разбрах заплатат на колежката

  • 4 577
  • 56
  •   1
Отговори
Започнахме двете по едно и също време на сходни позиции. Тя няма никакъв предишен опит, и познанията и са съответстващи, а аз доста голям - десетилетие и нещо. Тя има твърдо работно време, за мен то не важи и стреса е невероятен. Заплатата и е по-висока от мойта. Ще откача.. Shocked

# 1
  • Мнения: 1 150
Заслужила си я е момичето по някакъв начин  Twisted Evil
Ти защо гледаш в чуждата паница, поискай увеличение примерно  Peace

# 2
  • Мнения: 46 510
Върши си работата и не гледай в чуждия джоб ...

# 3
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Те затова са конфиденциални заплатите и затова прекаленото любопитство е вредно. Свиркай си и продължи нататък, какво ще се промени от твоето знание, само да се задълбаеш в това колко си кадърна, пък светът-нечестен. Няма смисъл.  Peace

# 4
  • Мнения: 4 806
ами всеки си има своите достоинства, за да получава своята заплата. Понякога не е еднозначно мнението за това, кое е достоинство, но това не бива да смущава съня...

# 5
  • Мнения: 5 317
Защо се ядосваш за нещо,което не зависи от теб.Дано увеличат и твоята заплата.

# 6
  • Мнения: 6 167
твоята оценка едва ли е важна.
сигурно не виждаш нещо, което работодателя вижда
едва ли е много мъдро да отидеш
при работодателя да искаш увеличение с мотив " ама тя така, а аз?"
не се ядосвай  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Честно казано, и аз бих се издразнила.При нас всички на сходни позиции имаме еднакви заплати.Диференцираното отношение към по-способните и по-работещите, се изразява в по-големи премии.Аз например преди две години съвсем заслужено изгърмях със сериозна сума заради системни закъснения EmbarassedШефката ми ме предупреждаваше постоянно, но понеже ми беше приятелка, реших, че се бъзика.И продължих с дребните прегрешения - днес 10 минути, утре 10 минути...Когато си видях фиша на Коледа, ми прилоша JoyНо - заслужих си го и не се сърдя никому.Оттогава не съм закъснявала Peace
 Но заплатата е нещо много важно - за кредит, за осигуровки, за обезщетения.Няма да е лошо да поискаш да ти я увеличат, ако считаш, че не отговаря на качеството на работата ти.

# 8
  • Мнения: 2 336
Ако това те успокоява- моята лаборантка взима  доста повече от мен (иженер-химик съм). Вярно, че сега започвам по специалността, ама според мен все пак трябва да има разлика между средното и висше образование. Ама здраве да е Hug

# 9
  • Мнения: 4 546
разбирам те. но, освен да поискаш увеличение на заплатата, ако можеш /не е нужно да правиш сравнение с колежката си/, не виждам какво друго можеш да направиш. ако разликата в заплатите не е малка, съмнявам се, че работодателят ще се плесне по челото каква несправедливост е допуснал и ще ти вдигне заплатата.

# 10
Да бе вижда той. Вижда, че тя постоянно обикаля кабинетите на шефовете демонстрирайки дейност (сигурна съм че познавате тоя тип хора) а аз не мога да вдигна глава от работа.
Абе айде да са живи и здрави ще се оправям някак. За съжаление и на сто години да стана пак нема да ми дойде акъла, че само с много работа не се напредва.

