Разделно хранене

  • 47 427
  • 309
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 103
Ако може и по-подробно да се напише времето за разграждане на всяка храна  bouquet

# 16
  • Мнения: 1 153
Четох, четох и малко се умотах ooooh!Предполагам е въпрос на навик Thinking

# 17
  • Мнения: 2 959
Мимка, Ифа, а каква е целта Ви при започване на разделното хранене?  newsm78 За мен "разделното хранене" е начин на живот, а не диета. Ако се приеме като стил на хранене, винаги води до резултат- прочистване на орг-ма, сваляне на излишните кг и тлъстинки, освежаване на кожата, а оттук и приятно настроение. Hug Ако наистина се решите да го пробвате, следвайте съветите на crossamaia, Асса, Мама на Мишо и успех! Peace

# 18
  • Мнения: 1 153
Ами на мене и малкото натрупани кг ми се отразяват зле и за това,сега искам да сваля 5-6 кг. и съответно да махна целулита който натрупах Sad

# 19
  • Мнения: 433
Разделното хранене както е казала Kalida не е диета, а начин на живот. Аз съм била на разделно хранене няколко месеца и свалих 3-4 кг., но определено се иска слугуване в приготвянето на храната. С мъжа ми си правехме седмично меню, но се изисква готвене, а това не е силната ми част. При разделното хранене може да ядеш всичко/като правилно комбинираш храната разбира се/, но е важно да се спазват интервалите между отделните хранения. Напр. в книгата, която имам пише, че ако ядеш сладолед, после 12 часа след това не трябва да ядеш нищо.  Ако стане твой начин на живот може да постигнеш отималното за организма ти тегло. Дори тези, които са с поднормено тегло, спазвайки режима на разделното хранене могат да качат килограми.

# 20
  • Мнения: 2 959
...но се изисква готвене, а това не е силната ми част. ...
Araceli, не задължително и винаги готвене. И аз не съм по готвенето, ама хич даже. Наблягам на плодовете и зеленчуците в суров вид, рибата и месцето на скара или супа, или манджичка с грах, или зелен боб, или зеле, все допустими комбинации. А Ти прекъснали го вече?  newsm78

Ами на мене и малкото натрупани кг ми се отразяват зле ...
Ифе, как Ти се отразяват зле? Ти ли си го преценяваш по дрехите, или нещо организма си казва думата? Ако е последното, не се замисляй ами започвай да му помагаш на организма си, но ако е първото, решението е твое! Peace

# 21
  • Мнения: 433
А Ти прекъснали го вече?  newsm78



Отдавна. Сега почти не ям хляб, сладкото съвсем съм го изхвърлила от менюто си. Но килограмите свалих със спорт.

# 22
  • Мнения: 5 103
Мимка, Ифа, а каква е целта Ви при започване на разделното хранене?  newsm78 За мен "разделното хранене" е начин на живот, а не диета. Ако се приеме като стил на хранене, винаги води до резултат- прочистване на орг-ма, сваляне на излишните кг и тлъстинки, освежаване на кожата, а оттук и приятно настроение. Hug Ако наистина се решите да го пробвате, следвайте съветите на crossamaia, Асса, Мама на Мишо и успех! Peace

Аз смятам да ми стане начин на хранене.
Не ми е нужно да свалям кг, 3 месеца от както родих, а съм 48 килограма на 166, което е под нормата.
Няма опастност да напълнея предполагам Wink
Моля кажете ми след всяка храна колко време не трябва да ям.

