ли разлика?

  • 904
  • 15
  •   1
Отговори
  • София, ж.к. Стрелбище
  • Мнения: 163
Съжалявам за идиотското заглавие на темата, но не можах да се сетя как да го синтезирам.
Въпросът ми е дали има разлика за бебето (като засищане, калории), когато му давам 4 лъжици Фризолак в 120 вода (готова смес: 130 грама) и ако му дам да изпие 130 грама мляко,  приготвени с 5 лъжици Фризолак в 150 вода (готова смес: 160 грама, от която му давам да изпие 130 грама).
Питам, защото досега пиеше 120 гр вода + 4 лъжички и вече не му стига. Започнах да му правя с 5 лъжички и да му давам 140 грама, но започна много да плюе (да не кажа повръща).
Исках да му увелича дозата, но това връщане на храна ме притеснява, но като му давам старата доза се буди на няма и 2 часа, хапе си ръцете и хленчи.
Ако някоя от вас може да ми отговори много ще ме зарадва и успокои.

# 1
  • Мнения: 390
140гр наведнъж са много за вашата възраст, затова ги плюе.
Не спазвай непременно 3 -те часа. Ако мислиш, че е гладен давай му през по-малък интервал, по-малко количество мляко  bouquet

# 2
  • София, ж.к. Стрелбище
  • Мнения: 163
Пробвах, но по-малко от 120 не иска да яде - започва да плаче. И затова се чудех дали да не му давам 130 гр, но от 150 гр. Предполагам, че е по-засищащо, но не му издува стомахчето

# 3
  • Мнения: 390
Няма как да е по-засищащо, след като пропорцията е една и съща / на 30мл вода- 1 мерителна лъж.АМ/
Вземи биберон с възможно най-малката дупка, така ще изпива млякото за по-дълго време.  bouquet

# 4
  • Мнения: 6 472
Не, няма разлика. Пропорцията е една и съща и ако я спазваш е все тази дали ще изпи 120 от 120 грама или 120 от 150, 180, 210......
Щом са ви малко 120 правиш 150 и колкото изпие - толкова.

# 5
  • София, ж.к. Стрелбище
  • Мнения: 163
Вземи биберон с възможно най-малката дупка, така ще изпива млякото за по-дълго време.  bouquet

Най-малката е, но моя лакомник нищо не може да го спре. Опитах се да правя кратички почивки по време на хранене, но... имах чувство, че мен ще ме изяде  Laughing


Щом са ви малко 120 правиш 150 и колкото изпие - толкова.
Така и правя, но това връщане/повръщане ме притесни. Освен да редувам дозите...абе, ще чакам детето да си покаже и ще се опитам да го разбера  Simple Smile

Благодаря за отговорите

# 6
  • Мнения: X
По принцип са ви доста 150гр.  Rolling Eyes
Дав3ай биберон залъгалка, може просто да му се суче.

# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Няма как да е по-засищащо, след като пропорцията е една и съща / на 30мл вода- 1 мерителна лъж.АМ/
Вземи биберон с възможно най-малката дупка, така ще изпива млякото за по-дълго време.  bouquet



 Peace




Вземи биберон с възможно най-малката дупка, така ще изпива млякото за по-дълго време.  bouquet

Най-малката е, но моя лакомник нищо не може да го спре. Опитах се да правя кратички почивки по време на хранене, но... имах чувство, че мен ще ме изяде  Laughing





Може реването да е от колики след хранене, не е задължително да е от глад
150гр. е доста много, 130 също ще ви е в повече, според мен

# 8
  • Мнения: 2 849
По принцип са ви доста 150гр.  Rolling Eyes
Дав3ай биберон залъгалка, може просто да му се суче.
и аз си мисля , че са ви много . Thinking Виктор е  на 4 месеца и давам 150 от скоро .Може да му е тежко и да плаче ,давай биберон .

# 9
  • София
  • Мнения: 2 437
Според мен яденето му е много...може да има колики, да му се суче биберон, да иска ласки, да му е топло/студено и т.н.
Внимавай да не прехраниш бебока и да претовариш организма. Може да доведе до алергия към млякото.
Промяната на концентрацията на млякото си е опасно за малко бебче.

# 10
  • София
  • Мнения: 663
няма никаква разлика

# 11
Детето трябва да яде когато и колкото иска! Може би е хапнало повече по твоя преценка!

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Може да връща, когато излиза въздухчето, малките бебета така правят, аи щом казваш, че е лакомник, значи доста въздух поглъща. Иначе разлика няма.

# 13
  • София, ж.к. Стрелбище
  • Мнения: 163
Благодаря на всички за отговорите. Сега сме на на 3-пъти дневно по 140 и 3 пъти по 120. Чувства се много добре, не плюе, не плаче и изглежда много доволен. Предполагам че е много за неговата възраст, но той се реди не много малък, хапва си добре и се движи според нормите. На първата консултацията беше 4950, при средни стойности 4800. Така че ще се опитам да се движа според детенце (без да прекалявам разбира се - трябва и разум  Laughing)

Още веднъж благодаря на всички Hug

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
И моя лакомник яде много - на 2мес. бяхме на 140-150мл. сега яде по 170мл. и понякога плаче сякаш иска още, но схванах че просто иска да си суче затова бутам бибата веднага и се успокоява, когато е гладен и не му стига плюе бибката и реве.

Общи условия

Активация на акаунт