# 11
  • Мнения: 4 806
уф, никак не си права... напредва се, само че на вярното място.

# 12
  • Мнения: 2 336
И това го има- някои само циркулират, а други работят. Ама справедливост-няма. Просто с нахаство към прогрес-който може го може #2gunfire

# 13
  • Мнения: 4 546
И това го има- някои само циркулират, а други работят. Ама справедливост-няма. Просто с нахаство към прогрес-който може го може #2gunfire
eй тва е истината. един си работи съвестно, а друг си клати краката по цял ден, съвестният човечец го носи на гръб, щото работата не може да чака и трябва да се свърши. а нахалника се тупа в гърдите, че е много полезен, оплаква се, че много му била работата и накрая ползва всякакви привилегии. а ако случайно стане гаф, все някой друг ще е виновен  #Cussing out ама може и да си ги е заслужил привилегиите - то това поведение си е цяло изкуство. аз не го умея и понякога много ме е яд на това  Close такъв тип хора ми приличат на паразити. жалко само за приносителя  Tired

# 14
  • София
  • Мнения: 166
Можеш да научиш нещо от нея - което да ти е полезно по-късно. Може да ти звучи гаднярско, но аз се възхищавам на по-младите си колежки, които смело си отстояват правата, понеже в моята работа шефката  е един безкраен викач. И се уча и аз:) Успех!

# 15
  • Мнения: 3 394
Заслужила си я е момичето по някакъв начин  Twisted Evil
Ти защо гледаш в чуждата паница, поискай увеличение примерно  Peace

подкрепям!
никога не се интересувам от заплатата на колегите си, това е лична информация и не ми влиза в работата колко печелят Simple Smile

# 16
  • Мнения: 5 622
Да бе вижда той. Вижда, че тя постоянно обикаля кабинетите на шефовете демонстрирайки дейност (сигурна съм че познавате тоя тип хора) а аз не мога да вдигна глава от работа.
Абе айде да са живи и здрави ще се оправям някак. За съжаление и на сто години да стана пак нема да ми дойде акъла, че само с много работа не се напредва.

Нямаш идея колко си права....

Между другото аз лично не разбирам половината, които писаха по темата.... Според мен само ненужни постове са повечето. АМи много ясно, че ще се издразни жената/момичето! И аз лично не виждам лошо в любопитството и в желанието и да знае колко получава колежката и. Според мен, би трябвало на една позиция да се получава една заплата. Интересно ми е колежката ти с какво си е заслужила повишението...... Wink

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Аз няма да си остана само с издразването Twisted Evil! Ще говоря с когото трябва!

п.с.и аз съм имала колежки дето много движение отчитат, но никакво КПД Confused

# 18
  • Мнения: 2 257
Ама ти с очите си ли видя чека й, или просто "една жена ти каза"....? Щото има значение.

# 19
Ох момичета и аз така- години наред не съм се интересувала кой какво получава точна по тази причина, за да не се настройвам излишно ако разбера нещо, което не ми харесва. Но в случая това го разбрах съвсем случайно и разбира се пощръклях. Защото отговорността и КПД-то ни са съвсем различни макар и назначени на сходни позиции.

# 20
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ох момичета и аз така- години наред не съм се интересувала кой какво получава точна по тази причина, за да не се настройвам излишно ако разбера нещо, което не ми харесва. Но в случая това го разбрах съвсем случайно и разбира се пощръклях. Защото отговорността и КПД-то ни са съвсем различни макар и назначени на сходни позиции.
Ако сметнеш, че разговор с пряк ръководител би променил нещата, говори, но в обратния случай, ако си харесваш работата, опитай се да го забравиш  Peace

Буба, баш за ненужни постове да се изказваш  newsm78 Иначе, няма как да знаем мотивите за дадено решение, без да сме говорили с човека, който го е взел. И шефовете са хора, могат да имат субективно мнение или може да бъдат заблудени. За мен заплатите са конфиденциални, за да спа спокойно, щото съм изпадала в такава ситуация и знам как се ядосвах.  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 3 390
.Да, и аз, като другите бих се подразнила. Аз бих потърсила причината, но без да разговарям с ръководителя.