# 23
  • Мнения: 1 153
Ами зле ми се отразява в смисъл,че и дрешките отесняха Tired а и получих целулит Cry Tired

# 24
  • София
  • Мнения: 3 787
Ние с мъжа ми сме на разделно хранене от 6 месеца.Имаме страхотен успех-аз свалих 14 кг.,а той 11 за това време и ги поддържаме без проблем.Не е трудно,става ти начин на живот просто.
Още от самото начало,обаче,си оставихме един ден в седмицата,в който си хапваме каквото пожелаем,неразделно.Така не сме имали проблеми,когато се наложи да смесваме храните-на гости и т.н.
Имам много рецепти.Ако искаш,дай ми имейл на лични и ще ти ги пратя Wink

# 25
  • Мнения: 2 959
...а съм 48 килограма на 166, което е под нормата...
Мимка, тук си абсолютно права. Под нормата си. А имаш ли нормален цикъл при това положение? newsm78 А за периодите за разграждане на храните давам ти най- общо- плодове/30мин/; зеленчуци/ 30м-60мин/ като зеле, моркови, ряпа/2.5-3ч/; хляб+ядки/2-3ч/; боб, леща/3-4ч/; месо/4-6ч/; риба/2-3ч/; млечни продукти/ 1-3ч/. Успех! Hug

Ифе, за целулулита, едва ли с разделно можеш да го махнеш, според мен само упражнения го махат него. Peace

Ние с мъжа ми сме на разделно хранене от 6 месеца.Имаме страхотен успех-...
Ками, поздравления за съвместният хран. режим които спазвате с 1/2-та. Така е много по- лесно и приятно, нали?! Hug

# 26
  • Мнения: 5 103

Мимка, тук си абсолютно права. Под нормата си. А имаш ли нормален цикъл при това положение? newsm78 А за периодите за разграждане на храните давам ти най- общо- плодове/30мин/; зеленчуци/ 30м-60мин/ като зеле, моркови, ряпа/2.5-3ч/; хляб+ядки/2-3ч/; боб, леща/3-4ч/; месо/4-6ч/; риба/2-3ч/; млечни продукти/ 1-3ч/. Успех! Hug

Ми аз винаги съм ила 46-48 кг, само след бременоста за 3 месеца ги стигнах пак 48кг, така, че за мене разделното искам повече за здравословно хранене да го имам не за слабеене.
А цикъла си ми е идвал и на 46кг като съм била според мене нямам смощения в цикъла, защото ям, а не глаувам за да съм слаба.

# 27
  • Мнения: 1 153
е то ясно че само с добро хранене няма да го махна ,но мисля че и то е много важно Peace Grinning

# 28
  • Мнения: 332
Искам да попитам с разделното хранене ще си поддържам ли кг. без да свалям защото нямам излишни кг. но искам да се храня здравословно.

# 29
  • Мнения: 2 959
...Ми аз винаги съм ила 46-48 кг, само след бременоста за 3 месеца ги стигнах пак 48кг, така, че за мене разделното искам повече за здравословно хранене да го имам не за слабеене...
Мимка, прощавай за зададеният така директен въпрос, но понеже аз бях на подобни кг преди 4г и лекаря ми каза че ниският BMI е причина за липсата на цикъл при мен, затова те и попитах. При Теб е явно природно заложено да си на тез кг, при твоята височина. Дано да успееш да наложиш разделното хранене в ежедневието си. Hug

е то ясно че само с добро хранене няма да го махна ,но мисля че и то е много важно ...
Ифе, че е важно си абсолютно права, но ако го съчетаеш с 2,5л вода на ден, с леки масажи на проблемните места при всекидневният душ, повече ходене и приятно настроение резултатите бързо ще се появат. Hug

...с разделното хранене ще си поддържам ли кг. ...
Ивимама, ще ги поддържаш, защото с него Ти можеш да прецениш какво и по- колко да хапваш. Ако искаш да сваляш, наблягаш на плодове и зеленчуци с прибавка на въглехидрати и белтъчини, ако пък обратното искаш да качваш и да задържиш, наблягаш на въглехидрати в добавка на плодове и зеленчуци. Така че успех и на Теб желая! Hug

Ками, ако искаш сподели някоя "разделна" рецептичка тук, нали е форума е да си помагаме?! Hug

Общи условия

Активация на акаунт