# 22
  • Мнения: 323
Каквото и да реши Уф от собствен опит знам колко е болезнено "удобното затваряне на очи" от страна на шефовете и как някой незаслужил получава 50% по-висока заплата от теб Shocked /при мен имаше такъв случай/ и то човек, дошъл преди  3 месеца /на по-ниска позиция Shocked/. Горе долу ситуацията беше: аз съм там от 9 години и движа продажбите в цялата страна, идва човек и поема само Черноморието и аз оставам с 1000 лв, а той взима 1500 лв Shocked. Добре, че като разбрах отдавна бях по майчинство........

# 23
Да, има го тоя момент - много си харесвам работата. Голям екшън и ми носи удовлетворение, но ми е обидно да работя за слава от друга страна. Между другото говорих с шефа  за увеличение още преди месец затова, че заплатата ми не отговаря на отговорностите и работата която извършвам, обаче още нямам отговор, което го разбирам като отказ. А колежката далеч няма моите отговорности и работа. Така се получи, че с времето мен ме натовариха със страшно много задължения, докато тя остана на същото ниво(но пък с по-високата заплата хммм).

# 24
  • София
  • Мнения: 478
ами всеки си има своите достоинства, за да получава своята заплата. Понякога не е еднозначно мнението за това, кое е достоинство, но това не бива да смущава съня...

Все пак позициите, казваш, са сходни, но едва ли са съвсем еднакви.

# 25


Все пак позициите, казваш, са сходни, но едва ли са съвсем еднакви.
[/quote]

# 26


Все пак позициите, казваш, са сходни, но едва ли са съвсем еднакви.
[/quote]

Ами да - моята е по-висока

# 27
  • Мнения: 5 317
Сега се сещам за една моя приятелка,на чиято колежка увеличиха заплатата.И двете заемат една и съща длъжност.Чудихме се защо се е получило така и в последствие се разбра,че заплатата на колежката е дигната защото владее перфектно италиански език,а моята приятелка не.Еми прав си е шефа.

# 28
  • Мнения: 6 206
Не мога да го разбера това гледане в чуждата паница, не ми е ясно и това е...
Какво те интересува колежката ти как това и онова, гледай си тебе си и мисли как да си я вдигнеш, остави момичето на мира.
Кой какво и по колко работи се оценява от други, като не е вдигната твоята, явно си в грешни обувки, сменяй посоката и си вдигни заплатата вместо да се оплакваш тука.
Нищо лично, не те познавам, нито ви знам положението във фирмата, но много ми е смешно подобно недоволстване.

# 29
  • София
  • Мнения: 478


Все пак позициите, казваш, са сходни, но едва ли са съвсем еднакви.
[/quote]

Добре, а тя има ли някакви плюсове от рода на по-добри езикови познания и т.н. или пък някакви връзки /няма как да не го спомена/ по каквато и да е линия?

# 30
Смешно ли ти е иле не, не си в такава ситуация в момента, на мен ми е криво и просто исках да го споделя.

# 31

Добре, а тя има ли някакви плюсове от рода на по-добри езикови познания и т.н. или пък някакви връзки /няма как да не го спомена/ по каквато и да е линия?
[/quote]

Няма - просто е мазна! Аз съм с 4 езика, два от които перфектни (освен бг). Просто добре се презентира девойката ...хмм

# 32
Айде, лягам си, утре ще ми е по-ведро, мерси, че ме изслушахте. Hug

# 33
  • Мнения: 6 206
Смешно ли ти е иле не, не си в такава ситуация в момента, на мен ми е криво и просто исках да го споделя.
Това се опитвам да ти обясня, че това теб не те касае...
Не са взели от твоята заплата да дадат на нея, нали така?
Сама си правиш проблемите.
Лично аз в такава ситуация ще си направя два извода:
1. Значи има мегдан за увеличение
или
2. Не ме оценяват точно
Взависимост от кое ще избера, ще си продължа пътя без негативни неща
И в момента може да не съм в твоята ситуация, ама съм била и ако щеш вярвай съм се радвала за момичето. Мен пък ми е кеф като на хората им дават пари. Обичам да работя с доволни хора.
А това че ти не се чувстваш оценена няма нищо общо с колежката ти. Замисли се къде ти е истинския проблем.
С най-добри чувства.  bouquet

# 34
  • София
  • Мнения: 478

Добре, а тя има ли някакви плюсове от рода на по-добри езикови познания и т.н. или пък някакви връзки /няма как да не го спомена/ по каквато и да е линия?

Няма - просто е мазна! Аз съм с 4 езика, два от които перфектни (освен бг). Просто добре се презентира девойката ...хмм
[/quote]

Ами ето, че ти си я знаеш причината. Има ги такива - натегачи.

Айде нЕма нужда някой да ни обяснява, че не завижда, а даже се радва, когато в днешното прекрасно и розово време, в което цените не се увеличават непрекъснато и всеки лев не е от значение на някой мазник му се връзват на номерата. И го казвам аз, която съм именно в положение да взимам повече пари от повечето си колеги и все се опасявам какво ли си мислят за мен  Naughty .

# 35
  • Мнения: 6 206
Айде нЕма нужда някой да ни обяснява, че не завижда, а даже се радва, когато в днешното прекрасно и розово време, в което цените не се увеличават непрекъснато и всеки лев не е от значение на някой мазник му се връзват на номерата.
Точно преди няколко часа си говорихме за такива негативни хора, които не могат да се зарадват на нищо хубаво, което се е случило на другите. Недоволстват, мрънкат, рисуват си техни батални сценки и реалности. Пуф, бягам надалече от такива. Има нещо в манталитета по тия земи явно.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Искрено ти съчувствам, но за жалост нямаш голям избор. Дори да повдигнеш този въпрос пред шефовете ти, което не бих те посъветвала да правиш защото ще ти искат обяснение от къде си научила за разликата в заплатите, те винаги могат да ти извадят вода от някой далечен извор.
Според мен се опитай да помислиш обективно и потърси някаква причина за разликата различна от това че колежката е "мазна". Ако все пак не намериш такава и не можеш да се примириш с това положение търси друга работа.
Успех!

# 37
  • София
  • Мнения: 39 759
Не съм се интересувала колко получават колегите - доста повече от мен. Но пък аз съм нова.
Но за да повишат на някого заплатата, значи има за какво, заслужил го е.

# 38
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Няма - просто е мазна! Аз съм с 4 езика, два от които перфектни (освен бг). Просто добре се презентира девойката ...хмм

 - Най-лошия съвет е да да "заметеш проблема под килима" - да потискаш и преглъщаш гневът си.
 - Първо събери обективна информация - защо?
- Пример: преди няколко месеца една позната ми се оплака че взема само 500 лв, скъсва се от работа, а колежката и, която цял ден си приказва по телефона вземала ...... 2000 лв, суха пара?!
 - след като се успокоила, спокойно си поговорила с шефа, защо не и вдига заплатата, и фактите показали че телефонната веселячка колежка phoneuu, му докарва ежемесечно дебели клиенти и много хиляди лева поръчки...
  -  Така че, по твоя преценка попитай собственика на фирмата, какво да направиш, та да заслужиш по-висо заплащане.

Последна редакция: сб, 22 юли 2006, 13:33 от Aleksander

# 39
  • София
  • Мнения: 478
Айде нЕма нужда някой да ни обяснява, че не завижда, а даже се радва, когато в днешното прекрасно и розово време, в което цените не се увеличават непрекъснато и всеки лев не е от значение на някой мазник му се връзват на номерата.
Точно преди няколко часа си говорихме за такива негативни хора, които не могат да се зарадват на нищо хубаво, което се е случило на другите. Недоволстват, мрънкат, рисуват си техни батални сценки и реалности. Пуф, бягам надалече от такива. Има нещо в манталитета по тия земи явно.

Аз не съм негативен човек, мога да се радвам, когато има за какво.

Но момичето споделя, че й е тежко не за да слуша смешни нравоучения. Ако някой може толкова да се извиси над нещата, че проблемите й му се струват смешни, просто да си спести писането. В случая споделянето е нейния начин да излезе от кръга на завистта и лицемерието, неща, които са съвсем човешки.

Но и лицемерието добре процъфтява "по тия земи"  Mr. Green  и аз се опитвам да бягам далеч от лицемери   Whistling

# 40
  • Мнения: 552
Аз мисля, че точно в момента, в който ти възлагат нова и нова работа трябва да се пазариш и за заплащането. В крайна сметка човек отдава под наем знанията и уменията си и е задължително да изисква полагащото му се възнаграждение. Това, че само приемаш нови задължения и очакваш да ти вдигнат заплатата е несериозно - едно магаре го товарят точно толкова, колкото може да носи......... и колко добре за работодателя ако няма претенции  Joy

# 41
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Предлагам на авторката на темата следния трик, който много се котира в нашата фирма: подаваш си молбата за напускане, ако много държат на теб - ще те молят и увещават да останеш, съответно срещу по-високо заплащане. Тъпо е, но като не става по нормалния начин... Crossing Arms

# 42
  • Мнения: 6 206

Аз не съм негативен човек, мога да се радвам, когато има за какво.

Важното е да се чувстваш добре. Peace

# 43
  • Мнения: 2 534
И в нашата фирма всички са с различни заплати , но има защо , но и никой не знае другия колко получава , а и не пита

# 44
  • Мнения: 17
Предлагам на авторката на темата следния трик, който много се котира в нашата фирма: подаваш си молбата за напускане, ако много държат на теб - ще те молят и увещават да останеш, съответно срещу по-високо заплащане. Тъпо е, но като не става по нормалния начин... Crossing Arms
И аз си мисля за този трик, само да не стане така , че на шефа и да не му пука и да я освободи  Thinking
Мисля, че е по добре първо да отиде при шефа си и да поиска отново увеличение на заплатта , ако откаже тогава да го заплаши, че ще напусне Crossing Arms

# 45
Здравейте мацки.  Бях малко на излет, вече ми мина  Simple Smile, а като гледам и какво сте изписали ми стана и гот. Някои от вас са ми дали наистина ценни съвети. Както и да е - създадох си стратегия, ако проработи ще я споделя с вас. Много Ви благодаря и всичко Ви най-хубаво.  bouquet

# 46
  • Мнения: 673
Много е неприятно така. И аз бях разбрала за моя колежка (на еднакви позиции), че получава 2 пъти повече, но тя пък умееше да си клати краката седнала срещу шефа на бюрото му. Е, за такива умения кажете, не заслужава ли момичето добра заплата. Аз като ги нямам уменията и не ме устройваше мизерната заплатка, напуснах.
После започнах в друга фирма, където колежките ми взимаха 3 пъти повече, но жените имаха по-отговорна работа и след като аз бях доволна от моята заплата, освен да се радвам и за тях, че и те получават добро възнаграждение, друго не ми оставаше.
Така че си прецени наистина, дали си доволна от твоята заплата или недоволна от чуждата. По-скоро работи върху това ти да си доволна, дали ще е на това работно място, или друго.

# 47
  • Мнения: 215
Тъпа ситуация - или напусках или отиди да говориш за твойта заплата, защото със сигурност си демотивираа да работиш тази работа.
Но, наистина смятам, че заплатите трябва да са конфиденциални.

Аз съм сигурна, че много от колегите ми взимат повече, но аз съм си доволна от мойта заплата, защо ми е да знам колко взимат другите, та само да се тормозя. Ако ми бяха малко мойте пари, щях или да искам още или да си сменя работата. (което ми се е случвало).

Рядко научаването на нечия заплата ще те зарадва.
Мъжът ми все се оплакваше, че шефът му нищо не правел, а имал огромна заплата. Е по случайност му видя заплатата, която въобще не е толкова огромна. Дори се оказа, че мъжът ми е доста добре платен, по отношение на колегите си. Та понякога има и полза, от това да знаеш къде си.

# 48
  • Мнения: 5 647
За съжалиние този момент го има навсякъде. ЯВно ти не виждаш това, което прави тя и, което всъщност се смята за значимо в очите на шефовете. Нищо не ти пречи да отидеш и да искаш повешение на заплатата, обиче в никакъв случай не казвай, че знаеш колко взима колежката ти.

# 49
  • Мнения: 7 914
Добре де, а ти защо си и гледала фиша? newsm78
Щом тя има твърдо работно време.... направи си и го ти? Защо не можеш? newsm78
 Пък и може при интервюто тя да се е самооценила на повече.... Crazy

# 50
  • Мнения: 8 917
Започнахме двете по едно и също време на сходни позиции. Тя няма никакъв предишен опит, и познанията и са съответстващи, а аз доста голям - десетилетие и нещо. Тя има твърдо работно време, за мен то не важи и стреса е невероятен. Заплатата и е по-висока от мойта. Ще откача.. Shocked


Ами прецени си - какво върши тя и какво ти. Това за опита и времето едва ли е от значение - по-скоро кой каква и колко работа върши е по-важното newsm78 Ако се чувстваш недооценена говори с шефовете си, ако не те разберат - или свикваш, или си търсиш друга работа. Така и да се ядосваш не постигаш нищо Peace

# 51
  • Мнения: 7 474
ПРосто за теб е обидно  Tired и аз бих се ядосала и в това няма нищо ненормално. Дано все пак те оценят!  Peace

# 52
Гледам вдигната е пак темата, та реших да споделя.  Шефа явно не е като да не е забелязал какво правя. Аз за по-сигурно мръннах и на още един шеф, който веднага се съгласи с някои неща. Резултата е, че вече съм много напред с материала  Grinning.  Номера явно бил, че не си ли поискаш няма да ти дадат. Айде и вие да се похвалите скоро.

# 53
  • Мнения: 8 917
Гледам вдигната е пак темата, та реших да споделя.  Шефа явно не е като да не е забелязал какво правя. Аз за по-сигурно мръннах и на още един шеф, който веднага се съгласи с някои неща. Резултата е, че вече съм много напред с материала  Grinning.  Номера явно бил, че не си ли поискаш няма да ти дадат. Айде и вие да се похвалите скоро.
В някои фирми го има този момент. Е, честито тогава Mr. Green И скоро да се хвалиш пак Wink Simple Smile Peace

# 54
  • Мнения: 7 474
Гледам вдигната е пак темата, та реших да споделя.  Шефа явно не е като да не е забелязал какво правя. Аз за по-сигурно мръннах и на още един шеф, който веднага се съгласи с някои неща. Резултата е, че вече съм много напред с материала  Grinning.  Номера явно бил, че не си ли поискаш няма да ти дадат. Айде и вие да се похвалите скоро.

 Money Money Money newsm44 newsm44

# 55
  • Мнения: 5 475
ами всеки си има своите достоинства, за да получава своята заплата. Понякога не е еднозначно мнението за това, кое е достоинство, но това не бива да смущава съня...

 Peace

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
e tova ne e ne6to novo, mislq 4e se slu4va postoqnno. Imai predvid oba4e 4e tvoita poziciq e subektivna, ne slu4aino naroda e kazal, 4e 4ujdata vinagi izglejda po lesna. Nie bulgarite imame navika i mantaliteta sami da se ubejdavame, 4e tova koeto "az sum izrabotil e nai-mnogo". Ne si misli, 4e ne te razbiram, naprotiv, az samata sum minala po tozi put. Tova, koeto moga da kaja e, 4e vseki trud se vaznagrajdava, ako e taka kakto ti kazva6  rano ili kusno 6te polu4i6 svoeto materialno /ili moralno/ udovletvorenie. Az naistina vqrvam v tova

Общи условия

Активация на акаунт